12 лютого 2016 р. м. Чернівці Справа № 824/74/16-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області, заступника начальника Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_2 про визнання протиправним рішення та дії,
11 лютого 2016 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області, заступника начальника Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_2 про визнання протиправним рішення та дії.
Позивач просить суд:
- визнати протиправним рішення №0112511703 від 19 листопада 2015 року про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування";
- визнати протиправними дії заступника начальника Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_2 щодо винесення рішення №0112511703 від 19 листопада 2015 року про застосування до неї штрафних санкцій.
Частиною першою статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI.
Згідно статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Розміри ставок судового збору визначено статтею 4 Закону України ?Про судовий збір?.
Як слідує із матеріалів справи, ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем.
Відповідно до статті 4 Закону України ?Про судовий збір? за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем, ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно із Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.
Частиною третьою статті 6 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
З позовної заяви вбачається, що зміст заявлених вимог містить одночасно майновий та немайновий характер.
Так, вимогами немайнового характеру є визнання протиправними дії заступника начальника Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_2, а майнового характеру - визнання протиправним рішення №0112511703 від 19 листопада 2015 року про застосування штрафних санкцій.
Таким чином, оскільки позовна заява містить одну вимогу немайнового характеру, що пред'явлена до посадової особи органу державної влади, та одну вимогу майнового характеру, що пред'явлена до органу державної влади, то судовий збір сплачується за кожну вимогу.
Відтак, при подачі позову до суду позивачу (фізичній особі-підприємцю) необхідно було сплатити судовий збір за одну вимогу немайнового характеру у розмірі 1378,00 грн (тобто 1 розмір мінімальної заробітної плати) та за одну вимогу майнового характеру - 551,20 грн (оскільки 1 відсоток ціни цієї частини позовних вимог становить менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, то сплаті підлягає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати: 0,4х1378,00=551,20 грн), а всього 1929,20 грн.
Натомість позивачем сплачено судовий збір лише у розмірі 1102,42 грн, про що свідчить квитанція №КП-63271 від 10 лютого 2016 року.
Отже, недоплата розміру судового збору складає 826,78 грн (1929,20-1102,42 грн).
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області, заступника начальника Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_2 про визнання протиправним рішення та дії залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви протягом семи днів з моменту отримання даної ухвали шляхом подання до суду квитанції про сплату судового збору в розмірі 826,78 грн.
В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційну скаргу на цю ухвалу може бути подано до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Лелюк