Постанова від 22.06.2015 по справі 804/5813/15

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2015 р. Справа № 804/5813/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участю:

представника позивача представника відповідача ОСОБА_3 ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Омега" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування рішення щодо застосування штрафних санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Омега" (далі-ТОВ «Омега», підприємство, позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів з позовними вимогаим щодо визнання протиправним та скасування рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про застосування фінансових санкцій №8504/28-01-39-03-02 від 27.03.2015р.

Представник позивача позовні вимоги підтримала, надавши обгрунтування аналогічні, викладеним у позовній заяві.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю оскаржуваного рішення. В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначає про рішення про застосування до ТОВ «Омега» фінансових санкцій винесено на підставі акту фактичної перевірки у зв'язку із встановленням порушення позивачем ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. №481/95-ВР, а саме: знаходження на зберіганні підприємства алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. Позивач вважає зазначений висновок безпідставним з огляду на те, що виявлена контролюючим органом алкогольна продукція (4 шт.) без марки акцизного збору встановленого зразка знаходилась в магазині винятково для її повернення постачальнику, оскільки посадовими особами магазину виявлено, що ця продукція не підлягає реалізації через відсутність на ній марки акцизного податку, про що складено акт від 22.02.2015р., у зв'язку з чим, на думку позивача, ТОВ «Омега» не було порушено вимог законодавства про обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував, надавши обгрунтування аналогічні доводам, викладеним у запереченнях на адміністративний позов.

Позиція відповідача аргументована правомірністю оскаржуваного рішення. Так, заборона на ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України вищезазначеної продукції за відсутності марок акцизного збору встановленого зразка передбачена ст. 7 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. №481/95-ВР. Відповідач зазначив, що в ході проведення фактичної перевірки ТОВ «Омега» контролюючим органом виявлено алкогольну продукцію без марок акцизного збору встановленого зразка. Відповідач вважає, що доводи ТОВ «Омега», наведені в адміністративному позову та висловлені представником не спростовують самого факту встановленого порушення та не є підставою для скасування оскаржуваного рішення, у зв'язку з чим висновки контролюючого органу, викладені в акті фактичної перевірки є обгрунтованими, а рішення щодо застосування до підприємства фінансових санкцій - правомірним.

Суд, заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає, мотивуючи це наступним.

Згідно виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: ТОВ «Омега» (код ЄДРПОУ 30982361, Свідоцтво про державну реєстрацію від 12.06.2000р. №12241200000007063) зареєстровано як юридичну особу від 12.06.2000р., до основного виду економічної діяльності якої належить:

47.11. Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Підприємство зареєстровано у Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів (далі-СДПІ, податковий орган, відповідач) як платник податків та зборів.

На підставі наказу в.о. начальника Головного управління ДФС у м.Києві «Про проведення фактичної перевірки» за №174 від 04.02.2015р. та направлень від 09.02.2015р. №258/26-15-21-1-29 і №257/26-15-21-1-29 у період з 25.02.2015р. до 05.03.2015р. фахівцями вищезазначеного контролюючого органу було проведено фактичну перевірку магазину «Валрус» (за адресою: м.Київ, бульвар Перова, 36), що використовується суб'єктом господарювання ТОВ «Омега» шляхом здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у відповідності до дозвільних документів та цінників.

За результатами проведеної перевірки працівниками Головного управління ДФС у м.Києві складено Акт «Про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами» №0009/28/01/39/30982361 (реєстраційний номер Головного управління ДФС №26/153/21/30982361, бланк «023692) від 05.03.2015р. (далі-акт перевірки).

ОСОБА_5 перевірки підписаний заступником керівника ТОВ «Омега» ОСОБА_6 (здійснено запис щодо надання платником зауважень у встановлений законодавством термін) та перевіряючими із Головного управління ДФС у м.Києві ОСОБА_7 та ОСОБА_8 та містить додаток №1 (Акт опису залишків продукції, яка знаходиться у платника без наявності марок акцизного податку встановленого зразка), що також підписаний вищевказаними особами.

Зі змісту даного акту перевірки вбачається, що під час проведення фахівцями контролюючого органу встановлено факт зберігання з метою подальшої реалізації алкогольних напоїв, описаних у додатку №1 до акту перевірки (а саме: 2-х упаковок типу «Tetra-Pak» місткістю 1 л вина «Протвейн 777 червоний» міцністю 17, 5 % об. (виробник: ТОВ «Одеський завод класичних вин») загальною вартістю - 53, 90 грн. (ціна за одну одиницю продукції становить - 26, 95 грн.); 2-х упаковок типу «Tetra-Pak» місткістю 1 л вина «Протвейн 777 білий» міцністю 17, 5 % об. (виробник: ТОВ «Одеський завод класичних вин») загальною вартістю - 53, 90 грн. (ціна за одну одиницю продукції становить - 26, 95 грн.) без марок акцизного податку, встановленого зразка.

Отже, актом перевірки зафіксовано допущення позивачем порушення ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» N 481/95-ВР від 19.12.1995р.

Не погодившись із висновками перевіряючих, підприємством були напралені до Головного управління ДФС у м.Києві заперечення на акт від 05.03.2015р. №26/153/21/30982361 від 09.03.2015р.

На підставі висновків отриманого від Головного управління ДФС у м.Києві акту перевірки, враховуючи виявлені контролюючим органом порушення норм законодавства про обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відповідачем було прийнято рішення за №8504/28-01-39-03-02 від 27.03.2015р. щодо застосування до ТОВ «Омега» фінансових санкцій у вигляді штрафу за зберігання алкольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка у розмірі 17 000, 00 грн.

Не погодившись із зазначених рішенням, ТОВ «Омега» звернулось до суду із даним позовом.

Правовідносини, пов'язані із виробництвом та обігом (в т.ч.: експортом, імпортом, оптовою і роздрібною торгівлею) спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, врегульовано Податковим кодексом України, Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» N 481/95-ВР від 19.12.1995р., Положенням про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1251 від 27.12.2010р., Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №854 від 30.07.1996р. тощо.

Контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи (п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України).

Функції контролюючих органів визначені у статті 19-1 Податкового кодексу України, до яких, зокрема, належить:

здійснення контролю у сфері виробництва, обігу та реалізації підакцизних товарів, контроль за їх цільовим використанням, забезпечення міжгалузевої координації у цій сфері;

здійснення заходів щодо запобігання та виявлення порушень законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;

проводення робіт щодо боротьби з незаконним виробництвом, переміщенням, обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;

забезпечення визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України (п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України).

Згідно із п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Порядок проведення фактичної перевірки врегульовано статтею 80 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 80.1, 80.2, 80.7 ст. 80 Податкового кодексу України - фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи). Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності встановлених даною статтею обставин. Фактична перевірка проводиться двома і більше посадовими особами контролюючого органу у присутності посадових осіб суб'єкта господарювання або його представника та/або особи, що фактично здійснює розрахункові операції.

Згідно із приписами статті 86 Податкового кодексу України: результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

ОСОБА_5 (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати. У разі незгоди платника податків з висновками акта (довідки) такий платник зобов'язаний підписати такий акт (довідку) перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта (довідки) або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.

У відповідності до положень статті 14 Податкового кодексу України, акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Підакцизні товари (продукція) - товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які цим Кодексом встановлено ставки акцизного податку.

Згідно із приписами п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України - до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

Алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об'ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД (п.п. 14.1.5 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Підпунктом 14.1.107 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України надано визначення поняття «марки акцизного податку», згідно із яким - це спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів - це наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою чи пачку (упаковку) тютюнового виробу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку (п.п. 14.1.109 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 226.11 ст. 226 Податкового кодексу України: ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняються.

Контроль за сплатою податку на митній території України з алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюють контролюючі органи. Контроль за наявністю марок акцизного податку на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу, а також у разі ввезення таких товарів на митну територію України здійснюють відповідні контролюючі органи (п. 228.1, п. 228.2 ст. 228 Податкового кодексу України).

Згідно із п. 228.9 ст. 228 Податкового кодексу України - відповідальність за недодержання порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи відповідно до закону.

Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» N 481/95-ВР від 19.12.1995р. визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

У відповідності до п. 19, 20 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1251 від 27.12.2010р. встановлено, що наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати акцизного податку та легальності ввезення товарів.

У разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України покупці марок зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Контроль за наявністю марок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання та продажу здійснюють територіальні органи ДФС, а під час ввезення таких товарів на митну територію України - територіальні органи ДФС. Маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками зазначеної продукції.

Пунктом 25 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1251 від 27.12.2010р. передбачено, що марки, не використані для маркування товарів у зв'язку з пошкодженням, приймаються від покупців марок для утилізації з відшкодуванням фактично сплачених сум податку відповідно до цього Положення. Плата за марки поверненню не підлягає. Відповідальність за порушення порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи згідно із законом.

Пунктами 2 та 12 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №854 від 30.07.1996р. визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями - це діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших закладах ресторанного господарства.

Зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного податку на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Відповідальність за порушення норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» N 481/95-ВР від 19.12.1995р. врегульовано статтею 17, згідно із положеннями якої: до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі - виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень;

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Механізм застосування фінансових санкцій визначає Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 790 від 02.06.2003 року (далі - Порядок).

Фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" застосовуються до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (п. 2, 3 Порядку).

Відповідно до п. 5 Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.

Слід зазначити, що акт перевірки був складений та підписаний у присутності працівника магазину, а саме - заступника керівника ТОВ «Омега» ОСОБА_6, при цьому зазначена особа погодилась із фактом наявності у приміщенні магазину алкогольної продукції за відсутності акцизного маркування встановленого зразку у відповідності до додатку №1 до акту перевірки (Акт опису залишків продукції, яка знаходиться у платника без наявності марок акцизного податку встановленого зразка).

Згідно із п. 6 Порядку - рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.

Рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках, один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий - у 3-денний строк після його прийняття надсилається суб'єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку; третій - надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п. 9, 10 Порядку).

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується сторонами, в ході проведеної контролюючим органом перевірки було виявлено продукцію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.

Факт наявносту на момент проведення фактичної перевірки ТОВ «Омега» у магазині «Валрус» (за адресою: м.Київ, бульвар Перова, 36) алкогольних напоїв (а саме: 2-х упаковок типу «Tetra-Pak» місткістю 1 л вина «Протвейн 777 червоний» міцністю 17, 5 % об. (виробник: ТОВ «Одеський завод класичних вин»); 2-х упаковок типу «Tetra-Pak» місткістю 1 л вина «Протвейн 777 білий» міцністю 17, 5 % об. (виробник: ТОВ «Одеський завод класичних вин») загальною вартістю - 107, 80 грн. (ціна за одну одиницю продукції становить - 26, 95 грн.) без марок акцизного податку, встановленого зразка у відповідності до додатку №1 до акту перевірки позивачем не заперечується

Суд критично оцінює доводи позивача про те, що зазначена алкогольна продукція, яка не містила марок акцизного податку встановленого зразка була виявлена працівниками магазину до перевірки (22.02.2015р.) та знята з реалізації та відправлена на склад утилізації, оскільки підлягала поверненню до постачальника у відповідності до акту та листа-повідомлення ТОВ «Омега» від 22.05.2015р., оскільки зазначені документи підписані лише посадовими особами позивача, а доказів надання даних документів при проведенні контролюючим органом перевірки (період проведення фактичної перевірки: з 25.02.2015р. до 05.03.2015р.) до суду не надано.

Наявна у матеріалах справи копія фотографічного знімку полиці, на якій міститься чотири упаковки алкогольних напоїв, позначених як «Протвейн 777 червоний» та «Протвейн 777 білий» не може слугувати підтвердженням того, що поряд із зазначеною продукцією знаходяться належне до неї пошкоджене акцизне маркування.

Крім того, складання позивачем ОСОБА_5 про зняття товару з реалізації та повернення постачальникові від 22.02.2015р. та листа-повідомлення щодо заміни такого товару не спростовує факт зберігання ТОВ «Омега» алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, що є порушенням положень ч. 4 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та підставою для притягнення підприємства до відповідальності за статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» N 481/95-ВР від 19.12.1995р. шляхом застосування до порушника фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 17 000 гривень.

Враховуючи, що 200 % вартості товару (загальна вартість алкогольних напоїв становить 107, 80 грн.) дорівнює 215, 60 грн., застосування до позивача фінансової санкції у вигляді штрафу на суму 17 000, 00 грн. відповідає положенням ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" створений з метою забезпечення високої якості алкогольних напоїв та тютюнових виробів та захисту здоров'я громадян, а також посиленні боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України. Суб'єкт господарювання, який має намір займатись реалізацією алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, добровільно приймає на себе зобов'язання дотримуватись вимог законодавства, що регулює відносини в даній сфері.

За таких обставин, з урахуванням передбаченого законом правопорушення - зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку або з підробленими марками та наявності акту, яким зафіксоване дане порушення закону, притягнення суб'єкта господарювання до відповідальності за допущення даного правопорушення є правомірним та обґрунтованим.

Отже, податковим органом правомірно прийнято рішення про застосування фінансових санкцій за реалізацію алкогольних напоїв без наявності марок акцизного збору на пляшках таких алкогольних напоїв.

З огляду на викладене, позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Омега" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування рішення щодо застосування штрафних санкцій - задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задволенні адміністративного позову відмовити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Омега" (код ЄДРПОУ 30982361) на користь Державного бюджету України (р/р №31210206784008 у ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, отримувач - УДКСУ у Красногвардіському районі м.Дніпропетровська, код ОКПО 37989253) решту розміру ставки судового збору в сумі 1644, 30 грн. (тисяча шістсот сорок чотири гривні тридцять копійок).

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 30 червня 2015 року

Суддя ОСОБА_1