09.02.16р. Справа № 904/10715/15
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Владимиренко І.В. розглянувши справу
Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "Промторгсервісплюс", м. Дніпропетровськ
Боржник: Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Каспійська, 2; ЄДРПОУ 39542534)
про визнання банкрутом
Представники сторін:
від боржника: ліквідатор Чикільдін О.М. (особисто)
від Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі ГУ ДФС у Дніпропетровській області: Герасіка В.Ю. дов. № 833/04-61-10-35 від 27.07.15р.
від ТОВ "Промторгсервісплюс": не з'явився
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 29.12.15р. визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Каспійська, 2; ЄДРПОУ 39542534) - банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 3 місяці, ліквідатором ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" призначити голову ліквідаційної комісії (арбітражного керуючого) Чикильдіна Олександра Миколайовича (свідоцтво № 385 від 28.02.13р.; адреса: 49008, м. Дніпропетровськ, провулок Токарний, буд. 55). Призначено судове засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів на 09.02.16 р. о 10:00.
29.12.15р. з метою виявлення кредиторів банкрута, оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом господарським судом на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом розміщено на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України 29.12.15р., номер публікації № 26874.
До суду від Державної податкової інспекції в Амур - Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надійшло клопотання № 408/04-61-10-30 від 13.01.2016р. в якому остання просить суд зобов'язати ліквідатора надати ДПІ в Амур - Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області документи фінансово - господарської діяльності і бухгалтерського обліку та не скорочувати термін ліквідаційної процедури, не затверджувати звіт та ліквідаційний баланс по справі № 904/10715/15 до проведення ДПІ в Амур - Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області позапланової перевірки ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія".
Ухвалою суду від 18.01.16р. клопотання Державної податкової інспекції в Амур - Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № 408/04-61-10-30 від 13.01.2016р. прийнято до розгляду, призначено засідання суду на 09.02.16 р. о 10:00, зобов'язано: ліквідатора - надати суду заперечення стосовно заявленого клопотання. ДПІ в Амур - Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області - надати суду нормативне та документальне обґрунтування заявленого клопотання та докази направлення даного клопотання ліквідатору та кредиторам
09.02.16р. до суду ліквідатором подано реєстр вимог кредиторів ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія".
Ліквідатор 09.02.16р. надав до суду заперечення на клопотання Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
В судове засідання 09.02.16р. представники ТОВ "Промторгсервісплюс" не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши в судовому засіданні 09.02.16р. матеріали справи, заслухавши присутніх учасників провадження у справі про банкрутство, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Згідно абз. 2, 3 ч. 6 ст.. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, у тому числі щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
Згідно з наданим ліквідатором реєстром вимог кредиторів, до реєстру включені вимоги наступних кредиторів:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Промторгсервісплюс" у розмірі 74 282,00 грн. з яких: 71 526,00 грн. (четверта черги задоволення); 2 756, 00 грн. (першої черги задоволення).
Таким чином, господарський суд вважає за необхідне затвердити реєстр вимог кредиторів ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" з вимогами наступних кредиторів:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Промторгсервісплюс" у розмірі 74 282,00 грн. з яких: 71 526,00 грн. (четверта черги задоволення); 2 756, 00 грн. (першої черги задоволення).
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 22 цього Закону.
Щодо клопотання Державної податкової інспекції в Амур - Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області судом встановлено наступне.
Розглянувши також в судовому засіданні 16.09.2015р. клопотання ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, заслухавши представника ліквідатора, суд вирішив наступне.
Відповідно до вимог частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.
Відповідно до п 78.1. п. 78.1.7. ст. 78 Податкового Кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків;
Згідно п. 78.4. ст. 78 Податкового Кодексу України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не було надано суду документальних доказів, а саме наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Саме після прийняття даного наказу керівником і починається документальна позапланова перевірка та з цього моменту податкова має право витребувати з посадових осіб (ліквідатора) боржника документи фінансово - господарської діяльності та бухгалтерського обліку ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" за період його діяльності.
Також ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не надано суду підтвердження того, що вона зверталась до посадових осіб (ліквідатора) боржника з вимогою про надання документів фінансово - господарської діяльності та бухгалтерського обліку ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" за період його діяльності, що суперечить вимогам ст.. 38 ГПК України.
Отже, виходячи з вищенаведеного, суд вважає за потрібне клопотання ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № б/н від б/д залишити без задоволення у зв'язку з ненаданням податковою наказу керівника про проведення документальної позапланової перевірки та звернення до посадових осіб (ліквідатора) боржника з проханням про надання виписок з рахунків ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія", первинні документи для проведення перевірки.
Щодо вимоги ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області не затверджування звіту та ліквідаційного балансу по справі № 904/10715/15 до проведення ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" суд встановив наступне.
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 29.12.15р. визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Каспійська, 2; ЄДРПОУ 39542534) - банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 3 місяці, ліквідатором ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" призначити голову ліквідаційної комісії (арбітражного керуючого) Чикильдіна Олександра Миколайовича (свідоцтво № 385 від 28.02.13р.; адреса: 49008, м. Дніпропетровськ, провулок Токарний, буд. 55). Призначено судове засідання для розгляду реєстру вимог кредиторів на 09.02.16 р. о 10:00.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Отже Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено граничний строк для проведення ліквідаційної процедури який становить дванадцять місяців.
Тому суд не вбачає підстав для задоволення клопотання ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № б/н від б/д, оскільки у ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області в частині не затверджування звіту та ліквідаційного балансу по справі № 904/10715/15 до проведення ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровська комп'ютерна компанія", оскільки у ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області є достатньо часу для проведення відповідних до законодавства дій.
Керуючись ст.ст.1, 23, 25, 38, 40, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
Затвердити реєстр вимог кредиторів у справі про банкрутство ТОВ "Дніпропетровська комп'ютерна компанія" з вимогами наступних кредиторів:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Промторгсервісплюс" у розмірі 74 282,00 грн. з яких: 71 526,00 грн. (четверта черги задоволення); 2 756, 00 грн. (першої черги задоволення).
Клопотання Державної податкової інспекції у Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області № б/н від б/д залишити без задоволення.
Зобов'язати:
Ліквідатора - після закінчення ліквідаційної процедури надати суду звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів, всі документи, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури.
Копію ухвали надіслати ліквідатору, кредитору, ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Суддя І.В. Владимиренко