м. Вінниця
05 лютого 2016 р. Справа № 802/3902/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Бошкової Юлії Миколаївни,
суддів Дмитришеної Руслани Миколаївни,
ОСОБА_1,
за участю:
секретаря судового засідання: Мельника Віктора Сергійовича,
представника позивача: ОСОБА_2,
представників відповідача (1): ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5,
представника відповідача (2): ОСОБА_6,
представника третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на
стороні відповідачів: ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом депутата Немирівської районної ради ОСОБА_7 до Немирівської районної ради Вінницької області (відповідач 1), Немирівської районної виборчої комісії (відповідач 2), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів - ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання протиправними та скасування рішень
11.11.2015 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов депутата Немирівської районної ради ОСОБА_7 до Немирівської районної ради (відповідач 1), Немирівської районної виборчої комісії (відповідач 2), у якому позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання, на якому головою районної ради обрано ОСОБА_8;
- визнати протиправним та скасувати рішення першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання, на якому заступником голови районної ради обрано ОСОБА_9;
- визнати протиправною та скасувати постанову № 35 від 04.11.2015 року Немирівської районної виборчої комісії "Про створення робочої групи з підготовки першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання".
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 13.11.2015 року позовну заяву ОСОБА_7 в частині позовних вимог до Немирівської районної виборчої комісії залишено без розгляду з підстав пропущення позивачем строку звернення до суду, встановленого ч. 6 ст. 172 КАС України.
Крім того, ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 13.11.2015 року повернуто позовну заяву ОСОБА_7 в частині позовних вимог до Немирівської районної ради, оскільки за правилами предметної підсудності їх розгляд і вирішення належить до компетенції місцевого загального суду як адміністративного суду.
Не погодившись із вищевказаними судовими рішеннями, позивачем подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 25.11.2015 року ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 13.11.2015 року про залишення адміністративного позову без розгляду та про повернення позовної заяви скасовано, а справу направлено до Вінницького окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
При цьому судом апеляційної інстанції зазначено, що прийняття оскаржуваної постанови Немирівської районної виборчої комісії № 35 від 04.11.2015 року не пов'язано безпосередньо з процесом виборів в порядку ст. 172 КАС України, а є однією із стадій по підготовці роботи новоствореної районної ради. Тому строк для звернення до суду, передбачений ч. 6 ст. 172 КАС України, у даному випадку не застосовується.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 04.12.2015 року відкрито провадження у справі за адміністративним позовом депутата Немирівської районної ради ОСОБА_7 та призначено справу до судового розгляду.
В подальшому, з урахуванням положень ч. 2 ст. 24 КАС України, ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 21.01.2016 року вирішено здійснювати розгляду даної адміністративної справи колегією у складі трьох суддів.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що постановою Немирівської виборчої комісії № 35 від 04.11.2015 року "Про створення робочої групи з підготовки першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання" відповідачем 2 було скликано першу сесію новообраної Немирівської районної ради сьомого скликання на 06.11.2015 року та створено робочу групу з підготовки першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання. На пленарному засіданні першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання згідно з регламентом обрано голову Немирівської районної ради - ОСОБА_8 та заступника голови Немирівської районної ради - ОСОБА_9 Однак, на думку позивача, перша сесія Немирівської районної ради сьомого скликання не є повноважною, оскільки на час прийняття оскаржуваних рішень новообрані депутати не були зареєстровані у відповідності до вимог чинного законодавства. Крім того, позивача, як новообраного депутата Немирівської районної ради, не було повідомлено про проведення сесії сьомого скликання ані особисто, ані шляхом розміщення відповідної інформації на дошці оголошень у Немирівській районній виборчій комісії. Натомість відповідну інформацію було розміщено лише у газеті "Прибузькі новини" від 05.11.2015 року, яка вийшла за день до дати, на яку скликано першу сесію Немирівської районної ради сьомого скликання. Позивач вважає, що такими неправомірними діями Немирівської районної виборчої комісії було порушено його права депутата на безпосередню участь у першій сесії сьомого скликання Немирівської районної ради та прийнятті рішень щодо обрання голови Немирівської районної ради та його заступника. Відтак, посилаючись на протиправність оскаржуваних рішень відповідачів, депутат Немирівської районної ради ОСОБА_7 звернувся до адміністративного суду з позовними вимогами про їх скасування.
У судовому засіданні позивач та його представник повністю підтримали заявлений адміністративний позов з підстав, викладених у позовній заяві, та просять суд його задовольнити в повному обсязі.
Представники Немирівської районної ради проти задоволення позову заперечили та пояснили, що відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада є повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради. Враховуючи те, що станом на день проведення сесії було зареєстровано 36 депутатів із 43 обраних, Немирівська районна рада вважалася повноважною. Отже, рішення про обрання голови ради та його заступника прийняті відповідно до вимог чинного законодавства.
Представник Немирівської районної виборчої комісії заявлений адміністративний позов заперечив та пояснив, що комісія діяла законно і жодних порушень у питаннях підготовки та проведення першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання не допускала. Стверджує, що усі новообрані депутати Немирівської районної ради, в тому числі і позивач ОСОБА_7, повідомлялись комісією як про необхідність їх реєстрації комісією, так і про дату проведення першого засідання першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання. На час проведення такого засідання, тобто станом на 06.11.2015 року, виборча комісія на підставі поданих заяв зареєструвала 36 депутатів, що свідчить про повноважність Немирівської районної ради сьомого скликання.
Представник третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, виступив на стороні відповідачів та пояснив, що депутати Немирівської районної ради сьомого скликання ОСОБА_8 та ОСОБА_9 були обрані депутатами у багатомандатному виборчому окрузі від Немирівської районної партійної організації Аграрної партії України та Немирівської районної у Вінницькій області організації партії "ОСОБА_10 Порошенка "Солідарність" відповідно. Про скликання першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання їх було повідомлено телефоном членами Немирівської районної виборчої комісії. Крім того, відповідну інформацію було розміщено у місцевій газеті районного значення "Прибузькі новини" № 45 (10732) від 05.11.2015 року. Текст постанови Немирівської районної виборчої комісії №35 від 04.11.2015 року "Про створення робочої групи з підготовки першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання" також був вивішений на дошці оголошень комісії. 05.11.2015 року ОСОБА_8 та ОСОБА_9 подали заяви про їх реєстрацію депутатами і того ж дня Немирівською районною виборчою комісією було прийняте відповідне рішення. Перша сесія новообраної Немирівської районної ради відбулась 06.11.2015 року. У ній взяли участь 32 зареєстрованих депутати, а отже сесія за законом вважалась повноважною. Просить суд відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Розглянувши матеріали справи та докази, надані сторонами додатково, заслухавши пояснення представників сторін і третіх осіб, судом встановлено наступне.
25.10.2015 року відбулись чергові вибори депутатів Немирівської районної ради Вінницької області.
02.11.2015 року Немирівською районною виборчою комісією оголошено офіційні результати виборів, що підтверджується протоколом про затвердження результатів виборів.
Постановою Немирівської районної виборчої комісії № 35 від 04.11.2015 року "Про створення робочої групи з підготовки першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання" вирішено скликати першу сесію новообраної Немирівської районної ради сьомого скликання 06.11.2015 року та створити робочу групу з підготовки першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання (а.с. 147).
Оголошення про скликання першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання було розміщено у Немирівській районній громадсько-політичній щотижневій газеті "Прибузькі новини2 № 45 (10732) від 05.11.2015 року (а.с. 56).
05.11.2015 року на засіданні Немирівської районної виборчої комісії розглянуто заяви новобраних депутатів про реєстрацію їх депутатами Немирівської районної ради Вінницької області та вирішено зареєструвати депутатами Немирівської районної ради ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_8, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_9, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, про що винесено рішення (а.с. 150) та зафіксовано протоколом засідання виборчої комісії № 18 (а.с.148-149).
06.11.2015 року на пленарному засіданні першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання згідно з регламентом районної ради обрано голову Немирівської районної ради ОСОБА_8 та заступника голови Немирівської районної ради - ОСОБА_9
Хід і висновки сесії зафіксовані у протоколі першої сесії сьомого скликання Немирівської районної ради від 06.11.2015 року (а.с.109-115). Так, для організації проведення голосування було створено лічильну комісію, яка, підрахувавши голоси таємного голосування по виборах голови Немирівської районної ради, встановила, що в таємному голосуванні приймало участь 32 депутати районної ради, при відкритті урни було виявлено 32 бюлетеня для таємного голосування, з яких визнано недійсним один, а при підрахунку голосів було встановлено, що за кандидата на посаду голови ради ОСОБА_8 віддано 31 голос, проти - немає (а.с.117). Відповідно при голосуванні по виборах заступника голови районної ради було висунуто єдину кандидатуру ОСОБА_9, за яку віддали голоси 28 депутатів, проти - немає, визнано недійсними - 4 (а.с.120).
Вважаючи протиправними вищевказані рішення першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання про обрання голови ради та його заступника, позивач ОСОБА_7 звернувся до адміністративного суду з позовними вимогами про їх скасування, а також про скасування постанови № 35 від 04.11.2015 року Немирівської районної виборчої комісії "Про створення робочої групи з підготовки першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання". При цьому порушення своїх прав позивач обґрунтовує тим, що він, як новообраний депутат Немирівської районної ради, був позбавлений можливості брати участь у першому засіданні першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання, а також в обговоренні та прийнятті рішень про обрання голови та заступника голови районної ради.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд насамперед звертає увагу на склад сторін даного публічно-правового спору, який виник між депутатом Немирівської районної ради ОСОБА_7 з однієї сторони (позивач) та Немирівською районною радою і Немирівською районною виборчою комісією - з іншої (відповідачі 1 та 2).
Водночас звернення позивача до адміністративного суду обумовлене порушенням його прав та інтересів саме як депутата районної ради, про що безпосередньо йдеться у позовній заяві і що також підтверджено в судовому засіданні позивачем та його представником.
У зв'язку з цим суд зазначає, що згідно з ч. 2 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.
В силу положень статті 3 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради є повноважним і рівноправним членом відповідної ради - представницького органу місцевого самоврядування. Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.
Справою адміністративної юрисдикції згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визнається переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У свою чергу суб'єктом владних повноважень в розумінні положень адміністративного судочинства є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України).
Таким чином, змістовний правовий аналіз вищевказаних норм матеріального і процесуального права дає суду підстави для висновку про те, що як позивач у справі - депутат Немирівської районної ради ОСОБА_7, так і відповідачі - Немирівська районна рада та Немирівська районна виборча комісія, у спірних правовідносинах виступають суб'єктами владних повноважень.
Разом із тим, відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, в тому числі делегованих повноважень, належать до окремих різновидів публічно-правових спорів, що підвідомчі адміністративним судам.
Вищезазначені спори мають свої особливості, які полягають, зокрема, в тому, що адміністративний позов одного суб'єкта владних повноважень до іншого повинен містити вимогу про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Так, згідно з п. 3 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
Адміністративний позов може містити вимоги про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень (п. 6 ч. 4 ст. 105 КАС України).
В силу положень п. 8 ч. 2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач ОСОБА_7 посилається на відсутність у відповідачів законних підстав для прийняття оспорюваних рішень, перевищення ним своїх повноважень та порушення у зв'язку з цим його прав як депутата районної ради, що визначені Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", а саме права на участь у діяльності ради, а також розгляді і вирішенні питань, що віднесені до її відання тощо. Зокрема, позивач стверджує, що внаслідок неправомірних рішень та дій відповідачів, він був позбавлений можливості брати участь у першому засіданні першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання та у прийнятті рішень про обрання голови та заступника голови Немирівської районної ради.
Відтак, існуючий між сторонами спір виник внаслідок порушення прав та інтересів позивача не як фізичної особи у сфері публічно-правових відносин, а як суб'єкта владних повноважень. Тому, на переконання суду, способам захисту позивачем своїх прав як депутата районної ради згідно з п. 3 ч. 2 ст. 17 КАС України може бути ініціювання перед адміністративним судом вирішення спору з приводу реалізації компетенції суб'єкта владних повноважень у сфері управління, наприклад, встановлення судом відсутності у Немирівської районної ради компетенції (повноважень) на прийняття оскаржуваних рішень, а не про визнання таких рішень протиправними та їх скасування, що може мати місце у випадку звернення з відповідними позовними вимогами фізичної особи, законні права та інтереси якої порушуються прийняттям цих рішень.
Разом із тим, виходячи із завдань адміністративного судочинства та керуючись принципом офіційного з'ясування обставин у справі, суд вважає необхідним зазначити наступне.
Частиною 4 статті 45 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що рада вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради.
Згідно з ч. 3 ст. 46 цього Закону першу сесію новообраної районної у місті, районної, обласної ради скликає відповідна територіальна виборча комісія не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості не більше п'яти осіб - представників партій , які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради. З часу обрання голови ради він веде пленарні засідання ради відповідно до вимог цього Закону та регламенту ради.
Відповідно до ст. 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної ради обирається першою сесією новообраної районної ради, яку скликає відповідна територіальна виборча комісія не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості не більше п'яти осіб - представників партій (блоків), які набрали найбільшу кількість голосів на виборах. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання голови ради. З часу обрання голови ради він веде всі пленарні засідання ради відповідно до вимог цього Закону та регламенту ради.
Статтями 43, 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що обрання голови районної ради проводиться виключно на пленарному засіданні районної ради шляхом таємного голосування.
Крім того, згідно з ч. 15 ст. 46 вказаного Закону порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради (ч. 12 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні2).
Як встановлено судом під час розгляду справи, на підставі рішення Немирівської районної виборчої комісії від 05.11.2015 року "Про реєстрацію обраних депутатів Немирівської районної ради Вінницької області" депутатами Немирівської районної ради було зареєстровано 36 осіб.
Водночас згідно з протоколом Немирівської районної ради від 06.11.2015 року на першій сесії сьомого скликання були присутні 32 депутати із обраних 43, що у відповідності до ч. 12 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є повноважною більшістю для прийняття рішень.
Відтак, на думку суду, обрання голови та заступника голови Немирівської районної ради на першому засіданні першої сесії сьомого скликання Немирівської районної ради відбулось повноважним складом ради з дотриманням вимог чинного законодавства.
При цьому суд зауважує, що за змістом положень ст.ст. 45, 46, 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" перша сесія новообраної районної ради вважається повноважною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від загального складу ради та обов'язкової реєстрації відповідної кількості новообраних депутатів територіальною виборчою комісією.
У ході розгляду справи встановлено, що на час проведення першого пленарного засідання першої сесії Немирівської районної ради сьомого скликання наведені вище умови були повністю дотримані, із 43 новообраних депутатів ради Немирівською районною виборчою комісією було зареєстровано 36 депутатів, з яких 32 депутати взяли участь у відкритті першої сесії (при необхідній кількості депутатів - 28).
З огляду на викладене суд відхиляє доводи позивача щодо неповноважності складу новообраної Немирівської районної ради станом на дату проведення першого засідання першої сесії сьомого скликання, тобто станом на 06.11.2015 року.
Крім того, суд зазначає, що на вказану дату позивач ОСОБА_7 взагалі не був зареєстрований Немирівською районною виборчою комісією як депутат Немирівської районної ради сьомого скликання, а отже й не міг брати участь у прийнятті радою рішень на першому засіданні першої сесії, що у свою чергу спростовує твердження позивача про порушення його прав як депутата на участь у такому засіданні та в обговоренні і прийнятті рішень про обрання голови та заступника голови Немирівської районної ради.
Окрему увагу суд також звертає на доводи позивача в частині порушення відповідачами принципу гласності у зв'язку з неналежним повідомленням ОСОБА_7 про скликання першої сесії сьомого скликання Немирівської районної ради.
Так, відповідно до ч. 17 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
В той же час, ані положеннями вищевказаного Закону, ані Законом України "Про місцеві вибори" не визначено порядку та строків доведення територіальною виборчою комісією до відома депутатів і населення про день та час скликання першої сесії новообраної районної ради.
Разом із тим, судом встановлено, що з метою належного повідомлення новообраних депутатів Немирівської районної ради та громадськості про дату скликання першої сесії новообраної районної ради сьомого скликання, Немирівською районною виборчою комісією було розміщене відповідне оголошення у місцевій газеті "Прибузькі новини" № 45 (10732) від 05.11.2015 року. При цьому, як пояснили у судовому засіданні представники відповідача, зазначена газета є єдиним друкованим засобом масової інформації у Немирівському районі Вінницької області, її перевагами слід вважати загальнодоступність, оскільки газета призначена для невизначеного кола осіб, а її читачем може стати будь-яка людина.
Відтак, за відсутності законодавчо визначеного обов'язку щодо порядку і строків повідомлення територіальною виборчою комісією про скликання першої сесії новообраної районної ради, суд розцінює повідомлення Немирівською районною виборчою комісію про першу сесію Немирівської районної ради сьомого скликання у вищевказаний спосіб як таке, що в повному обсязі забезпечувало дотримання принципу гласності, закріпленого у ч. 17 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Про це додатково свідчить й та обставина, що на перше пленарне засідання Немирівської районної ради сьомого скликання, згідно із відомостями протоколу засідання від 06.11.2015 року, окрім новообраних депутатів в кількості 32 особи, з'явились також представники громадськості та засобів масової інформації.
Таким чином, доводи позивача ОСОБА_7 щодо неналежного сповіщення новообраних депутатів Немирівської районної ради про скликання першої сесії в ході розгляду справи не підтвердились.
Згідно із ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч. 1 ст. 71 КАС України), а суд відповідно до ст. 86 КАС України оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши надані сторонами докази, суд приходить до переконання, що оскаржувані рішення були прийнятті відповідачами на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України, тобто правомірно, а наведені позивачем обґрунтування позовних вимог переважно є формальними та не дають суду достатніх правових підстав для скасування таких рішень. Тому у задоволенні адміністративного позову депутата Немирівської районної ради ОСОБА_7 належить відмовити.
З урахуванням положень ст. 94 КАС України сплачений при зверненні до суду судовий збір позивачу не присуджується.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Головуючий суддя ОСОБА_43
судді ОСОБА_44 ОСОБА_1