Ухвала від 08.07.2010 по справі 2-3762/10

Справа № 2-3762/10

УХВАЛА

08 липня 2010 року Рівненський міський суд

під головуванням судді - Ковальова І.М.

при секретарі - Гоменюк О. А.

з участю прокурора - Алєшко І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне цивільну справу

за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Рівненської міської ОСОБА_3, Рівненського міського управління земельних ресурсів, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_3, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 про визнання недійсним , державного акту на право власності на земельну ділянку,

встановив :

В Рівненський міський суд з позовом до Рівненської міської ОСОБА_3, Рівненського міського управління земельних ресурсів, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_3, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

В судовому засіданні судом винесено питання про закриття провадження у справі на підставі ч.1 ст.205 ЦПК України у зв'язку з тим, що дана категорія справ не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.

Учасники судового процесу в судовому засіданні з приводу даного питання поклались на розсуд суду.

Відповідно до ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо: справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.

Згідно "Рішення Конституційного суду України від 01 квітня 2010 року №10-РП2010 у справі за конституційним поданням Вищого Адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини 1 статті 143 Конституції України пунктів «а», «б», «в», «г» статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини 1 статті 17 Кодексу Адміністративного судочинства України», положення частини 1 статті 143 Конституції України, згідно з якими територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування «вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції», слід розуміти так, що при вирішенні цих питань органи місцевого самоврядування діють, як суб'єкти владних повноважень; положення пунктів «а», «б», «в», «г» статті 12 Земельного кодексу України у частині повноважень сільських, селищних, міських рад, відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють, як суб'єкти владних повноважень; положення пункту частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування, як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.

Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб, із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Враховуючи вищевикладені обставини у їх сукупності, а також те, що згідно рішення Конституційного Суду України від 01 квітня 2010 року №10-РП/2010, категорію справ з позовом позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Як вбачається з матеріалів цивільної справи, позов позивачів розглядається у порядку цивільного судочинства. Отже, оскільки дану категорію справ не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тому провадження по справі слід закрити.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.205, ст.206, 293, 294 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Рівненської міської ОСОБА_3, Рівненського міського управління земельних ресурсів, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8,

ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_3, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 про визнання недійсним , державного акту на право власності на земельну ділянку закрити.

Запропонувати позивачам звернутись до суду з позовом у порядку адміністративного судочинства.

Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: