Справа № 22а-20096/11 Номер провадження 22-а/1690/9374/11Головуючий у 1-й інстанції М.А. Ященко Доповідач ап. інст. ОСОБА_1
15 вересня 2011 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого - Панченко О.О.
Суддів: Бутенко С.Б., Обідіної О.І.
розглянула в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м.Кременчуці
на рішення Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 31 серпня 2010 року
у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м.Кременчуці про визнання дій неправомірними, зобов'язання виконати певні дії.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача апеляційного суду Полтавської області, -
Рішенням Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 31 серпня 2010 року позов ОСОБА_2 частково задоволено. Визнано незаконними дії Управління пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці, які полягали у неправильному перерахунку розміру пенсії.
Зобов'язано Управління пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуц провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 В 'ячеславівні з 01.01.2009 року згідно Закону України “Про загальнообв*язкове пенсійне страхування” та у відповідності з п.п. З п. 11 Постанови КМУ від 28 травня 2008 року № 530 з урахуванням середнього заробітку по Україні для призначення та перерахунку пенсії, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2008 рік - 1573 грн. 99 коп., та виплатити різницю з врахуванням вже виплачених сум.
В решті позову ОСОБА_2 В 'ячеславівні відмовлено.
В апеляційній скарзі УПФУ просить скасувати рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на прийняття оскаржуваного рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Вважає, що Управління діяло в межах повноважень, передбачених чинним законодавством та в межах бюджетних асигнувань.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги приходить до висновку, що остання задоволенню не підлягає.
Відповідно до вимог ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що позивач відноситься до категорії пенсіонерів та отримує пенсію за віком на умовах Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Позивачка звернулася до УПФУ з заявою та відповідними документами, що підтверджують факт того, що вона відпрацювала два роки на підприємстві, для здійснення перерахунку пенсії відповідно до вимог ст.ст. 40,42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІУ від 19.07.2003 року.
Як встановлено місцевим судом, перерахунок пенсії позивачці відповідачем проведено відповідно до пп. З п. 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та страхування», враховувався для обчислення пенсії за 2007 рік (1197 грн. 91 коп.).
Відповідно до п.п., 9 та 10 п.35 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2007 року були внесені зміни до ст.ст. 40 і 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп2008 року визнано положення підпунктів 9, 10 пункту 35 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», якими з 01.01.2008 року були внесені зміни до ст..40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», такими, що не відповідають Конституції України.
Відповідно ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в редакції до 28.12.2007 року, дію якої відновлено з 22.05.2008 року у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.
Згідно підпункту 3 п. 11 постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", якою визначено, що у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону .
З огляду на вищенаведене, колегія суддів вважає, що місцевий суд прийшов до вірного висновку про те, що для перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам повинен братись показник середнього заробітку по Україні за рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, а отже вірним є і висновок суду щодо часткового задоволення позовних вимог.
Отже рішення суду слід вважати законними, обгрунтованими і таким, що скасуванню не підлягає.
Керуючись ст. ст.. 186-2, 195, 197, 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м.Кременчуці - залишити без задоволення.
Рішення Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 31 серпня 2010 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і підлягає оскарженню протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Судді: (підписи)