Справа № 697/102/16-ц
№ пров. 2/697/145/2016
10 лютого 2016 року
Канівський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді - Льон О.М.
з участю секретаря с/з- Дрянової Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Каневі справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади с. Таганча Канівського району в особі Таганчанської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до територіальної громади с. Таганча Канівського району в особі Таганчанської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, посилаючись на те, що після смерті її матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, відкрилась спадщина, що складається з земельної ділянки площею 2.1600 га кадастровий № НОМЕР_2, розташованої на території Таганчанської сільської ради Канівського району Черкаської області, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, але оригінал Державного акта втрачено.
Позивач, як правонаступник за законом, у шестимісячний термін після смерті матері, звернувся з заявою до державного нотаріуса, але у зв'язку з тим, що за життя спадкодавцем не були отримані правовстановлюючі документу на спадкову земельну ділянку, в оформленні їй було відмовлено та роз'яснено право на звернення до суду.
Позивач ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, за участю представника за довіреністю ОСОБА_4
Представник позивача ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Представник відповідача - територіальної громади с. Танганча Канівського району в особі Таганчанської сільської ради, в судове засідання не з'явився, до суду надійшла телефонограма, згідно якої позовні вимоги позивача визнають, просять справу розглядати без участі їх представника.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, з урахуванням заяв сторін про слухання справи за їх відсутності, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про смерть, серії НОМЕР_3 ( а.с. 6), вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, в с. Журавка, Городищенського району, Черкаської області.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, що складається з земельної ділянки площею 2.1600 га, розташованої на території Таганчанської сільської ради, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_4 виданого 17.01.2007 р. ( а.с. 10).
В судовому засіданні з достовірністю встановлено, що позивач ОСОБА_1 відповідно до ст.. 1261 ЦК України є спадкоємцем за законом першої черги, факт її родинних відносин з спадкодавцем встановлено рішенням Канівського міськрайонного суду Черкаської області, відповідно до якого ОСОБА_1 є дочкою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 р. ( а.с. 7-8).
Згідно постанови від 25 грудня 2015 року державний нотаріус Канівської державної нотаріальної контори Шатило Л.А. відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку, розміром 2,1600 га, надану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Таганчанської сільської ради Канівського району Черкаської області, що належала померлій ОСОБА_2, у зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на спадкову земельну ділянку (а.с.13).
Згідно витягу з газети "Черкаський край" за 23.09.2015 вбачається, оголошення про втрачений Державний акт виданий 17.01.2007 на ім'я ОСОБА_2 ( а.с. 12) .
Згідно листа Канівської держнотконтори від 27.01.2016 вбачається, що після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, спадщину за законом прийняла ОСОБА_1.
Згідно зі ст.. 346 Цивільного кодексу України однією з підстав припинення права власності є смерть власника, тому первинна реєстрація права власності в такому випадку не може бути оформлена на померлого.
Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, поскільки судом встановлено, що позивач відповідно до ст. 1261 ЦК України є спадкоємцем першої черги за законом та має право здійснити державну реєстрацію нерухомого майна і визнати за собою право власності на це майно за правилами спадкування за законом.
Таким чином суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог, які підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.10,11, 212, 214-215, 294 ЦПК України, ст.ст. 328, 346, 1223, 1261, 1268,1270 ЦК України, суд
Позов ОСОБА_1 до територіальної громади с. Таганча в особі Таганчанської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 2.1600 га кадастровий № НОМЕР_2, розташованої на території Таганчанської сільської ради Канівського району Черкаської області та належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий -підпис- О . М . Льон
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Льон