Ухвала від 01.02.2016 по справі 826/12146/15

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/12146/15 Головуючий у 1-й інстанції: Добрянська Я.І. Суддя-доповідач: Губська Л.В.

УХВАЛА

Іменем України

01 лютого 2016 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Губської Л.В.,

Суддів: Ісаєнко Ю.А.,

Федотова І.В.,

при секретарі: Нікітіній А.В.,

за участю: позивача ОСОБА_3,

представника позивачів ОСОБА_4,

представника відповідача Гуленка Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової І.О. на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 22 жовтня 2015 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової І.О., Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі, ОСОБА_3 , ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, звернулися до суду з даним позовом, в якому просили визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Стрюкової Ірини Олександрівни щодо невключення їх до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Стрюкову Ірину Олександрівну включити їх до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, та надати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію щодо них, як вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладом у Публічному акціонерному товаристві "Комерційний банк "Надра" за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити їх до Загального реєстру вкладників Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб; відшкодувати судові витрати та застосувати статтю 267 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 22 жовтня 2015 року адміністративний позов задоволено частково.

Позивачі ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, подали апеляційну скаргу, в якій просять скасувати постанову суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач, Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкова І.О. також подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В судовому засіданні позивач та представник позивачів доводи апеляційної скарги позивачів підтримали і просили її задовольнити, проти доводів апеляційної скарги відповідача заперечували.

В свою чергу, представник відповідача 2 просив задовольнити апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду, а у задоволення апеляційної скарги позивачів - відмовити.

Належним чином повідомлені про дату, час і місце апеляційного перегляду інші учасники судового розгляду до суду не прибули, що, відповідно до ч.4 ст.196 КАС України, не є перешкодою для судового розгляду справи.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників судового процесу, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як установлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, між позивачем ОСОБА_11 (Вкладник) та ПАТ "Комерційний банк "НАДРА" (Банк) укладено договір № 2100012 строкового банківського вкладу (депозиту) без поповнення, оформлений в рамках Пакету послуг "ПУ "Сімейний економ" від 08.01.2015 (далі - Договір), за яким Банк приймає від Вкладника на Вкладний (депозитний) рахунок грошові кошти в сумі 33000 євро та зобов'язується повернути вкладнику та сплатити проценти на умовах та в порядку, визначеному цим договором. Строк розміщення вкладу - 9 місяців. Дата повернення вкладу - жовтень 2015 року.

Між позивачем ОСОБА_6 (Вкладник) та ПАТ "Комерційний банк "НАДРА" (Банк) укладено договір №2119557 строкового банківського вкладу (депозиту) з поповненням, оформлений в рамках Пакету послуг "ПУ "Перший" від 03.02.2015 (далі - Договір), за яким Банк приймає від Вкладника на Вкладний (депозитний) рахунок грошові кошти в сумі 150000 грн. та зобов'язується повернути вкладнику та сплатити проценти на умовах та в порядку, визначеному цим договором. Строк розміщення вкладу - 12 місяців +1 день від дати фактичного надходження вкладу на вкладний рахунок з датою повернення вкладу - лютий 2016 року.

Між позивачем ОСОБА_7 (Вкладник) та ПАТ "Комерційний банк "НАДРА" (Банк) укладено договір №2119473 строкового банківського вкладу (депозиту) з поповненням, оформлений в рамках Пакету послуг "ПУ "Перший" від 03.02.2015 (далі - Договір), за яким Банк приймає від Вкладника на Вкладний (депозитний) рахунок грошові кошти в сумі 150000 грн. та зобов"язується повернути вкладнику та сплатити проценти на умовах та в порядку, визначеному цим договором. Строк розміщення вкладу - 12 місяців +1 день від дати фактичного надходження вкладу на вкладний рахунок з датою повернення вкладу - лютий 2016 року.

Між позивачем ОСОБА_8 (Вкладник) та ПАТ "Комерційний банк "НАДРА" (Банк) укладено договір №2119545 строкового банківського вкладу (депозиту) з поповненням, оформлений в рамках Пакету послуг "ПУ "Перший" від 03.02.2015 (далі - Договір), за яким Банк приймає від Вкладника на Вкладний (депозитний) рахунок грошові кошти в сумі 150000 грн. та зобов"язується повернути вкладнику та сплатити проценти на умовах та в порядку, визначеному цим договором. Строк розміщення вкладу - 12 місяців +1 день від дати фактичного надходження вкладу на вкладний рахунок з датою повернення вкладу - лютий 2016 року.

Між позивачем ОСОБА_9 (Вкладник) та ПАТ "Комерційний банк "НАДРА" (Банк) укладено договір №2119466 строкового банківського вкладу (депозиту) з поповненням, оформлений в рамках Пакету послуг "ПУ "Перший" від 03.02.2015 (далі - Договір), за яким Банк приймає від Вкладника на Вкладний (депозитний) рахунок грошові кошти в сумі 150000 грн. та зобов"язується повернути вкладнику та сплатити проценти на умовах та в порядку, визначеному цим договором. Строк розміщення вкладу - 12 місяців +1 день від дати фактичного надходження вкладу на вкладний рахунок з датою повернення вкладу - лютий 2016 року.

Постановою Правління Національного банку України від 05.02.2015 №83 ПАТ "КБ" Надра" віднесено до категорії неплатоспроможних, водночас відповідно до Рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд гарантування) 05.02.2015р. №26 з 06.02.2015р. розпочата процедура виведення Банку з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування на тимчасову адміністрацію в ПАТ "КБ" Надра".

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних від 23.04.2015р. №85 продовжено строки здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "КБ "НАДРА" до 05.06.2015р. включно та продовжено повноваження уповноваженої особи Фонду на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ "КБ "НАДРА" провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Стрюкової Ірини Олександрівни до 05.06.2015р. включно.

Відповідно до постанови Правління НБУ від 04.06.2015р. №356 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК "НАДРА" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) прийнято рішення від 05.06.2015 №113 "Про початок процедури ліквідації ПАТ "КБ "НАДРА" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку", згідно з яким було розпочато процедуру ліквідації ПАТ "КБ "НАДРА" та призначено уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ "КБ "НАДРА" провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Стрюкову Ірину Олександрівну строком на 1 рік з 05 червня 2015 року до 04 червня 2016 року включно.

У червні 2015 року позивачами було надіслано на ім'я уповноваженої особи Стрюкової І.О. заяви про внесення позивачів до реєстру вкладників ПАТ "КБ "Надра" для отримання відшкодування за вкладами, однак позитивної відповіді отримано не було.

За результатами розгляду вказаних заяв, позивачів було повідомлено, що операції за їх вкладами характеризуються ознаками, що підпадають під критерії необхідності проведення їх перевірки, а тому виплата належних грошових коштів тимчасово обмежена, водночас матеріали перевірки за вкладами позивачів скеровані до правоохоронних органів для правової оцінки та прийняття рішення відповідно до чинного законодавства, після з'ясування всіх обставин будуть вжиті всі необхідні заходи щодо зняття обмежень та включення їх до відповідного переліку.

Проте, не погоджуючись з такими діями, позивачі звернулись до суду з даним позовом.

Задовольняючи позов частково, суд першої інстанції дійшов висновку про обгрунтованність позовних вимог ОСОБА_3 як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, щодо інших позивачів у справі суд прийшов до висновку про неможливість встановити приналежність їм грошових коштів, а тому і відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 4 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.

На виконання свого основного завдання Фонд у порядку, передбаченому цим Законом, здійснює такі функції, зокрема: веде реєстр учасників Фонду; здійснює заходи щодо організації виплат відшкодувань за вкладами в разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; здійснює процедуру виведення неплатоспроможних банків з ринку, у тому числі шляхом здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків, організовує відчуження активів і зобов'язань неплатоспроможного банку, продаж неплатоспроможного банку або створення та продаж перехідного банку.

За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 26 Закону України «Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб» Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, врегульований ст. 27 вказаного закону, відповідно до якого уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Інформація про вкладника в переліку вкладників має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.

Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09 серпня 2012 року №14 передбачено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.

Протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах «Урядовий кур'єр» або «Голос України» та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

З метою забезпечення прав Фонду, Уповноважена особа, як зазначено в ч. 2 ст. 38 Закону України «Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб», забезпечує перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

За змістом ч. 3 ст. 38 зазначеного закону правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними з таких підстав: банк безоплатно здійснив відчуження майна, прийняв на себе зобов'язання без встановлення обов'язку контрагента щодо вчинення відповідних майнових дій, відмовився від власних майнових вимог; банк до дня визнання банку неплатоспроможним взяв на себе зобов'язання, внаслідок чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобов'язань перед іншими кредиторами повністю чи частково стало неможливим; банк здійснив відчуження чи передав у користування або придбав (отримав у користування) майно, оплатив результати робіт та/або послуги за цінами, нижчими або вищими від звичайних (якщо оплата на 20 відсотків і більше відрізняється від вартості товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком), або зобов'язаний здійснити такі дії в майбутньому відповідно до умов договору; банк оплатив кредитору або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів банку перевищувала вартість майна; банк прийняв на себе зобов'язання (застава, порука, гарантія, притримання, факторинг тощо) щодо забезпечення виконання грошових вимог у порядку іншому, ніж здійснення кредитних операцій відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність»; банк уклав кредитні договори, умови яких передбачають надання клієнтам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку; банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку; банк уклав правочин (у тому числі договір) з пов'язаною особою банку, якщо такий правочин не відповідає вимогам законодавства України.

Як установлено судом, Наказом Тимчасової адміністрації ПАТ КБ "Надра" від 16 березня 2015 року № 264 "Про перевірку вкладів фізичних осіб ", було створено комісію з перевірки вкладів фізичних осіб для перевірки документів, пов'язаних з укладанням Банком протягом шести місяців до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, договорів банківського вкладу (депозиту) та договорів банківського рахунку (поточних рахунків, в тому числі карткових) з вкладниками, а також обставин зарахування грошових коштів на рахунки таких осіб та інше.

За наслідками проведеної перевірки на підставі Звіту аудиторської фірми (а.с. 114) у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-аудит» Уповноваженій особі Фонду був наданий висновок комісії «Щодо операцій за рахунками клієнтів, які збільшують потенційні зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» з рекомендаціями вчинити дії щодо тимчасового обмеження банківських операцій в частині виплати коштів певним вкладникам.

На підставі ст. 37 Закону України «Про систему гарантувань вкладів фізичних осіб» та згідно з пропозицією Комісії Наказом Тимчасової адміністрації ПАТ КБ "Надра" від 23 березня 2015 року № 298 тимчасово обмежено здійснення банком на час тимчасової адміністрації банківських операцій щодо виплати коштів вкладникам за рахунками, перелік яких визначений у додатку №1 до цього наказу (а.с. 107,108).

Крім того, як установлено судом першої інстанції, відповідно до звітів за операціями по поточних рахунках позивачів та звіту про переказ коштів з картки на картку, на поточні рахунки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 03.02.2015р. з поточного рахунку ОСОБА_3 зараховано по 150 000,00 грн. кожному.

04.02.2015р. на поточні рахунки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, з поточного рахунку ОСОБА_3 зараховано по 24 000,00 грн. кожному.

В подальшому, ОСОБА_3 та ОСОБА_6 05.02.2015р. перерахували на рахунок ОСОБА_7 по 24 000,00 грн. кожен.

В той же час, ОСОБА_8 перерахувала 24 000,00 грн. з власного рахунку на поточний рахунок ОСОБА_9

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про правомірність дій відповідача щодо встановлення тимчасових обмежень банківських операцій по вкладам позивачів.

При цьому, посилання апелянтів на постанову про закриття кримінальної справи у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення та винесеного, у зв'язку з цим, Рішення комісії про включення позивачів до Реєстру вкладників для здійснення виплат, не можуть бути підставою для скасування даного судового рішення.

Так, відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суду перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несправедливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Апелянти в своїй апеляційній скарзі наголошують на тому, що відповідачем неправомірно відмовлено у включенні їх до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування, оскільки не визначено конкретної підстави нікчемності правочинів, укладених позивачами з Банком.

Разом з тим, як наголошувалось вище, відповідачем було повідомлено позивачів про тимчасове обмеження виплат за їх вкладами та направлення матеріалів до правоохоронних органів для перевірки, при цьому, будь-яких інших листів або рішень, які б свідчили про відмову відповідача щодо включення позивачів до переліку вкладників з підстав визнання укладених ними договорів банківського вкладу нікчемними, матеріали справи не містять.

Водночас, з матеріалів справи вбачається, що, саме, після проведення перевірки правоохоронними органами і закриття кримінального провадження, Уповноваженою особою Стрюковою І.О. було направлено до Фонду гарантування вкладів Доповнення до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, з включенням до нього позивачів.

Таким чином, апелянтами не доведено, в чому полягає неправомірність дій відповідача, а також протиправність оскаржуваного судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В частині задоволення позовних вимог ОСОБА_3, колегія суддів також погоджує висновок суду першої інстанції з огляду на таке.

Наявні в матеріалах справи договори банківських вкладів, укладених між ОСОБА_3 та ПАТ "Комерційний банк "Надра" від 02.07.2012р., який пролонгований договорами від 02.07.2013р., від 02.07.2014р., від 08.01.2015р. із сумою вкладу в розмір 33 000,00 євро, свідчать про те, що ОСОБА_3 є добросовісним вкладником, який має депозитний вклад у ПАТ "Комерційний банк "Надра" з 2012 року, тому його позовні вимоги є обгрунтованими.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи і судове рішення ухвалено у відповідності до норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційних скарг висновків суду не спростовують, тому підстав для скасування постанови не вбачається.

Керуючись ст.ст.195,196,198,200,205,206,211,212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційні скарги ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Надра» Стрюкової І.О. - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 22 жовтня 2015 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту.

Ухвала в повному обсязі складена 05 лютого 2016 року.

ОСОБА_12Губська

Судді Ю.А.Ісаєнко

І.В.Федотов

Головуючий суддя Губська Л.В.

Судді: Ісаєнко Ю.А.

Федотов І.В.