Рішення від 03.02.2016 по справі 904/3919/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

03.02.16р. Справа № 904/3919/15

За позовом Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ

до Автогаражного кооперативу "Автолюбитель-6", м. Дніпропетровськ

про зміну договору оренди земельної ділянки

Суддя Крижний О.М.

Представники:

Від позивача: не з'явився

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Дніпропетровська міська рада звернулася до господарського суду Дніпропетровської області із позовом, у якому просить внести зміни до п. 3.1. Договору оренди земельної ділянки від 21.11.2002 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Автогаражним кооперативом "Автолюбитель-6", посвідченого нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Сусловою Н.Б., зареєстрованого в реєстрі за № 3501 та зареєстрованого в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі за № 2521 від 26.11.2002 року, виклавши його у наступній редакції:

" п. 3.1. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі 176 144,47 грн., не є сталою та може змінюватись в разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом."

Позовні вимоги мотивовані зміною розміру орендної плати за землю на законодавчому рівні, у зв'язку з чим виникла необхідність внесення змін у спірний договір оренди землі.

Позивач зазначає, що відповідачем не виконані вимоги рішення Дніпропетровської міської ради № 216/8 від 02.02.2011 року "Про приведення рішень міської ради та деяких проектів рішень міської ради, які погоджено виконавчим комітетом міської ради, у галузі земельних відносин у відповідність до вимог чинного законодавства", а саме щодо вчинення дій про узгодження укладеного між позивачем та відповідачем договору оренди земельної ділянки від 21.11.2002 року у відповідність до положень Податкового кодексу України.

Відповідач проти задоволення позову заперечує, вважає що зміни до договору оренди можуть вноситись лише за взаємною згодою сторін, а оскільки відповідач такої згоди не надає, вимоги позивача вважає безпідставними. Згідно уточненого відзиву відповідач зазначає, що сума орендної плати зазначена при укладенні договору є чинною на весь строк дії договору, а тому будь-які зміни стосовно орендної плати до закінчення строку дії договору вноситись не повинні, у зв'язку з чим просить відмовить в задоволенні позову у повному обсязі.

Ухвалами господарського суду Дніпропетровської області від 15.07.2015 року та від 16.09.2015 року у справі №904/3919/15 призначалися судові експертизи, проведення яких доручалося Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 24.06.2015 року строк розгляду справи продовжено на 15 днів.

Розгляд справи був відкладений з 20.05.2015 року на 10.06.2015 року, з 10.06.2015 року на 24.06.2015 року, з 24.06.2015 року.

У судове засідання, яке відбулося 03.02.2016 представники сторін не з'явилися, про день, час та місце судового засідання повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

03.02.2016 року від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи для уточнення позову в частині суми орендної плати та надання нового розрахунку орендної плати. Дане лопотання обґрунтоване тим, що 15.07.2015 року Дніпропетровською міською радою прийнято рішення №4/65 "про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська", у зв'язку з яким змінено нормативну грошову оцінку земель, що тягне за собою зміну розміру орендної плати.

03.02.2016 року від відповідача надійшла заява про відкладення розгляду справи на іншу дату. Також 03.02.2016 року відповідачем подано заяву про розгляд справи без участі представника відповідача.

У судовому засіданні 03.02.2016 року проголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

21.11.2002 року, на підставі рішення № 3369 від 20.12.2001 року Дніпропетровської міської ради, між останньою (орендодавець) та Автогаражним кооперативом "Автолюбитель-6" (орендар) був укладений договір оренди земельної ділянки (далі - Договір), відповідно до п. 1.1 якого орендодавець передає, а орендар приймає у спільне, строкове платне володіння і користування на умовах договору оренди земельну ділянку площею 0,7672 га, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Шинна, 12, для фактичного розміщення авто гаражного комплексу, яка зареєстрована в Державному земельному кадастрі м. Дніпропетровська за кодом 66087019 згідно з планом земельної ділянки, що додається.

Відповідно до п. 1.3 договору грошова оцінка частки земельної ділянки складає згідно з довідкою про грошову оцінку земельної ділянки на момент укладення цього договору: 1 652 590,34 грн.

Згідно з п. 2.1 договору земельна ділянка передається до 20.12.2016 року. Після закінчення терміну договору його дія скінчується. Підписаний сторонами та нотаріально посвідчений договір набуває чинності після державної реєстрації. Для продовження дії цього договору Орендар зобов'язаний у місячний термін до закінчення строку оренди звернутися до Орендодавця з відповідним клопотанням (п.п. 2.2, 2.3 Договору).

Зазначений договір підписаний сторонами, посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Сусловою Н.Б., зареєстрований в реєстрі за № 3501. Названий договір зареєстрований в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі за № 2521 від 26.11.2002 року.

Відповідно до п. 3.1 договору сума орендної плати за користування земельною ділянкою на термін дії договору складає 7 436,66 грн. Орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту щомісячно (до 15 числа наступного місяця) і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року (п. 3.2 договору).

Розмір земельного податку переглядається у разі законодавчої зміни ставок земельного податку. Сума орендної плати індексується у разі збільшення ставок земельного податку за умови виплати її у повному обсязі до закінчення терміну дії договору (п.п. 3.3, 3.4 договору).

29.12.2010 року, на підставі рішень Дніпропетровської міської ради № 2/27 від 23.01.2008 року, № 31/28 від 13.02.2008 року та № 39/35 від 06.08.2008 року, сторонами погоджено та укладено додатковий договір до договору оренди земельної ділянки від 21.11.2002 року (далі - додатковий договір), відповідно до якого сторони узгодили внести зміни до наведеного договору.

Зокрема, сторони погодили внести зміни до деяких пунктів договору у наступній редакції:

"п. 1.3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки на час укладення цього додаткового договору становить 4 700 975,90 грн.

п. 3.1. Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях), у розмірі мінімальної ставки орендної плати, встановленої Законом України "Про оренду землі".

п. 4.3. Категорія цільового призначення земельних ділянок: землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Згідно п. 3.5 договору орендна плата вноситься орендарем, незалежно від результатів діяльності орендаря у розмірі однієї дванадцятої річної суми за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім днем звітного (податкового) місяця на рахунок орендодавця, і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року. За неповний календарний місяць орендна плата сплачується за дні фактичного користування земельною ділянкою із розрахунку тривалості місяця у 30 днів.

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, що визначаються у встановленому порядку (п. 3.6. договору).

Пунктом 3.8. договору передбачено, що розмір орендної плати переглядається щорічно, або у разі: зміни умов господарювання, передбачених Договором; змін у цільовому використанні земельної ділянки; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших передбачених законом випадках. "

Отже, сторонами в договорі оренди передбачена можливість зміни договору орендної плати. Законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до ст. 288 якого підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом (ст. 288.5.1).

В зв'язку із введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.2011 року втратив чинність Закон України "Про плату за землю" (ч. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України). Питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою з 01.01.2011 року регулюється виключно Податковим кодексом України.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом (ст. 288.5.1).

В зв'язку із введенням в дію Податкового кодексу України з 01.01.2011 року втратив чинність Закон України "Про плату за землю" (ч. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України). Питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою з 01.01.2011 року регулюється виключно Податковим кодексом України.

Дніпропетровська міська рада вважає, що прийняття Податкового кодексу, яким внесені зміни щодо розміру орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, є підставою для внесення змін до договору оренди землі від 21.11.2002 року. Однак відповідач не виконав вимогу позивача і сторони не внесли зміни до договору стосовно зміни розміру орендної плати, що і є причиною спору.

Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним, Податковим та Цивільними кодексами України, іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо зазначено про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами (ст. 6 Цивільного кодексу України).

Відповідно до змісту статей 759 та 762 Цивільного кодексу України, законом можуть бути передбачені особливості укладання та виконання договору найму (оренди), і договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.

Згідно ст. 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою з 01.01.2011 року регулюється виключно Податковим кодексом України.

Згідно із статтею 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно з вимогами ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом та не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки (ст.ст. 288.5-288.5.2 Податкового кодексу України).

З метою вдосконалення земельних відносин у сфері оренди землі, встановлення економічно обґрунтованих, справедливих, єдиних ставок орендної плати, приведення діючих договорів оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства, забезпечення виконання рішення Дніпропетровської міської ради, у газеті "Наше місто" № 26 (3756) від 29.05.2014 року (а.с. 22) було опубліковане звернення позивача орендарям земельних ділянок комунальної власності у Дніпропетровську про приведення укладених договорів про оренду земельних ділянок у відповідність до положень законодавства у зв'язку із вступом у дію Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 1.2. договору оренди земельної ділянки від 21.11.2001 року цільове призначення земельної ділянки: для фактичного розміщення автогаражного комплексу. Таким чином, відповідач має сплачувати орендну плату за користування земельною ділянкою на рівні трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України.

Як вбачається з Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Управління Держземагенства у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,7672 га (кадастровий номер: 1210100000:02:242:0036), яка розташована за адресою: вул. Шинна, 12 (Бабушкінський район), складає 4 700 975,90 грн. (зворотній бік а.с. 23).

Також, позивачем наданий до суду розрахунок орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, грошова оцінка яких проведена станом на 20.02.2015 року, за яким розмір орендної плати земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, становить 176 144,47 грн.

Розглянувши позовні вимоги, суд звертає увагу на наступне.

Статтею 289 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Для визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки, кадастровий номер: 1210100000:02:242:0036, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Шинна, 12 станом на 2015 рік у справі призначалась судова експертиза. Однак, матеріали справи повернулись до суду без виконання судової експертизи у зв'язку із неоплатою вартості судової експертизи.

У той же час, із поданого 03.02.2016 року Дніпропетровською міською радою клопотання вбачається, що 15.07.2015 року прийнято нове рішення №4/65 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська". Згідно даного рішення Дніпропетровська міська рада затвердила: технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська, розроблену державним підприємством науково-дослідного інституту проектування міст "Дніпромісто" ім. Ю.М. Білоконя; нормативну грошову оцінку земель м. Дніпропетровська базовою вартістю 1 кв.м. землі - 306,35 грн. Пунктом 2 рішення вирішено ввести в дію з 01.01.2016 року нормативну грошову оцінку земель м. Дніпропетровська базовою вартістю 1 кв. м. землі - 306,35 грн.

Отже, з 01.01.2016 року діє нова нормативна грошова оцінка земель м. Дніпропетровська.

Також, згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 1210100000:02:242:0036, розташованої за адресою: м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Шинна, 12 нормативна грошова оцінка станом на 01.02.2016 року складає 11 130 754,41 грн.

З викладеного вбачається, що з моменту звернення позивача з позовом до суду змінилась нормативна грошова оцінка земель, що тягне за соболю і зміну розміру орендної плати, яка буде відмінною від заявленої позивачем при зверненні з позовом до суду. Такі зміни відбулися у зв'язку із прийняттям Дніпропетровською міською радою рішення №4/65 від 15.07.2015 року.

Дніпропетровська міська рада заявила клопотання про відкладення розгляду справи для надання уточнень позову в частині суми орендної плати, у зв'язку із затвердженням нової нормативної грошової оцінки землі.

Судом залишається дане клопотання без задоволення з огляду на наступне.

З поданого клопотання вбачається, що позивач має намір уточнити позовні вимоги в частині розміру орендної плати, з урахуванням рішення Дніпропетровської міської ради №4/65 від 15.07.2015 року, тобто фактично позивач змінить підставу позову, оскільки заявлені позовні вимоги ґрунтуються на підставі рішення Дніпропетровської міської ради №5/26 від 26.12.2007 року. Отже, в обґрунтування позову буде покладено новий нормативно-правовий акт, у зв'язку з чим зміниться підстава позову. Стосовно Податкового кодексу України, то останній встановлює не конкретний розмір орендної плати за землю, який має бути зазначений у договорі оренди, а лише порядок її визначення та граничні розміри орендної плати. Отже, саме рішення міської ради, яким встановлені відповідні коефіцієнти, є підставою для встановлення конкретного розміру орендної плати.

Відповідно до ч.4 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України лише до початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Крім того, при уточненні позовних вимог в частині орендної плати також зміниться і предмет позову, оскільки розмір орендної плати буде інший, а одночасна зміна предмету та підстави позову не допускається.

Відповідно до абз. 3 п.3.12 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" початок розгляду справи по суті має місце з того моменту, коли господарський суд після завершення підготовки справи до розгляду (стаття 65 ГПК) відкриття судового засідання, роз'яснення (за необхідності) сторонам та іншим учасникам судового процесу їх прав та обов'язків і розгляду інших клопотань і заяв (про відкладення розгляду справи, залучення до участі в ній інших осіб, витребування додаткових доказів тощо) переходить безпосередньо до розгляду позовних вимог, тобто до з'ясування у передбаченому ГПК порядку обставин справи та здійснення їх правової оцінки, про що зазначається в протоколі судового засідання. При цьому неявка у судове засідання сторін або однієї з сторін, за умови, що їх належним чином повідомлено про час і місце цього засідання, не перешкоджає такому переходові до розгляду позовних вимог, якщо у господарського суду відсутні підстави для відкладення розгляду справи, передбачені частиною першою статті 77 ГПК.

Матеріалами справи підтверджується, зокрема протоколом судового засідання від 10.06.2015 року судом відкривається судове засідання, роз'яснюються представникам сторін їх права та обов'язки, з'ясовується наявність клопотань. Зазначені процесуальні дії свідчать про перехід до розгляду справи по суті.

Отже, суд повинен розглядати позовні вимоги, які заявлені у позові, оскільки до переходу розгляду справи по суті (до 10.06.2015 року) позивачем не подано жодних заяв щодо зміни предмету чи підстави позову. Крім того, позивач лише має намір подати таку заяву, а оскільки встановлений ст. 69 Господарського процесуального кодексу України строк розгляду справи закінчується, суд має розглядати позовні вимоги, викладені у позовній заяві.

Станом на 2015 рік, коли розглядалася справа, позивачем не надано належні та допустимі докази нормативної грошової оцінки земельної ділянки (Витяг), що унеможливило прийняття рішення по справі. Крім того, відповідачем вказувалося на невірне застосування коефіцієнтів при оцінці землі згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки 2011 року. При цьому відповідач вказував на недоліки земельної ділянки (ґрунтові води тощо), що знижують можливість функціонального використання.

15.07.2015 року позивач надав до суду уточнений розрахунок розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, грошова оцінка яких проведена станом на 08.06.2015 року. Відповідно до даних наведеного розрахунку нормативна грошова оцінка земельної ділянки на 08.06.2015 року складає 5 871 482,26 грн., а розмір орендної плати становить 176144,47 грн.

У той же час, в матеріалах справи наявний наданий позивачем до суду Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 03.02.2011 року, відповідно до якого грошова оцінка земельної ділянки становить 4 700 975,90 грн.

Позивач вираховує розмір орендної плати спірної земельної ділянки згідно наданого до суд Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, шляхом множення базової вартості одного квадратного метра землі з урахуванням коефіцієнтів індексації 1,028; 1,152; 1,059 та 1 , що становить 297,68 грн. на зональний коефіцієнт 2,48, на сукупний локальний коефіцієнт 0,83, на площу ділянки 0,7672 та добутку коефіцієнтів індексації грошової оцінки земельної ділянки за попередні роки 1,249, з урахуванням грошової оцінки землі у розмірі 5 871 518,90 грн.

У той же час, відповідно до наданого позивачем до суду розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, добуток коефіцієнтів індексації грошової оцінки земельної ділянки за попередні роки становить 1,249.

Здійснюючи перевірку наданого позивачем до суду розрахунку, судом здійснений розрахунок наступним чином:

- якщо керуватися першими даними розрахунку позивача, де нормативна грошова оцінка землі становить 5 034 021,04 грн., то 3% від даної суми становлять 151 020,63 грн., що являє собою меншу суму розміру орендної плати, ніж вказана позивачем (176 144,47 грн.);

- якщо керуватися даними Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, де грошова оцінка землі становить 4 700 975,90 грн. та помножити дану суму на добуток коефіцієнтів індексації грошової оцінки земельної ділянки за попередні роки, який зазначений у розрахунку позивача та становить 1,249, то вираховується сума у розмірі 5 871 518,90 грн., 3% від якої складають 176 145,57 грн., що також не співпадає з розміром орендної плати, який зазначений позивачем (176 144,47 грн.).

Окрім того, спочатку позивач надав до суду розрахунок розміру орендної плати, де нормативна грошова оцінка землі становить 5034021,04 грн., а потім надав новий розрахунок розміру орендної плати, де нормативна грошова оцінка землі становить 5871482,26 грн., однак дані, які позивач використовував для здійснення розрахунку і в першому, і у новому розрахунку ідентичні.

У зв'язку з наведеними суперечностями, враховуючи заперечення відповідача, господарський судом призначалася судова експертиза для визначення точного розміру нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки та відповідно розміру орендної плати за оренду даної земельної ділянки.

Вирішення питання про розмір нормативної грошової оцінки землі шляхом призначення у справі судової експертизи узгоджується із даними Довідки за результатами здійснення узагальнення судової практики застосування господарськими судами законодавства при вирішенні спорів, пов'язаних з визначенням орендної плати в договорах оренди землі державної та комунальної власності та її стягненням, відповідно до якої, у зв'язку з наявністю аналогічного спірного питання щодо розміру нормативної грошової оцінки землі, за наслідками проведеної у справі судової експертизи визначено меншу нормативну грошову оцінку орендованої підприємством земельної ділянки, аніж подану радою у позовній заяві.

Однак, відповідач не скористався правом на отримання доказу на перевірку наданого ним розрахунку нормативної грошової оцінки та орендної плати.

У зв'язку із прийняттям Дніпропетровською міською радою рішення №4/65 від 15.07.2015 року, пунктом 8 якого зазначено, що рішення міської рами №5/26 від 26.12.2007 року "Про затвердження проекту "Нормативна грошова оцінка земель м. Дніпропетровська" вважається таким, що втратило чинність, з 01.01.2016 року. Оскільки рішення міської ради №5/26 від 26.12.2007 року, яке було підставою для розрахунку орендної плати до договору оренди земельної ділянки від 21.11.2002 року, до якого саме і просить внести зміни позивач, з 01.01.2016 року втратило чинність, в задоволенні позову необхідно відмовити, у тому числі у зв'язку із втратою чинності документу, на якому ґрунтувались позовні вимоги.

Аналогічна правова позиція викладена і в постанові Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 28.08.2012 року по справі 7/5005/4034/2012.

Отже, позовні вимоги Дніпропетровської міської ради є такими, що не підлягають задоволенню у повному обсязі.

Крім того, в позові необхідно відмовити ще й з тих підстав, що позивач просить викласти в новій редакції п.3.2. Договору. Однак, з урахуванням нової редакції вказаного пункту з урахуванням додаткового договору, то питання розміру орендної плати буде регулюватися двома пунктами договору (п. 3.1. та 3.2.) із різними умовами.

Щодо розподілу судового збору, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, господарський суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача витрати зі сплати судового збору.

При цьому суд зазначає, що відмова в задоволенні позовних вимог не перешкоджає зверненню до суду з позовними вимогами аналогічного змісту на підставі рішення Дніпропетровської міської ради №4/65 від 15.07.2015 року "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська".

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 6, 632, 759, 762 Цивільного кодексу України, ст.ст. 287, 288, 289 Податкового кодексу України, ст.ст.1, 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову - відмовити у повному обсязі.

Стягнути з Автогаражного кооперативу "Автолюбитель-6" (49011, м. Дніпропетровськ, вул. Шинна, 12, ідентифікаційний код 25722800), на користь Дніпропетровської міської ради (49000, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 75, ідентифікаційний код 26510514) судовий збір у розмірі 1 218,00 грн., про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено - 05.02.2016 року.

Суддя О.М. Крижний