09.02.16р. Справа № 904/8786/14
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.
при секретарі судового засідання: Стронгіній О.О.
за заявою Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСЕЛЕНД-С", м.Дніпропетровськ
до боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197
про визнання банкрутом
Представники:
від кредитора: не з'явився
від боржника: ОСОБА_2, ліквідатор
ОСОБА_3, дов.№б/н від 02.09.15р., представник ліквідатора
17.11.14р. господарський суд Дніпропетровської області порушив провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197, ввів процедуру розпорядження майном боржника, до 12.03.15р., розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2, свідоцтво № 193 від 28.02.13р. (49044, м.Дніпропетровськ, б-р Катеринославський, 2, офіс 610, ідентифікаційний номер НОМЕР_1), призначено попереднє засідання на 22.12.14р. об 10:30.
18.11.14р. на офіційному Веб - сайті Вищого господарського суду України опубліковано оголошення за № 11421 про введення процедури розпорядження майном боржника, призначення розпорядником майна ОСОБА_1 акціонерного товариства "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197 арбітражного керуючого ОСОБА_2, свідоцтво № 193 від 28.02.13р.
Ухвалою від 22.12.14р. господарський суд затвердив реєстр вимог кредиторів вимогами наступних кредиторів:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСЕЛЕНД-С", м.Дніпропетровськ на суму 663 000, 00 грн. - 4 черга задоволення;
- Публічне акціонерне товариство "ЮНІОН ОСОБА_4", м.Одеса на суму 64 512 328, 76 грн. - 4 черга задоволення.
Постановою від 29.12.14р. господарський суд Дніпропетровської області припинив процедуру розпорядження майном боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197, припинив повноваження розпорядника майна ОСОБА_2, свідоцтво № 193 від 28.02.13р. (49044, м.Дніпропетровськ, б-р Катеринославський, 2, офіс 610, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) по справі № 904/8786/14, визнав Приватне акціонерне товариство "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197 - банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру у справі строком на 1 рік, до 29.12.15р. та призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2, свідоцтво № 193 від 28.02.13р. (49044, м.Дніпропетровськ, б-р Катеринославський, 2, офіс 610, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
30.12.14р. на офіційному Веб - сайті Вищого господарського суду України опубліковано оголошення за № 13185 про визнання ОСОБА_1 акціонерного товариства "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197 банкрутом та призначення ліквідатора.
Ухвалою від 11.01.16р. господарський суд Дніпропетровської області зобов'язав ліквідатора ОСОБА_2 у строк до 25.01.16р., направити до господарського суду Дніпропетровської області на затвердження звіт з додатками та ліквідаційний баланс, відповідно до вимог ст.46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
19.01.16р. до господарського суду Дніпропетровської області від ліквідатора надійшов звіт та ліквідаційний баланс, відповідно ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
В судове засідання не з'явились представники Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКСЕЛЕНД-С", м.Дніпропетровськ, Публічного акціонерного товариства "ЮНІОН ОСОБА_4", м.Одеса, Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, які про час та місце засідання повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі.
В результаті процедури розпорядження майном та ліквідації ліквідатором встановлена та підтверджена кредиторська заборгованість:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСЕЛЕНД-С", м.Дніпропетровськ на суму 663 000, 00 грн.;
- Публічне акціонерне товариство "ЮНІОН ОСОБА_4", м.Одеса на суму 64 512 328, 76 грн. - 4 черга задоволення.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 20463055 від 21.04.15р., витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 18.02.15р. за № 46378076, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за № 32445017 від 20.01.15р., довідок № 07.2/07.1-09/374 від 26.01.15р. Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ, Дніпропетровського центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, з обслуговування Бабушкінського, Жовтневого та Кіровського районів м. Дніпропетровськ, підпорядкований УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області за № 14/1203-155 від 29.01.15р., Управління Держземагентства у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області за № 33-411-0.2-378/2-15 від 03.02.15р., Державної авіаційної служби України за № 21.1.19-2095 від 10.02.15р., Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м.Київ № 09/04/7255/нк від 08.04.15р., Територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області за № 249-14/05 від 03.02.15р., Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті, м.Київ № 11-05/1/1-15 від 21.01.15р., Бабушкінського ВДВС Дніпропетровського МУЮ за № 0314/1432/7 від 23.01.15р., за банкрутом сільськогосподарської техніки, автотранспортних засобів, нерухомого майна, земельних ділянок не зареєстровано, виконавче провадження закінчено, повітряні судна, великотоннажні та інші технологічні транспорті засоби не зареєстровані.
На запити ліквідатора отримані відповіді від Бабушкінського районного центру зайнятості, м. Дніпропетровська, Бабушкінської районної виконавчої дирекції ДОВ Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Управління Пенсійного фонду України в Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, ДОВ Фонду соціального захисту інвалідів, про відсутність заборгованості перед банкрутом.
Відповідно до листа № 4833/04-62-10-019 від 11.02.15р. Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області, встановлено, що податковий борг відносно банкрута відсутній, також, ДПІ просила ліквідатора надати документи фінансового - господарської діяльності банкрута за останні три роки, для проведення перевірки, відповідно до вимог чинного законодавства.
Крім того, ДПІ надала виписку, з якої встановлено, що банкрут має відкриті рахунки за №№ 2600130358501 (українська гривня, долар США, євро) в ПАТ "Юніон ОСОБА_5".
Ухвалою від 20.01.16р. господарський суд Дніпропетровської області призначив підсумкове засідання на 09.02.16р., зобов'язав ліквідатора надати відповідь щодо листа № 4833/04-62-10-019 від 11.02.15р. Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області відносно надання документів, для проведення перевірки.
27.01.16р. до господарського суду Дніпропетровської області надходило пояснення від 25.01.16р. ліквідатора ОСОБА_2, на виконання вимог ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 20.01.16р., з якого встановлено наступне.
Згідно п.п.78.1.7 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України передбачено проведення документальної позапланової перевірки у разі порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків.
Відповідно до п.82.2. ст. 82 Податкового кодексу України: тривалість перевірок, визначених у ст. 78 цього кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
Відповідно до п.11.9 Порядку обліку платників податків і зборів у разі, якщо порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Призначається та розпочинається перевірка протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до контролюючого органу першим, в інших випадках.
ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області була повідомлена:
- листом-запитом вих.№18/11/14-14 від 18.11.2014р. в якому було повідомлено про порушення провадження у справі про банкрутство Боржника. До листа також було додано копію ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 17.11.2014р.;
- листом-запитом вих.№02-01/15-01 від 16.01.2015р., в якому було повідомлено про визнання Боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До листа також було додано копію постанови господарського суду Дніпропетровської області від 29.12.2014р.;
- ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.11.2014р. та постановою від 29.12.2014р. у справі №904/8786/14, які було направлено до ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області господарським судом Дніпропетровської області;
- офіційним оприлюдненням повідомлення про визнання ПРАТ «ТИТАН 2006» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет (30.12.2014р. №13185).
Відповідно до п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України: документальної позапланової перевірки керівник контролюючого рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до ч.2 ст.38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом»: з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Згідно ч.2 ст.41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом»: ліквідатор з дня свого призначення виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута.
Тобто, з 29.12.2014р. арбітражний керуючий ОСОБА_2 як ліквідатор банкрута почав виконував повноваження керівника (орган управління) ПРАТ «ТИТАН 2006».
В своєму поясненні ліквідатор просить суд звернути увагу на те, що:
По-перше: Обов'язок надати документи для проведення перевірки відповідно до п.85.1 та п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України виникає виключно після початку перевірки.
По-друге: Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки (п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України).
Більш того, згідно п.85.1 та п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України забороняється витребування документів від платника податків будь-якими посадовими (службовими) особами контролюючих органів у випадках, не передбачених цим Кодексом.
В період з 29.12.2014р. ДШ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС в у Дніпропетровській області не було вчинено навіть спроби видати та вручити під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки ліквідатору ПРАТ «ТИТАН 2006» ОСОБА_2, що в свою чергу підкреслює про;
- відсутність права на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України); відсутність обов'язку надати документи для проведення перевірки, оскільки за відсутності права на початок перевірки - перевірка не починалась (відповідно до п.85.1 та п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України).
У зв'язку з чим, можливо дійти висновку, що у органу ДПІ було достатньо часу для проведення перевірки з дня порушення провадження у справі про банкрутство (з 17.11.2014р.), але ДПІ не прийняла рішення та не здійснила відповідну перевірку в обумовленні законом строки, як і не оскаржувала дії ліквідатора щодо перешкоджання проведенню позапланової податкової перевірки банкрута, тобто орган ДШ не скористався наданим законодавства строками для проведення перевірки боржника.
На підставі вищевикладеного, Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області не була позбавлена права провести позапланову документальну перевірку підприємства-банкрута, у встановлені Податковим кодексом України , строки та звернутись до ліквідатора боржника (у разі виявлення грошових зобов'язань боржника перед ним), з кредиторськими вимогами у встановленому порядку та строки, але своїм правом не скористався.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до аналізу фінансового становища ПАТ "ТИТАН 2006" встановлено, що під час ліквідації жодних інвесторів виявлено не було, відновити платоспроможність за рахунок наявних коштів банкрута неможливо. На господарську діяльність банкрута вплинули негативні чинники, які не залежали від керівництва підприємства та спричинили неплатоспроможність підприємства. Основні засоби на підприємстві відсутні, дебіторська заборгованість після стягнення якої можливо поновити діяльність підприємства відсутня.
З матеріалів справи вбачається, що під час проведення інвентаризації ліквідатором було встановлено дебіторську заборгованість (яка відповідно до приписів пп. "а" п.14.1.11 Податкового кодексу України є безнадійною):
- ПрАТ "Укренергозабезпечення " (код ЄДРПОУ 32701923) - 34100000, 00 грн.;
- ПП "Крона - 08" (код ЄДРПОУ 35807947) - 26337100, 00 грн.
Відповідно до пп. "а" Податкового кодексу України безнадійна заборгованість, що відповідає одній з таких ознак: заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.
Заборгованість ПрАТ "Укренергозабезпечення " перед банкрутом виникла на підставі договору про надання юридичних, інформаційно - консульських та перекладацьких послуг № 1 від 02.11.11р. та договору про надання послуг від 19.10.11р. відтак, встановлений ст. 257 Цивільного кодексу України загальний строк позовної давності для стягнення даної заборгованості в судовому порядку минув, а саме в жовтні та листопаді 2014р. Крім того, відповідно до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, ПрАТ "Укренергозабезпечення " та ПП "Крона - 08" мають статус припинені.
Згідно протоколу засідання комітету кредиторів від 01.07.15р. було вирішено списати дебіторську заборгованість ПрАТ "Укренергозабезпечення " та ПП "Крона - 08" як безнадійну.
Відповідно до протоколу засідання комітету кредиторів ПАТ "ТИТАН 2006" від 01.10.15р., господарським судом Дніпропетровської області встановлено, що на засідання комітету кредиторів було прийнято рішення щодо затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу та зобов'язано ліквідатора звернутись до господарського суду Дніпропетровської області з клопотання про затвердження звіту про результати проведення ліквідаційної процедури ОСОБА_1 акціонерного товариства "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197.
Майно боржника не виявлено.
Виходячи з вимог ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України суд вважає, що ліквідатор надав суду достатньо доказів, повно відобразив обставини справи, додав відповідні документи до звіту.
Наданий реєстр вимог кредиторів, який підтверджує визнані грошові вимоги ліквідатором у справі.
Станом на 09.02.16р. господарського суду Дніпропетровської області не надходило заперечень щодо затвердження звіту та ліквідаційного балансу.
Розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс від 01.10.2015р., заслухавши пояснення представника ліквідатора, ліквідатора ОСОБА_2, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
За результатами ліквідаційного балансу у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Згідно п. 5 ст. 45 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до п.п.6 п.1 ст.83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст.46 цього Закону.
Керуючись ст.86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.37, 46, п.п.6 п.1 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ОСОБА_1 акціонерного товариства "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197.
Ліквідувати юридичну особу - Приватне акціонерне товариство "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197
Згідно п.5 ст.45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вважати погашеними вимоги:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСЕЛЕНД-С", м.Дніпропетровськ на суму 663 000, 00 грн. - 4 черга задоволення;
- Публічне акціонерне товариство "ЮНІОН ОСОБА_4", м.Одеса на суму 64 512 328, 76 грн. - 4 черга задоволення.
Припинити повноваження ліквідатора у справі № 904/8786/14 про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства "ТИТАН 2006", 49000, м.Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул.Артема, 94, код ЄДРПОУ 34410197 арбітражного керуючого ОСОБА_2, свідоцтво № 193 від 28.02.13р. (49044, м.Дніпропетровськ, б-р Катеринославський, 2, офіс 610, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Провадження у справі припинити.
Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Суддя ОСОБА_6