Ухвала від 09.02.2016 по справі 810/433/16

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

09 лютого 2016 року 810/433/16

Суддя Київського окружного адміністративного суду Василенко Г.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Ірпінської міської ради Київської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Комунальне підприємство "Сіті-Сервіс" про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Ірпінської міської ради Київської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Комунальне підприємство "Сіті-Сервіс", в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області від 20 січня 2015 року "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, які надає ТОВ "Комунальне підприємство "Сіті-Сервіс" (для мешканців будинків, розташованих за адресами: м. Ірпінь, вул. Суворова 1-О, 1-Р, 1-Ю, 1-Т).

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи є немає підстав для повернення позовної заяви, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Відповідно до статті 11 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

З позовної заяви та доданих до неї матеріалів убачається, що відповідачем у справі є Ірпінська міська рада, яка є органом місцевого самоврядування.

Таким чином, враховуючи приписи вказаних правових норм, даний спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному (Ірпінський міський суд Київської області), що виключає можливість розгляду цього спору Київським окружним адміністративним судом.

Суд звертає увагу позивача, що порушення судом правил саме предметної підсудності є підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.

Щодо клопотання про забезпечення позову, то суд зазначає, що оскільки провадження за позовом ОСОБА_1 не може бути відкрито Київським окружним адміністративним судом, то і заява про забезпечення позову не може бути розглянута цим судом.

Згідно з пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства, України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Ірпінської міської ради Київської області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Комунальне підприємство "Сіті-Сервіс" про визнання протиправним та скасування рішення - повернути позивачу.

2. Копію ухвали разом із позовом та доданими матеріалами і клопотаннями надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Василенко Г.Ю.