Ухвала від 04.02.2016 по справі 822/132/16

Копія

Справа № 822/132/16

УХВАЛА

04 лютого 2016 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 с. Дашківці Віньковецького району Хмельницької області до Віньковецької районної державної адміністрації Хмельницької області , Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області , третя особа: ОСОБА_2 смт. Віньківці Хмельницької області про визнання протиправними, скасування розпоряджень та наказу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до відповідачів, третя особа про визнання протиправними, скасування розпоряджень та наказу.

На підставі наведених обставин позивач просить задовольнити його вимоги: 1) визнати протиправним та скасувати розпорядження Віньковецької районної державної адміністрації від 18.06.2012 року № 219/2012-р про надання дозволу гр. ОСОБА_2, на розробку проекту землеустрою; 2) визнати протиправним та скасувати розпорядження Віньковецької районної державної адміністрації від 22.10.2012 року № 374/2012-р про затвердження проекту землеустрою; 3) визнати протиправними та скасувати накази Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 06.05.2015 р., № 22-4036-СГ, № 22-4037-СГ, № 22-4038-СГ, № 22-4039-СГ про затвердження розпорядження Віньковецької районної державної адміністрації від 22.10.2012 року № 374/2012-р про затвердження проекту землеустрою.

Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини 1 статті 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з частиною 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Із матеріалів адміністративного позову суддею встановлено, що позивач оскаржує розпорядження Віньковецької районної державної адміністрації від 18.06.2012 року № 219/2012-р про надання дозволу гр. ОСОБА_2, на розробку проекту землеустрою та розпорядження Віньковецької районної державної адміністрації від 22.10.2012 року № 374/2012-р про затвердження проекту землеустрою.

Про дані розпорядження позивач дізнався, або мав би дізнатися у березні 2015 році, а саме в місячний строк з дати звернення до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

При чому суд зазначає, що відповідно до частини 7 статті 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Позивач будь-яких дій, передбачених ЗК України, протягом строку визначеного даною статтею не вчинив.

Тому суд приходить до висновку, що в частині оскарження вказаних розпоряджень позивачем пропущено строк звернення до суду.

Стосовно оскарження позивачем наказів Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 06.05.2015 р., № 22-4036-СГ, № 22-4037-СГ, № 22-4038-СГ, № 22-4039-СГ, суд зазначає, що про дані накази позивач дізнався, або мав би дізнатися у березні 2015 році, а саме в місячний строк з дати звернення до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Суд звертає увагу не те, що позивачем не заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду з даним адміністративним позовом та не наведено обставин, які б слугували підставами для визнання причин пропуску строку звернення до суду з даним позовом поважними.

Згідно статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Суддя, на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, і приходить до висновку, що позивачем пропущений строк звернення до суду, тому даний позов необхідно залишити без розгляду.

Керуючись ст. 99, 100, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 с. Дашківці Віньковецького району Хмельницької області до Віньковецької районної державної адміністрації Хмельницької області, Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, третя особа: ОСОБА_2 смт. Віньківці Хмельницької області про визнання протиправними, скасування розпоряджень та наказу, залишити без розгляду .

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Головуючий суддя/підпис/В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський