606/374/14-п
"17" лютого 2014 р. м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі:
головуючої судді Ромазан В.В.,
при секретарі Будз М.В.,
з участю прокурора Ференца А.В.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління МВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця
с.Сущин Теребовлянського району Тернопільської області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, працюючого Сущинським сільським головою Теребовлянського району, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався
за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1, будучи Сущинським сільським головою Теребовлянського району Тернопільської області та посадовою особою органу місцевого самоврядування 7 рангу 4 категорії, тобто суб”єктом корупційного правопорушення, порушив встановлені Законами України “Про засади запобігання і протидії корупції”, “Про службу в органах місцевого самоврядування” обов”язки уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не доповів про виникнення конфлікту інтересів Сущинській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області за таких обставин.
Так, 17.10.2012 року та 07.10.2013 року у с.Сущин Теребовлянського району ОСОБА_1 видав своїй матері ОСОБА_2 довідки про склад сім”ї, в які вніс неправдиві відомості про склад сім”ї останньої, вказавши, що з нею проживає лише онук ОСОБА_3, хоча були зареєстровані та проживали і інші члени її сім”ї, а саме: він та його дружина ОСОБА_2 В подальшому, з метою призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_2 подала зазначені довідки в управління праці та соціального захисту населення Теребовлянської районної державної адміністрації Тернопільської області, внаслідок чого їй було безпідставно призначено вказані субсидії в розмірі 492.03 грн. з жовтня 2012 року по квітень 2013 року та в розмірі 357.92 грн. з жовтня 2013 року по квітень 2014 року.
Однак, всупереч вимогам п.1 ч.1 ст.14 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” та ч.1 ст.12-1 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” про виникнення зазначеного конфлікту інтересів ОСОБА_1 Сущинській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області не доповів та не вжив всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.
Будучи допитаним у судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнав свою вину та підтвердив факт видачі своїй матері ОСОБА_2 довідок про склад сім”ї від 17.10.2012 року та 07.10.2013 року, в які особисто вніс завідомо неправдиві відомості про те, що з матір”ю проживає лише онук ОСОБА_3, а не інші члени її сім”ї, які в подальшому вона використала для призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Про виникнення вказаного конфлікту інтересів він, як посадова особа органу місцевого самоврядування, не доповів Сущинській сільській раді Теребовлянського району Тернопільської області, хоча повинен був це зробити. У вчиненому розкаюється.
Крім визнання вини самим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, його вина у вчиненні такого правопорушення, доводиться наступними зібраними, дослідженими та проаналізованими у судовому засіданні доказами.
Відповідно до інформації управління праці та соціального захисту населення Теребовлянської районної державної адміністрації Тернопільської області від 28.11.2013 року № 06-22/42860-07 та рішень про призначення субсидій від 15.11.2012 року, від 24.10.2013 року ОСОБА_2, жительці с.Остальці Теребовлянського району, яка зверталась за призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період у 2012-2013 та 2013-2014 роках, призначено субсидію в розмірі 492.03 грн. з жовтня 2012 року по квітень 2013 року та в розмірі 357.92 грн. з жовтня 2013 року по квітень 2014 року (а.с.28,29,38).
Із довідок про склад сім”ї або зареєстрованих у житловому приміщенні будинку осіб від 17.10.2012 року № 819, від 07.10.2013 року № 1237, виданих Сущинською сільською радою Теребовлянського району та підписаних особисто Сущинським сільським головою Теребовлянського району ОСОБА_1, вбачається, що до складу сім”ї ОСОБА_2, яка проживає у ІНФОРМАЦІЯ_4, входить її онук ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.32,41).
Згідно із інформацією Теребовлянського районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області від 11.12.2013 року у будинку по вул.Центральній,27 в с.Остальці Теребовлянського району зареєстровані ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_7, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_8 (а.с.48).
Як випливає із інформації управління праці та соціального захисту населення Теребовлянської районної державної адміністрації Тернопільської області від 20.01.2014 року № 06-22/210-07, на підставі поданих недостовірних даних про склад зареєстрованих у житловому приміщенні ОСОБА_2 осіб, їй зайво нараховано субсидію за період з жовтня 2012 року по квітень 2013 року у розмірі 2244.14 грн., а за період з жовтня 2013 року по грудень 2013 року - 1073.76 грн. (а.с.59).
Відповідно до постанови про закриття кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014210170000001 від 14.01.2014 року, винесеної слідчим СВ Теребовлянського РВ Управління МВС України в Тернопільській області 21 січня 2014 року, вказане кримінальне провадження за фактом службового підроблення Сущинським сільським головою Теребовлянського району ОСОБА_1 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, закрито у зв”язку із відсутністю в його діянні вказаного складу кримінального правопорушення (а.с.60-61).
Із довідки, виданої секретарем Сущинської сільської ради Теребовлянського району від 21.01.2014 року № 54, та її пояснення від 21.01.2014 року випливає, що Сущинським сільським головою Теребовлянського району ОСОБА_1 питання про виникнення конфлікту інтересів під час видачі довідок про склад сім”ї від 17.10.2012 року № 819, від 07.10.2013 року № 1237 своїй матері ОСОБА_2 на сесію сільської ради ОСОБА_1 не виносилось (а.с.63,64).
Згідно із ст.1 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, конфлікт інтересів - це суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об”єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.14 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах “а”, “б” пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов”язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів.
Із змісту ч.1 ст.12-1 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” випливає, що у разі виникнення конфлікту інтересів протягом строку здійснення повноважень сільський голова зобов”язаний негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.
Таким чином, аналізуючи в сукупності вищенаведені обставини, визнання вини самим правопорушником у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, а також письмові документи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Накладаючи адміністративне стягнення, суд приймає до уваги характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу винного, а також те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, має на утриманні неповнолітню дитину, позитивно характеризується, а тому приходить до переконання, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст. 33, 34, 172-7, 283, 284 КпАП України, Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції” -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 300 (триста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 (п”ятдесят чотири) коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Теребовлянський районний суд.
СУДДЯ Л.С.Ромазан