606/1487/14-п
"03" липня 2014 р. м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі:
головуючої судді Ромазан Л.С.,
при секретарі Будз М.В.,
з участю прокурора Ференца А.В.,
розглянувши матеріали, що надійшли з управління Служби безпеки України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, непрацюючого раніше до адміністративної відповідальності не притягувався
за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1, будучи виконувачем обов”язків голови Теребовлянської районної державної адміністрації Тернопільської області з 27 травня 2013 року по 3 червня 2013 року, з 6 грудня 2013 року по 22 грудня 2013 року, з 9 січня 2014 року по 30 січня 2014 року, з 31 січня 2014 року по 23 лютого 2014 року, з 11 березня 2014 року по 25 березня 2014 року, а також з 27 березня 2014 року по 20 травня 2014 року та відповідно до підпункту “в” пункту 1 статті 4 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” суб”єктом корупційного правопорушення, не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника - голову Тернопільської обласної державної адміністрації про наявність конфлікту інтересів за таких обставин.
Так, ОСОБА_1, виконуючи обов”язки голови Теребовлянської районної державної адміністрації Тернопільської області, 6 грудня 2013 року та 9 січня 2014 року особисто затвердив документи, якими визначався посадовий оклад його дочки - головного бухгалтера територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району ОСОБА_2, зокрема штатні розписи працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району від 6 грудня 2013 року та від 9 січня 2014 року, котрі були підготовлені та підписані його дочкою, як головним бухгалтером вказаного центру. На підставі зазначених штатних розписів, затверджених ОСОБА_1, ОСОБА_2В нараховувалась та виплачувалась заробітна плата.
Однак, всупереч вимогам п.1,2 ч.1 ст.14 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, про виникнення зазначеного конфлікту інтересів ОСОБА_1 невідкладно не повідомив у письмовій формі безпосереднього керівника - голову Тернопільської обласної державної адміністрації та не вжив всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.
Будучи допитаним у судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, визнав частково. Зокрема, пояснив, що з 6 грудня 2013 року по 22 грудня 2013 року, з 9 січня 2014 року по 30 січня 2014 року, та в інші періоди він виконував обов”язки голови Теребовлянської районної державної адміністрації. Під час виконання обов”язків голови Теребовлянської районної державної адміністрації він особисто затвердив документи, якими визначався посадовий оклад його дочки ОСОБА_2, головного бухгалтера територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району, зокрема, штатні розписи працівників зазначеного центру від 6 грудня 2013 року та від 9 січня 2014 року. Підтвердив, що саме на підставі цих штатних розписів, які він особисто затвердив, була встановлена і виплачена заробітна плата його дочці. Вказав, що територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району є окремою юридичною особою, фінансується за рахунок коштів із місцевих бюджетів. Прямого умислу на вчинення вказаного адміністративного корупційного правопорушення у нього не було. Визнає факт виникнення конфлікту інтересів і те, що, як державний службовець, невідкладно у письмовій формі не повідомив про такий конфлікт інтересів безпосереднього керівника, тобто голову Тернопільської обласної державної адміністрації, хоча повинен був це зробити. У вчиненому розкаюється.
Крім часткового визнання вини самим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, його вина у вчиненні такого правопорушення, доводиться наступними зібраними, дослідженими та проаналізованими у судовому засіданні доказами.
Так, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, є дочкою ОСОБА_1 (а.с.45).
Із змісту наказу директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району від 18 вересня 2012 року № 210 вбачається, що ОСОБА_2 з 18 вересня 2012 року працює головним бухгалтером територіального центру (а.с.19).
Відповідно до штатного розпису працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району, затвердженого 6 грудня 2013 року в.о. голови Теребовлянської РДА ОСОБА_1, встановлено розміри посадових окладів працівників центру, в тому числі і головного бухгалтера, з 1 грудня 2013 року (а.с.11).
Аналогічно, згідно із штатним розписом працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району, затвердженого 9 січня 2014 року в.о. голови Теребовлянської РДА ОСОБА_1, встановлено розміри посадових окладів працівників центру, в тому числі і головного бухгалтера, з 1 січня 2014 року (а.с.12).
Згідно із положенням про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району, затвердженого розпорядженням голови Теребовлянської РДА від 27 березня 2013 року № 100-од., територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Теребовлянського району є бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає Теребовлянська районна державна адміністрації. Кошторис, штатний розпис територіального центру затверджує голова Теребовлянської РДА (а.с.24-26)
Згідно із інформацією Тернопільської обласної державної адміністрації від 13 червня 2014 року № 03-2257/16-20 повідомлення про наявність конфлікту інтересів у Теребовлянській районній державній адміністрації, її структурних підрозділах та комунальних установах за період з 1 червня 2013 року по 12 червня 2014 року в Тернопільську обласну державну адміністрацію не надходили (а.с.14).
Згідно із ст.1 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, конфлікт інтересів - це суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об”єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
Відповідно до п.1,2 ч.1 ст.14 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах “а”, “б” пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов”язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Таким чином, аналізуючи в сукупності вищенаведені обставини, часткове визнання вини правопорушником у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, а також письмові документи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
Накладаючи адміністративне стягнення, суд приймає до уваги характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу винного, а також те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується, а тому приходить до переконання, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст. 33, 34, 172-7, 283, 284 КпАП України, Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції” -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Теребовлянський районний суд.
Суддя