Ухвала від 28.01.2016 по справі 464/8455/15

Справа № 464/8455/15 Головуючий у 1 інстанції: Дулебко Н.І.

Провадження № 22-ц/783/721/16 Доповідач в 2-й інстанції: ОСОБА_1; Т.І.

Категорія: 43

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2016 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Львівської області в складі:

головуючого-судді: Приколоти Т.І.

суддів: Тропак О.В., Федоришина А.В.

при секретарі: Івановій О.О.

з участю: ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 12 листопада 2015 року по справі за позовом ОСОБА_4 до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, з участю третьої особи - прокуратури Львівської області, про зобов'язання видати спеціальний ордер на вселення, -

ВСТАНОВИЛА:

Оскаржуваним рішенням Сихівського районного суду м. Львова від 12 листопада 2015 року задоволено позов ОСОБА_4 до Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, з участю третьої особи - прокуратури Львівської області, про зобов'язання видати спеціальний ордер на вселення. Зобов'язано Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради видати спеціальний ордер на вселення в однокімнатну квартиру №111 у будинку №72А на пр. Червоної Калини у м. Львові ОСОБА_4

Вирішено питання судових витрат.

Рішення оскаржив Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради. Апелянт вважає, що рішення ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права при неповно з'ясованих обставинах, що мають значення для справи, а висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи. У апеляційній скарзі просить рішення скасувати, та ухвалити нове рішення про відмову в позові. Зазначає, що у зв»язку з відсутністю погодження комісією з житлових питань при виконкомі закріплення за позивачем спірної квартири, у відповідача відсутні підстави для оформлення та видачі ордеру на житло.

Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить відхилити.

Встановлено, що на виконання рішення громадської комісії з житлових питань при виконкомі Львівської міської ради від 10 грудня 2013 року №17, Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради затверджено акт №9 від 16 грудня 2013 року, яким управлінням житлового господарства Львівської міської ради передано, а прокуратурою Львівської області прийнято, серед інших, квартиру №111 у будинку №72А на пр. Червоної Калини у м. Львові (а.с. 11-14).

Згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради №985 від 20 грудня 2013 року, зазначеній квартирі надано статус службової.

Відповідно до наказу прокурора Львівської області №1996к від 25 листопада 2013 року прокурору Шевченківського району м. Львова ОСОБА_4 надано однокімнатну квартиру №111 у будинку №72А на пр. Червоної Калини у м. Львові. Зазначено, що така виділяється адміністрацією прокуратури Львівської області як службова.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 працював у Шевченківській прокуратурі м. Львова, з 8 серпня 2014 року перебуває на посаді начальника управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області. У зв'язку з реорганізацією у штатному розписі та проведеною ліквідацією вказаного управління, з 11 серпня 2015 року перебуває на посаді заступника начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області. Також встановлено, що позивач разом із дружиною та донькою зареєстровані у гуртожитку, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Під Голоском, 25.

З матеріалів справи, а саме з листа прокурора Львівської області від 17 грудня 2013 року №58-77 вих-13, адресованого департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради вбачається, що прокуратура Львівської області зверталася з проханням провести закріплення службових квартир у будинку №72А на пр. Червоної Калини у м. Львові, серед яких, черговику №32 загальної черги ОСОБА_4- квартиру №111.

Згідно протоколу №1 засідання громадської комісії з житлових питань при виконкомі від 4 лютого 2014 року, питання щодо закріплення службових квартир у будинку №72А на пр. Червоної Калини у м. Львові, зокрема, квартири №111 за позивачем, відкладено на додаткове вивчення .

17 листопада 2014 року голова профкому працівників прокуратури Львівської області звертався до відповідача з приводу надання інформації щодо оформлення та видачі ордерів та прийняття рішення стосовно закріплення квартир, у тому числі про закріплення спірної квартири за позивачем.

Встановлено, що 10 серпня 2015 року позивач звертався з інформаційним запитом щодо результатів розгляду звернення про отримання вищевказаного службового житла, наданого на підставі наказу прокурора Львівської області №1996к від 25 листопада 2013 року (а.с.22), на що отримано відповідь №25016-3252 від 27 серпня 2015 року про відсутність рішення з приводу закріплення за ним вказаної службової квартири та оформлення службового ордера.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 121 ЖК України порядок надання службових жилих приміщень установлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР. Службові жилі приміщення надаються за рішенням адміністрації підприємства, установи, організації, правління колгоспу, органу управління іншої кооперативної та іншої громадської організації.

Статтею 122 ЖК України передбачено, що на підставі рішення про надання службового жилого приміщення виконавчий комітет районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів видає громадянинові спеціальний ордер, який є єдиною підставою для вселення у надане жиле приміщення. Форма ордера встановлюється Радою Міністрів Української РСР.

Відповідно до наказу Генерального прокурора України від 16 квітня 2004 року №48/13-ок «Про затвердження переліку категорій працівників органів прокуратури, яким може бути надано службове житло, та про затвердження Положення про облік та розподіл службової житлової площі Генеральної прокуратури України», службове жиле приміщення може бути надано особам, які є оперативними працівниками органів прокуратури.

Згідно з п.16 «Положення про порядок надання службових жилих приміщень і користування ними в Українській РСР», затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 4 лютого 1988 року №37, службові жилі приміщення надаються за рішенням адміністрації підприємства, установи, організації, правління колгоспу, органу управління іншої кооперативної та іншої громадської організації, у віданні якої ці приміщення знаходяться, затвердженим виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів, на території якої знаходиться відповідне підприємство, установа, організація.

Пунктами 18, 19 розділу 11 «Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», затвердженого ухвалою Львівської міської ради №219 від 19 жовтня 2006 року (зі змінами та доповненнями), передбачено, що до повноважень Департаменту житлового господарства та інфраструктури міської ради належить оформлення та видача ордерів на жилі приміщення, прийняття рішень щодо закріплення службового житла, виведення службових приміщень з обліку службових.

Відповідно до пунктів 5.1.22, 5.1.23 «Положення про департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради», затвердженого рішенням виконкому від 27 жовтня 2006 року №1206 з наступними змінами, до компетенції Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради відноситься оформлення та видача ордерів на жилі приміщення, прийняття рішень щодо закріплення службового житла, виведення службових приміщень з обліку службових.

Верховний Суд України у пункті 11 «Правових позицій щодо розгляду судами окремих категорій судових справ (Житлове право)» 26 травня 2001 року роз'яснив, що у випадках, коли згідно із законодавством жиле приміщення надається за спільним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації та профкому або за спільним рішенням громадської організації та її профспілкового органу з наступним повідомленням виконкому місцевої ради або місцевої державної адміністрації (статті 52, 53 ЖК), право на жиле приміщення виникає з часу його надання, тому в разі відмови у видачі ордера може бути заявлено позов про його видачу.

Встановлено, що спірна квартира позивачу надана на законних підставах у порядку черговості, рішення про надання такої ніким не оскаржене та не визнане недійним. Також встановлено, що документи для видачі спеціального ордеру в порядку ст. 122 ЖК України подані, проте, такий на протязі тривалого часу не виданий, чим порушуються права позивача.

Згідно з протоколом №1 засідання громадської комісії з житлових питань при виконкомі від 4 лютого 2014 року розгляд питання відкладено фактично безпричинно, жодних правових підстав не вказано та судом не встановлено.

На підставі аналізу наявних у справі доказів суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що житло, яке має статус службового, черговикам не може бути надане, а у даному випадку дискреційні повноваження відповідача як адміністративного органу не допускають відкладення розгляду питання без обрання іншого конкретного юридично допустимого рішення.

Судом встановлено, що відповідач діяв всупереч наданим повноваженням, отримавши належні документи, рішення про видачу позивачу спеціального ордеру в порядку ч. 1 ст. 122 ЖК України не прийняв, а тому суд прийшов до вірного висновку про задоволення позову.

Оскаржуване рішення відповідає встановленим судом обставинам.

Судом першої інстанції не було порушено норм матеріального і процесуального права. Висновки суду ґрунтуються на аналізі зібраних по справі доказів.

З такими висновками суду належить погодитися, оскільки ним правильно визначено характер спірних правовідносин та встановлено дійсні обставини справи. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду. Підстави для скасування рішення суду відсутні.

Керуючись ст. 303, п.1 ч.1, ст.307, ст.ст. 308, 313, ч.1 п.1 ст.314, ст.315, 319 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської відхилити.

Рішення Сихівського районного суду м. Львова від 12 листопада 2015 року залишити без змін.

Ухвала Апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу протягом двадцяти днів може бути оскаржена безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Головуючий

Судді