18 вересня 2015 р. Справа № 804/10532/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Боженко Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство № 50" Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості , -
Лівобережна об'єднана державна податкова інспекція м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство № 50" Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості у розмірі 837 321,86 грн.
Позовна заява обґрунтована тим, що внаслідок несвоєчасної сплати податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, з податку на додану вартість та чистого прибутку комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань на загальну суму 837 321,86 грн. у відповідача обліковується податковий борг, який на момент подачі позову є не сплаченим.
Позивач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідач про відкриття скороченого провадження повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи, шляхом направлення судової кореспонденції на адресу відповідача, яка повернулась на адресу суду з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання. Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам - за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення адміністративного позову.
Комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційне підприємство № 50" Дніпропетровської міської ради перебуває на обліку в Лівобережній об'єднаній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, як платник податків.
За обліковими даними податкового органу за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 837 321,86 грн., який виник внаслідок несплати у встановлені строки суми узгоджений зобов'язань з податку на прибуток підприємств і організацій в сумі 63489,14 грн., з податку на додану вартість в сумі 681262,95 грн. та частини чистого прибутку комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань в сумі 92569,77 грн.
Відповідачем було подано до Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області податкові декларації з податку на додану вартість, а саме: № 9053264475 від 17.09.2014 року в сумі 1038,00 грн., № 1400026375 від 20.10.2014 року в сумі 1 510,00 грн., № 9065962671 від 13.11.2014 року в сумі 3 493,00 грн., № 9077260020 від 12.01.2015року в сумі 1 972,00 грн., № 9011904968 від 10.02.2015 року в сумі 1 024,00 грн., № 9041761849 від 19.03.2015 року в сумі 1 656,00 грн.
За обліковими даними податкового органу за відповідачем рахується податковий борг у загальному розмірі 837 321,86 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку.
Положеннями ст.59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою погашення даної податкової заборгованості на виконання вимог ст. 59 Податкового кодексу України, боржнику було виставлено податкову вимогу від 01.08.2014 року № 1340, яку направлено на адресу підприємства, що підтверджується матеріалами справи.
Даних про оскарження відповідачем зазначеної податкової вимоги до суду не надано, а тому воно є узгодженими та чинним на час розгляду справи.
Пунктом 59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Статтями 67, 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.
На підставі п.4 ч.2 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена, відповідних доказів не надано, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Лівобережної об'єднаної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство № 50" Дніпропетровської міської ради про стягнення заборгованості у розмірі 837 321,86 грн. - задовольнити.
Стягнути кошти, які перебувають у власності Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне підприємство № 50" Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 32616321) на користь бюджету в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 837 321 (вісімсот тридцять сім тисяч триста двадцять одна) гривня 86 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Н.В. Боженко