Ухвала від 04.02.2016 по справі 815/406/16

Справа № 815/406/16

УХВАЛА

04 лютого 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Гусев О.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпраці до Товариства з обмеженою відповідальністю „Морбудпроект" про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці до Товариства з обмеженою відповідальністю „Морбудпроект" про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

Одночасно з адміністративним позовом позивачем подано заяву про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення по справі, що обґрунтовано тим що Головне управління Держпраці в Одеській області є бюджетною організацією, фінансування якої здійснюється з Державного бюджету відповідно до Закону України "Про державний бюджет на 2016 рік", та посилаючись на скорочені строки для звернення до адміністративного суду визначених ст. 183-2 КАС України.

Відповідно до ст. 88 КАС України та ст. 8 ЗУ "Про судовий збір", суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити сплату судових витрат на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

З урахуванням викладеного, суддя вважає, що заява позивача про відстрочення сплати судового збору підлягає задоволенню.

Дослідивши адміністративний Головного управління Держпраці в Одеській області суддя дійшов висновку, що справа підсудна Одеському окружному адміністративному суду, підстави для залишення позовної заяви без руху відповідно до ст.107 КАС України, для відмови у відкритті провадження у справі згідно ст.109 КАС України, для залишення позову без розгляду чи повернення позовної заяви відповідно до ст.ст.100 та 108 КАС України - відсутні.

Вимоги ч.3 ст. 106 КАС України позивачем виконані.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо: застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо держаного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

На підставі викладеного, суддя вважає за можливе відкрити скорочене провадження у справі відповідно до приписів ст.1832 КАС України.

Керуючись ст.ст.88, 106, 107,160, 165, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

Відкрити скорочене провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління Держпраці до Товариства з обмеженою відповідальністю „Морбудпроект" про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності.

Задовольнити клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.

Відстрочити сплату судових витрат до ухвалення судового рішення у справі.

Запропонувати відповідачу Товариству з обмеженою відповідальністю „Морбудпроект" у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати безпосередньо до канцелярії суду письмові заперечення проти позову або заяву про визнання позову.

У разі якщо до суду не надійде заперечень відповідача протягом встановленого судом строку, справа буде розглянута суддею одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, у строки встановлені частиною 5 ст.183-2 КАС України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: О.Г. Гусев