Постанова від 01.02.2016 по справі 826/26752/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

01 лютого 2016 року № 826/26752/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Келеберди В.І., суддів Данилишин В.М. Качура І.А. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Міністерства внутрішніх справ України

провизнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС України, відповідач) з вимогами про визнання незаконним та скасування наказу від 06.11.2015 № 2328 о/с; зобов'язання поновити позивача на рівнозначній посаді.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує незаконність оскаржуваного наказу з підстав недотримання відповідачем процедури звільнення, а саме, відповідачем не було запропоновано позивачу іншої посади для подальшого проходження служби та при вирішенні питання щодо можливості переведення позивача не було взято до уваги, що він, позивач, має статус учасника бойових дій.

Відповідач заперечував проти позовних вимог з підстав викладених у письмових запереченнях, які долучено до матеріалів справи, з яких вбачається, що оскаржуваний наказ видано в межах повноважень та у спосіб передбачений чинним законодавством з дотриманням процедури звільнення.

В судовому засіданні з урахуванням ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства ухвалено про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Наказом МВС України від 22.07.2014 № 1381 о/с ОСОБА_1 було призначено на посаду заступника начальника відділу боротьби зі злочинами у сфері земельних відносин, приватизації, на фондовому ринку та протидії незаконному поглинанню підприємств оперативно-аналітичного управління боротьби зі злочинами в базових галузях та сферах економіки Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України.

В подальшому, 04 березня 2015 року Міністром внутрішніх справ України видано наказ МВС України № 231 "Про реорганізацію Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС"

Пунктом 1 наказу МВС України "Про реорганізацію Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС" внесено зміни у структурі кримінальної міліції апарату Міністерства внутрішніх справ шляхом реорганізації Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю в Департамент протидії злочинності у сфері економіки. Заступнику Міністра - керівнику апарату Чоботарю С. І., доручено вирішити питання щодо внесення необхідних змін до штату апарату Міністерства.

Наказом МВС України від 05.03.2015 № 234 "Про організаційно-штатні зміни в апараті МВС" затверджено Перелік змін у штатах МВС, відповідно до якого скорочено всі посади Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України і введено посади у новоствореному департаменті протидії злочинності у сфері економіки.

Відповідно до Наказу МВС України № 820 о/с від 05.05.2015 року ОСОБА_1 звільнено з посади заступника начальника відділу боротьби зі злочинами у сфері земельних відносин, приватизації, на фондовому ринку та протидії незаконному поглинанню підприємств оперативно-аналітичного управління боротьби зі злочинами в базових галузях та сферах економіки Департаменту.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.08.2015 у справі № 826/11726/15, яку залишено без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 13.10.2015 задоволено частково позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України , визнано протиправним та скасовано наказ від 05.05.2015 № 820 о/с та поновлено позивача на рівнозначній посаді в Департаменту протидії злочинності у сфері економіки МВС України.

На виконання зазначеного судового рішення наказом від 05.11.2015 № 2285 о/с скасовано в частині звільнення ОСОБА_1 наказ від 05.05.2015 № 820 о/с та поновлено останнього на посаді заступника начальника відділу Департаменту протидії злочинності у сфері економіки.

Наказом від 06.11.2015 № 2328 о/с ОСОБА_1 звільнено з посади заступника начальника відділу Департаменту протидії злочинності у сфері економіки за п. 64 «г» (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затверджених постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114.

Порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, їх права і обов'язки визначено Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 № 114 (далі - Положення).

Відповідно до п. 8 Положення дострокове звільнення зі служби осіб середнього, старшого і вищого начальницького складу, які не досягли граничного віку перебування на службі в органах внутрішніх справ, провадиться, зокрема: у зв'язку із скороченням штатів - у разі відсутності можливості використання на службі.

Згідно п "г" п. 64 Положення особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік): через скорочення штатів - при відсутності можливості подальшого використання на службі.

02.07.2015 прийнято Закон України «Про національну поліцію», який опубліковано 06.08.2015 та набрав чинності 07.11.2015.

Відповідно до п. 8-10 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про національну поліцію» з дня опублікування цього Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.

Працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.

Працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.

Враховуючи, що питання щодо подальшого проходження позивачем служби органах національної поліції не було вирішено в порядку п. 9-10 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про національну поліцію», отже при прийнятті оскаржуваного наказу відповідач діяв відповідно до згадуваних норм Закону України "Про національну поліцію".

З матеріалів справи вбачається, що позивач має статус учасника бойових дій (посвідчення серії НОМЕР_1 видане 11.02.2015).

Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги: переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації.

Враховуючи, що Закон України "Про національну поліцію" є спеціальним по відношенню до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та прийнято пізніше, отже до спірних правовідносин підлягає застосуванню заме Закон України "Про національну поліцію".

Правомірність наказу від 06.11.2015 № 2328 о/с прямо вказує на відстуність правових підстав для задоволення позову в частині поновлення позивача на рівнозначній посаді в Міністерстві внутрішніх справ України.

Згідно частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Керуючись ст. ст. 69-71, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні позову.

Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Головуючий Суддя В.І. Келеберда

Судді В.М. Данилишин

І.А. Качур