Ухвала від 27.01.2016 по справі 910/26561/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

27.01.2016Справа № 910/26561/15

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРПІАСТРЕЛЛА"

до 1) Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України

2) Міністерства юстиції України в особі Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби

3) Державного підприємства «СЕТАМ»

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:

Приватне акціонерне товариство "Піастрелла"

про визнання електронних торгів недійсними

Суддя Андреїшина І.О.

Представники учасників судового процесу:

Від позивача: Лисицька А.В. за довіреністю № б/н від 03.05.2014

Від відповідача-1: Кузьменко М.А. за довіреністю № 22-12/2015 від 22.12.2015

Від відповідача-2: не з'явився

Від відповідача-3: Приступа С.Є. за довіреністю № б/н від 19.11.2015.

Від третьої особи: Глущенко З.В. за довіреністю № б/н від 12.01.2016

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРПІАСТРЕЛЛА" 09.10.2015 звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом до 1) Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України та 2) Міністерства юстиції України в особі Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби про визнання електронних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, проведених 14.09.2015 року недійсними.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.10.2015 вказаний позов прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 910/26561/15, залучено до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Приватне акціонерне товариство "Піастрелла", зобов'язано сторін та третю особу надати суду певні документи.

Через відділ діловодства суду 26.10.2015 від позивача надійшла заява про вжиття заходів забезпечення позову, відповідно до якої просить суд накласти арешт на нерухоме майно, а саме: комплекс будівель загальною площею - 7 707,60 кв.м. (будівлі головного корпусу (літ. "X"), загальною площею - 7 283.10 кв.м., Склад макулатури (літ. "III") загальною площею - 142,50 кв.м.; відділення рубки трісок (літ. "IV") загальною площею - 282,00 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Заборонити будь-яким особам, у тому числі, але не виключно, органам та посадовим особам державної виконавчої служби та органам й посадовим особам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Міністерства юстиції України, нотаріусам, ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) його представникам, вчиняти у будь-який спосіб будь-які дії по оформленню права власності за ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на підставі Акту про проведені електронні торги затвердженого 05.10.2015р., складеного на підставі протоколу №114849 проведення електронних торгів, що відбулись 14.09.2015, номер лота 67278, сформований 15.09.2015 00:00:01, й заборони вчиняти дії щодо зняття арешту, заборон інших обтяжень з нерухомого майна: комплекс будівель загальною площею - 7 707,60 кв.м. (будівлі головного корпусу (літ. "X"), загальною площею - 7 283,10 кв.м., Склад макулатури (літ. "III") загальною площею - 142,50 кв.м.; відділення рубки трісок (літ. "IV") загальною площею - 282,00 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_1, до вирішення справи по суті.

Через відділ діловодства суду 25.11.2015 від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з неможливістю забезпечити явку представника у судове засідання.

У судовому засіданні 25.11.2015 представники відповідачів поставили вирішення даного клопотання на розсуд суду.

Представник третьої особи заперечив проти задоволення даного клопотання.

Розглянувши дане клопотання, суд його відхилив з тих підстав, що нормами чинного законодавства України не обмежено коло осіб, які можуть представляти особу в судовому процесі, тому неможливість одного з представників відповідача бути присутнім у судовому засіданні не перешкоджає реалізації права учасника судового процесу на участь у судовому засіданні його іншого представника. Також позивачем не виконано вимог ухвал суду у даній справі, оскільки він міг подати витребувані судом документи через відділ діловодства та документообігу Господарського суду міста Києва, як він це зробив, подавши клопотання про відкладення розгляду цієї справи.

Однак позивач наданими йому процесуальними правами не скористався, у зв'язку з чим це клопотання визнається судом необґрунтованим та підлягає відхиленню.

У судовому засіданні 25.11.2015 представник відповідача-1 надав суду письмове повідомлення та клопотання про зупинення провадження у справі № 910/26561/15 до винесення рішення Господарським судом міста Києва у справі № 910/25876/15.

Представник відповідача-2 надав суду письмовий відзив на позовну заяву, які залучено до матеріалів справи.

Разом з тим, представники сторін подали клопотання про продовження строку розгляду спору.

Розглянувши клопотання представників відповідачів про продовження строку розгляду спору, суд його задовольнив для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи та продовжив строк вирішення спору на п'ятнадцять днів.

Розгляд заяви про забезпечення позову та клопотання про зупинення провадження у справі відкладено на наступне судове засідання.

Ухвалою Господарського суду міста Києва 25.11.2015 відкладено розгляд справи до 09.12.2015, зв'язку з неявкою представників позивача у призначене судове засідання, не виконанням ним вимог ухвали суду.

Через відділ діловодства суду 08.12.2015 від ОСОБА_6, який представляє інтереси ОСОБА_5 надійшли клопотання про вступ у справу як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 та про відкладення розгляду справи, для ознайомлення з матеріалами справи.

Наразі у суду відсутні підстави для розгляду даних клопотань, оскільки ОСОБА_6 не обґрунтовано дані клопотання, крім того не додано доказів на підтвердження його повноважень представляти ОСОБА_5

Представники сторін у судове засідання 09.12.2015 не з'явилися, про призначене судове засідання були повідомлені належним чином, вимог ухвали суду не виконали, про причини неявки не повідомили.

У судовому засіданні 09.12.2015, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про залучення до участі у справі, в якості відповідача-3 - Державне підприємство "СЕТАМ".

Відповідно до ст. 24 Господарського процесуального кодексу України Господарський суд за наявністю достатніх підстав має право до прийняття рішення залучити за клопотанням сторони або за своєю ініціативою до участі у справі іншого відповідача.

Відповідно до ч. 1 п. 1.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", господарський суд за клопотанням сторони або за своєю ініціативою має право до прийняття рішення залучити до участі у справі іншого відповідача, якщо у спірних правовідносинах він виступає або може виступати як зобов'язана сторона.

При цьому відповідно до ч. 3 ст. 24 ГПК України розгляд справи починається заново.

Як вбачається з матеріалів справи, організатором проведення електронних торгів є Державне підприємство "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України. За інформацією, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 11.09.2015 № 258/7 "Про ліквідацію ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України" вбачається, що Державне підприємство "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України з 16.09.2015 року перебуває в стані припинення шляхом ліквідації.

Відповідно до пункту 1 наказу Міністерства юстиції України від 02.10.2015 № 1885/5 "Про реалізацію арештованого майна шляхом проведення електронний торгів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.10.2015р. за № 1200/27645, на здійснення заходів із супроводження програмного забезпечення системи електронних торгів, технологічного забезпечення, збереження та захисту даних, що містяться у ній, організацію та проведення електронних торгів, виконання інших функцій, передбачених Тимчасовим порядком реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 16 квітня 2014 року №656/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2014 року за № 427/25204 уповноважено державне підприємство "СЕТАМ". Згідно з пунктом 3 вказаного наказу Міністерства юстиції України від 02.10.2015 № 1885/5, Державне підприємство "Інформаційний центр" до 25 жовтня 2015 року зобов'язано передати права адміністрування системи електронних торгів Державному підприємству "СЕТАМ".

Приймаючи до уваги предмет та підстави позовних вимог, суд залучив Державне підприємство "СЕТАМ" відповідачем-3.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.12.2016 відкладено розгляд справи до 18.01.2016, у зв'язку з неявкою представників сторін у призначене судове засідання, не виконанням позивачем вимог ухвали суду та у зв'язку із залученням до участі у справі відповідача-3.

Через відділ діловодства та документообігу суду 10.12.2015 від третьої особи надійшло клопотання про залучення документів до матеріалів справи.

У судовому засіданні 18.01.2016 представник відповідача-1 надав заперечення на позовну заяву та представник відповідача-3 надав відзив на позовну заяву, які залучено до матеріалів справи, пояснили, що позовні вимоги не визнають, вважають їх не обґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.

Представник третьої особи підтримав позовні вимоги.

Разом з тим, представник відповідача-1 подав клопотання про продовження строку розгляду спору, для надання можливості представити суду додаткові докази у справі.

Розглянувши клопотання представника відповідача про продовження строку розгляду спору, суд його задовольнив для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи.

Представники позивача та відповідача-2 у судове засідання не з'явилися, про призначене судове засідання були повідомлені належним чином, вимог ухвали суду не виконали, про причини неявки не повідомили.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.01.2016 відкладено розгляд справи до 27.01.2016, у зв'язку з неявкою представників позивача та відповідача-2 у призначене судове засідання, не виконанням позивачем вимог ухвали суду та у зв'язку із необхідністю витребувати у сторін додаткових доказів у справі.

Судом було поставлено запитання представникам учасників судового процесу щодо доцільності залучення до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5.

Представники сторін поставили вирішення даного питання на розсуд суду.

Представник третьої особи заперечив проти залучення до участі у справі даної третьої особи та надав клопотання про долучення до матеріалів справи документів, які залучено до матеріалів справи.

Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представники відповідачів пояснили, що позовні вимоги не визнають, вважають їх не обґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.

Представник третьої особи підтримав позовні вимоги, повідомив, що рішення Господарського суду міста Києва від 16.12.2015 у справі и№ 910/26663/15 набрало законної сили.

Представники відповідача-2 у судове засідання не з'явилися, про призначене судове засідання були повідомлені належним чином, вимог ухвали суду не виконали, про причини неявки не повідомили.

Приписи статті 22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу, неподання витребуваних доказів.

Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.

Враховуючи наведене, Господарський суд міста Києва з метою з'ясування всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору у даній справі, визнає за доцільне відкласти розгляд даної справи, у зв'язку з неявкою представників відповідача-2 у призначене судове засідання, не виконанням позивачем вимог ухвали суду та у зв'язку із необхідністю витребувати у сторін додаткових доказів у справі.

Враховуючи наведене, керуючись п. 2 ч. 1 ст. 77, ст. 86 ГПК України,

Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Розгляд справи відкласти та призначити на 03.02.2016 о 10:30. Судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44-Б, зал № 9.

2. Зобов'язати сторін надати суду всі судові документи, стосовно судових процесів про визнання електронних торгів недійсними.

3. Повторно зобов'язати позивача надати суду:

- установчі документи, свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи та довідку з органу статистики або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про знаходження в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивача та відповідачів на дату винесення даної ухвали (оригінали для огляду, належним чином засвідчені копії до матеріалів справи);

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав, а також немає рішення цих органів з такого спору;

- визначитися про необхідність участі у розгляді справи посадових осіб та інших працівників підприємств, установ та організацій, державних органів для надання ними пояснень з питань, пов'язаних з вирішенням цього спору, про що повідомити суд письмово із зазначенням конкретних осіб та організацій;

- письмові пояснення щодо причин, які унеможливлюють надання, витребуваних доказів, якщо такі є.

- оригінали доданих до позовної заяви документів для огляду в судовому засіданні.

4. Зобов'язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст. 28 ГПК України, та надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.

Повторно попередити сторони, що при ухиленні від виконання вимог суду та участі у судовому засіданні до них можуть бути застосовані заходи, передбачені п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, а позивача - про правові наслідки, передбачені п. 5. ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України.

Звернути увагу учасників судового процесу, що документи, з метою залучення їх до матеріалів справи, учасникам процесу необхідно подавати в прошитому та пронумерованому вигляді з описом через відділ діловодства та документообігу Господарського суду міста Києва або у судовому засіданні. У разі недотримання даної вимоги подані документи можуть бути повернуті учасникам судового процесу на дооформлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя І.О. Андреїшина

Інформацію щодо руху справи можна отримати в інформаційному центрі Господарського суду міста Києва за тел. 284-18-98 та на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

03.02.16 о 10:30 год.

Попередній документ
55463637
Наступний документ
55463639
Інформація про рішення:
№ рішення: 55463638
№ справи: 910/26561/15
Дата рішення: 27.01.2016
Дата публікації: 09.02.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Виконання договору кредитування; Інший спір про виконання договору кредитування