печерський районний суд міста києва
Справа № 757/8630/13-п
"14" травня 2013 р. cуддя Печерського районного суду м. Києва Литвинова І.В., розглянувши подання Кримінально-виконавчої інспекції Печерського району м. Києва про неможливість виконання постанови Печерського районного суду м. Києва від 26.12.2012р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 06.08.1987р. н., гр. ОСОБА_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
Постановою Печерського районного суду м. Києва від 26.12.2012р. притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 06.08.1987р. н. до адміністративної відповідальності та піддано адміністративному стягненню у виді громадських робіт строком 50 (п'ятдесят) годин.
05.02.2013р. дана постанова була направлена для виконання до Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в м. Києві та Київській області.
22.04.2013р. до суду надійшло подання старшого інспектора Печерського та Голосіївського МРВ КВІ УДПтС України в м. Києві та Київській області про неможливість виконання постанови Печерського районного суду м. Києва від 26.12.2012р. Подання обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 було надіслано виклик до КВІ на який він не з'явився. З телефонної розмови з мешканцями квартири, за адресою зазначеною в постанові суду та протоколі про адміністративне правопорушення, вбачається, що гр. ОСОБА_1, 06.08.1987р. н., ніколи за вказаною адресою: АДРЕСА_1 - не проживав і нікому із мешканців та власників квартири не знайомий.
Відповідно до п. 3.16.1. Інструкції «про порядок виконання адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт», якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цією адресою не проживає, місцеперебування його невідоме, та наявні інші підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, орган кримінально-виконавчої інспекції вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, пов'язаних з виконанням постанови.
Згідно до ст. 30-1 КУпАП, громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Відповідно до листа Печерської районної в м. Києві державної адміністрації № 6428/1/12 від 20.12.2012 p., громадські роботи відпрацьовуються на комунальних підприємствах, вид робіт - прибирання прибудинкових територій, ліквідація снігових заметів і т.п.
Відповідно до частини 1 ст. 301 КУпАП, за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту чи виправних робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця.
Однак, як вбачається з подання Кримінально-виконавчої інспекції Печерського району м. Києва, ОСОБА_1, 06.08.1987р. н., ніколи за вказаною адресою: АДРЕСА_1 не проживав і нікому із мешканців та власників квартири не знайомий.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про неможливість відстрочення виконання постанови на строк до одного місяця.
Ст. 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до ст. 24 КпАП України, за вчинення адміністративних правопорушень можуть застосовуватись такі адміністративні стягнення: попередження, штраф, оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, конфіскація, предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення; грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові (права керування транспортними засобами, права полювання), громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що дії ОСОБА_1 кваліфіковано вірно за ст. 130 ч. 1 КУпАП України.
Відповідно до частини 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до частини 4 ст. 38 КУпАП, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Оскільки на момент розгляду подання Кримінально-виконавчої інспекції Печерського району м. Києва про адміністративне правопорушення строк, передбачений ст. 38 КУпАП закінчився, провадження по справі необхідно закрити.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст.130, ст. ст. 24, 38, 283, 284, 301, 304, 307, 308 КУпАП,
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1, 06.08.1987р. н. за ст. 124 КпАП України -закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст.32 КУпАП.
Суддя: ОСОБА_3