Справа № 757/5015/13-п
20.03.2013 року суддя Печерського районного суду м. Києва Кірєєв Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва ДПС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, -
07 грудня 2012 року, головним державним податковим ревізором-інспектром ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення №83/22-05, в якому зазначено, що при проведенні документальної планової перевірки Представництва «БОБСТ МЕ С.А.», встановлено порушення п.п. 4.1.6, п. 4.1 ст.4, п. 13.8 ст. 13 ЗУ «Про оподаткування прибутку підприємств», п. 137.1 ст. 137, п. 160.8 ст. 160, п. 164.2 ст. 164, п. 14.1 ст. 14, п. 167.1 ст. 167, п. 168.1 ст. 168, п. 164.5 ст. 164, п. 171.2 ст. 171 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В протоколі про адміністративне правопорушення міститься загальне посилання на порушення вимог норми законодавства, без фактичного зазначення суті адміністративного правопорушення, за кожною нормою, на яку міститься посилання в протоколі із зазначенням дати, місця вчинення адміністративного правопорушення, суми завданих збитків та інших даних, необхідних для з»ясування обставин справи відносно того, чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи вчинене воно особою, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
Складання протоколу про адміністративне правопорушення із зазначенням переліку статтей Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та Податкового кодексу України, без зазначення суті порушення, - є недопустимим.
Також слід зазначити, що протокол про адміністративне правопорушення було складено 07 грудня 2012 року, в той час, як матеріали щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності надійшли до суду тільки 11.03.2013 року, тобто, після закінчення строку, перебаченого ст. 38 КУпАП для притягнення до адміністративної відповідальності.
За таких обставин, наданий матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.163-1 ч.1 КУпАП України не може бути розглянутий судом та має бути повернутий до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва ДПМ для належного оформлення та усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, повернути до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва ДПС, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Кірєєв