печерський районний суд міста києва
Справа № 757/4628/13-п
07.03.2013 року cуддя Печерського районного суду м. Києва Смик С.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Окружної державної податкової служби -Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС про притягнення
ОСОБА_1, 07.01.1957року народження, працюючої головним бухгалтером ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_1 а кв.103,
за ч1 ст.163-2 КУпАП, -
До суду надійшов адміністративний протокол складений інспектором ОДПС- Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС відносно ОСОБА_1за ч1 ст.163-1 КУпАП. Протоколі зазначено , що при перевірці ДК “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз Україна” було встановлено заниження податку на прибуток у сумі 1 661 219грн. та завищення податку на додану вартість всього на суму 3 000850грн., та було порушено Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств”, Закон України “Про податок на додану вартість”, Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, відповідальність передбачена ч1 ст. 163-2 КУпАП.
Частина 1 ст. 163-2 КУпАП передбачає відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В складеному протоколі відсутні відомості про місце, час і суть правопорушення, в тому числі з огляду на положення ст. 14 КУпАП.
Крім того, протокол не містить посилань на неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), що свідчить про неправильність визначеної кваліфікації правопорушення.
Також необхідно зазначити, що постановою суду від 04.09.2012 з вказаних вище підстав направлялись дані матеріали на дооформлення, однак жодних дій на усунення визначених в постанові порушено вчинено не було.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-2 КУпАП повернути до Окружної державної податкової служби -Центральний офіс з обслуговування великих платників податків ДПС для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.І. Смик