Миколаївський районний суд Львівської області
м. Миколаїв, вул. Мазепи, 29, 81600, (03241) 51-49-9
справа № 2а-191/2010
17 січня 2010 року
Миколаївський районний суд Львівської області
у складі: головуючого - судді Павліва В.Р.
при секретарі с/з ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Миколаєві справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до дільничної виборчої комісії № 145 територіального виборчого округу № 125, третьої особи Миколаївської райадміністрації Львівської області - органу ведення Державного реєстру виборців про зобов'язання до вчинення дій ,-
установив:
17 січня 2010 року ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом щодо визнання протиправними дій у відмові дільничної виборчої комісії № 145 територіального виборчого округу №125 по виборах Президента України про включення її у списки виборців та зобов'язати комісію включити у списки для голосування.
В позовній заяві зазначає, що вона є громадянкою України, з 1989 року проживала і була зареєстрована у ІНФОРМАЦІЯ_1 на вул. Дністровська, 1. При зверненні на виборчу дільницю № 145 17.01.2010 року вона з'ясувала, що не включена у списки виборців по виборах Президента України та їй було роз'яснено, що лише за рішенням суду вона може бути включена у такі списки. З огляду на зазначене просить винести постанову та зобов'язати дільничну виборчу комісію виборчої дільниці № 145 територіального виборчого округу №125 по виборах Президента України включити її, заявника, у списки виборців по виборах Президента України.
В судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги, покликаючись на викладені у заяві обставини та пояснила, що раніше голосувала за цією адресою, а тепер її не внесли у списки з невідомих причин.
Представник суб'єкта оскарження в судове засідання не з'явився без поважних причин, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений в установленому порядку, відповідно до ст.38 КАС України телефоном на номер 80985786459.
Представник третьої особи Миколаївської райадміністрації Львівської області -органу ведення Державного реєстру виборців у судове засідання не прибув без поважних причин, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений в установленому порядку, відповідно до ст.38 КАС України телефоном.
З урахуванням вимог ст.173 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу у їх відсутності.
Заслухавши пояснення позивача, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані в справі докази, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України серії КС № 441897, виданого 01.11.2005 року Миколаївським РВ УМВС України у Львівській області, має право голосу на виборах Президента України, зареєстрована та проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 на вул. Дністровська, 1. Цей будинок розташований на території виборчої дільниці № 145 територіального виборчого округу №125 по виборах Президента України. Не знайшовши себе в списках виборців заявник усно зверталася до дільничної виборчої комісії № 145 про включення її до списків виборців, де їй повідомили про неможливість включення її у списки виборців по виборах Президента України та рекомендували звернутися до суду.
Дані обставини стверджуються поясненнями позивача у судовому засіданні та долученими до справи письмовими доказами.
Суд вважає, що не включення ОСОБА_2 до списку виборців по виборах Президента України суперечить вимогам ст.ст. 2, 3, 4 5, 6 Закону України „Про вибори Президента України", порушує передбачені цим Законом та Конституцією України виборчі права заявника, а тому позов слід задовольнити.
Керуючись ст. 173 КАС України, ст.ст.2,3,4,5,6,8, 12 Закону України „Про вибори Президента України", Постановою Центральної виборчої комісії „ Про роз'яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України 17 січня 2010 року» № 475 від 12.12.09 року, суд, -
п о с тановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії дільничної виборчої комісії № 145 територіального виборчого округу №125 по виборах Президента України щодо відмови ОСОБА_2 у включенні її у списки виборців.
Зобов'язати дільничну виборчу комісію № 145 територіального виборчого округу №125 по виборах Президента України внести зміни до списку виборців по виборчій дільниці № 145 територіального виборчого округу №125 по виборах Президента України, шляхом включення до даного списку ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 на вул. Дністровська, 1.
Копію даної постанови надіслати для виконання дільничній виборчій комісії № 145 територіального виборчого округу №125 по виборах Президента України та Миколаївської райадміністрації Львівської області - органу ведення Державного реєстру виборців.
Про прийняте рішення повідомити територіальну виборчу комісію територіального виборчого округу №125 по виборах Президента України.
Постанова суду щодо внесення змін у списки виборців виконується негайно.
Суддя Павлів В.Р.