Ухвала від 26.01.2016 по справі 820/11701/15

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

УХВАЛА

про відмову у закритті провадження у справі

26.01.2016 р. № 820/11701/15

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мар'єнко Л.М.,

при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.,

за участю: представника відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Директора товариства з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс" ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Директора товариства з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс" ОСОБА_3, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача - розпорядника інформації, балансоутримувача багатоквартирного будинку 45-Б по пр. Леніна м. Харків щодо ненадання публічної інформації за запитом;

- зобов'язати відповідача - розпорядника інформації, балансоутримувача багатоквартирного будинку 45-Б по пр. Леніна м. Харків надати позивачу - співвласнику багатоквартирного будинку 45-Б по пр. Леніна м. Харків Дмитрієву ОСОБА_4 повну інформацію та документи, що запитувалися, згідно інформаційного запиту.

Від представника директора ТОВ "Жилсервіс Плюс" ОСОБА_3 - ОСОБА_1 через канцелярію суду надійшло клопотання про закриття провадження у справі. В обґрунтування зазначеного представник відповідача зазначила, що провадження у даній справі необхідно закрити, оскільки даний позов не підпадає під юрисдикцію адміністративних судів, у зв'язку з тим, що відповідач не є розпорядником публічної інформації.

Від позивача - ОСОБА_2 через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Таким чином, суд дійшов висновку про розгляд справи без участі позивача.

Суд, вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Згідно листа управління містобудування та архітектури від 07.08.2013 року №2402/0/27-13 (а.с.11), на земельній ділянці, де розташований житловий будинок №45-Б по пр. Леніна, у 2005 році управлінням погоджено проект будівництва висотного житлового будинку з підземною автостоянками по пр. Леніна (в районі житлового будинку №45), замовником якого було ЗАТ "Будівельне управління 12". Вказана територія рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009 року №24/09 надана ТОВ "Жилсервіс Плюс" в оренду для експлуатації та обслуговування висотного житлового будинку з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною.

Судом встановлено, що між ОСОБА_2 (власником) та ТОВ "Жилсервіс Плюс" (виконавець) укладено договір про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території від 01.01.2012 року №1-6 (а.с.13-17). Відповідно до п.п.1.1 зазначеного договору про надання послуг, виконавець за згодою власника здійснює утримання житлового будинку на балансі без переходу права власності, а також надає послуги з експлуатації долі загального та неподільного майна, що належить власникові в житловому будинку №45 "б" по пр. Леніна, здійснює експлуатацію прибудинкової території та дахової котельні, а власник своєчасно оплачує ці послуги за встановленим тарифом у строки та на умовах, передбачених договором. Також п.п.1.5 зазначеного договору передбачено, що за згодою з власником та за додаткову плату виконавець надає власнику додаткові послуги з експлуатації внутрішнього інженерного обладнання, відключення стояків, електроенергії та інших робіт за згодою сторін.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, з урахуванням положень ст.1 Закону України “Про інформацію”, публічна інформація визначається як відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом (ст. 3 Закону України "Про доступ до публічної інформації").

Розпорядники інформації визначені у ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" є: 1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; 4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

Частиною 5 ст.6 Закону України “Про доступ до публічної інформації” визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Закон України "Про інформацію" встановлює, що кожен має право на вільне одержання, використання, поширення, зберігання та захист інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Під інформацією Закон розуміє будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Таким чином, Закон України "Про доступ до публічної інформації" покликаний гарантувати кожній особі її право у відкритості, доступності інформації, що знаходиться у володінні в даному випадку суб'єкта господарювання, шляхом вільного її отримання (зокрема, через запит на інформацію) для забезпечення своїх потреб і законних інтересів в межах інформації щодо умов постачання послуг.

Виходячи з наведених вимог, а також враховуючи надане відповідачу станом на час виникнення спірних правовідносин виключне право на експлуатацію та обслуговування вказаного висотного житлового будинку з вбудованими підприємствами торгівлі та обслуговування, офісними приміщеннями та даховою котельною, відповідач є розпорядником інформації тільки стосовно інформації щодо постачання комунальних послуг багатоквартирного будинку 45-Б по пр. Леніна м. Харків, у відповідності до п. 4 ч.1 ст. 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації", суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 КАС України, оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, суд дійшов висновку, що правовідносини між фізичними або юридичними особами та розпорядником публічної інформації, яким є, зокрема, ТОВ "Жилсервіс Плюс", що виникають стосовно надання публічної інформація в межах надання комунальних послуг є публічно - правовими, а спір між позивачем та ТОВ "Жилсервіс Плюс" щодо надання публічної інформації, є справою адміністративної юрисдикції.

Згідно ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України визначено, що спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Оскільки спір, що розглядається, є спором, що виник з публічно-правових відносин, зазначену справу належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Пунктом 1 ч.1 ст. 157 КАС України вказано, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищевикладеного, підстав для закриття провадження по справі судом не встановлено, тому у задоволені клопотання представника відповідача належить відмовити.

Керуючись ст. ст. 133, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання представника відповідача - ОСОБА_1 про закриття провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Директора товариства з обмеженою відповідальністю "Жилсервіс Плюс" ОСОБА_3 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено 01 лютого 2016 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.