ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про визнання поважними причин пропуску
строку звернення до суду
27 січня 2016 року Справа № 813/6520/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Приймак С.І.,
позивач ОСОБА_1,
від позивача ОСОБА_2,
від відповідача ОСОБА_3,
розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання позивача про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 про скасування постанови Відділу державної виконавчої служби Стрийського міськрайонного управління юстиції у Львівській області,-
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Стрийського міськрайонного управління юстиції у Львівській області, в якому просить скасувати постанову державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Стрийського міськрайонного управління юстиції ОСОБА_3 від 15.03.2013 року про стягнення виконавчого збору в сумі 9167,17 грн. у виконавчому провадженні №36907558.
Також, позивачем подано клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними мотивоване тим, що 04.11.2015 року представник позивача ознайомився з описом матеріалів виконавчого провадження, а 10.12.2015 року з самою постановою про стягнення виконавчого збору, а тому подавши позов 21.12.2015 року, з врахуванням того, що 20.12.2015 року - вихідний день, позивач не пропустив передбачений ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України 10-денний строк звернення до адміністративного суду з позовом, який повинен відраховуватися з дня, коли позивачу стало відомо про порушення його прав, свобод чи інтересів.
У судовому засіданні позивач та його представник клопотання підтримали.
Представник відповідача у судовому засіданні у вирішенні даного клопотання покладався на розсуд суду.
Суд заслухав пояснення позивача, представників сторін, оглянув матеріали справи, що мають значення для вирішення клопотання, та керується наступним.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Таке звернення реалізовується шляхом пред'явлення позову у формі позовної заяви до суду першої інстанції (ст. 104 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби врегульовано ст. 181 КАС України, згідно з ч. 2 якої позовну заяву може бути подано до суду у 10-денний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У судовому засіданні представник відповідача подав заперечення проти адміністративного позову, до яких долучив докази ознайомлення представника позивача з матеріалами виконавчого провадження, з яких судом з'ясовано, що 04.11.2015 року представник ознайомився лише з описом матеріалів виконавчого провадження, а 10.12.2015 року - з самими матеріалами виконавчого провадження /а.с.54-56/.
Позивач пояснив, що позов подано 21.12.2015 року, оскільки останній день 10-денного строку припав на вихідний.
У ст. 100 КАС України передбачено можливість визнання судом причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Враховуючи вищевикладене, оскільки матеріали виконавчого провадження надані для ознайомлення представнику позивача лише 10.12.2015 року, суд дійшов висновку про визнання поважними причин пропуску позивачем строку звернення до суду.
Керуючись ст. ст. 2, 5-14, 70, 71, 99, 100, 158-160, 165, 167, 181 КАС України, суд -
1. Клопотання позивача - задовольнити.
2. Причини пропуску строку звернення до суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 про скасування постанови Відділу державної виконавчої служби Стрийського міськрайонного управління юстиції у Львівській області - визнати поважними.
Ухвала про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду окремо не оскаржується. Заперечення проти неї можуть бути викладені в апеляційній чи касаційній скарзі на рішення суду прийняте за результатами розгляду адміністративної справи.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 01.02.2016 року.
Суддя Кравців О.Р.