10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Руденко З.Б.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
іменем України
"01" лютого 2016 р. Справа № 2-а-1283/2013
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Одемчука Є.В.
Шевчук С.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Ружинського районного суду Житомирської області від "18" грудня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
У серпні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання неправомірними дії та зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області провести перерахунок пенсії з урахуванням статусу учасника ліквідації аварії на ЧАЕС 2 категорії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210.
Постановою Ружинського районного суду Житомирської області від 18 грудня 2015 року в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та просить скасувати рішення суду першої інстанції із ухваленням нового про задоволення позову.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим 26.01.1995 р. Житомирською облдержадміністрацією (т.1, а.с.6).
З 21.12.2010 р. ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності відповідно до довідки Житомирської спеціалізованої травматологічної МСЕК (т.1, а.с.9), а з 08.09.2011 р. позивачу проведено перерахунок пенсії у зв'язку з переведенням на інший вид пенсійного забезпечення відповідно до положень ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо зменшення пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії (т.2, а.с.24).
14.06.2013 р. ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області з заявою про перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1210, якою затверджений Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи із розміру заробітної плати, вказаної в довідці Ружинського РСТ від 15.02.1993 р. №36 (т.1, а.с.45-46, т.2 а.с.28,30).
У вищевказаній довідці зазначено основну оплату праці, що виплачена ОСОБА_1 , який працював шофером транспортної контори смт.Ружин і направлявся райвійськоматом в зону відчуження для проведення робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з 31.08.1986 р. по 13.01.1987 р. (т.1, а.с.7, т.2, а.с.29).
Листом від 16.07.2013 р. №19/я-1 (а.с. т.1, а.с.10-11) управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області повідомило позивача про неможливість перерахунку пенсії на підставі наданої довідки, оскільки відповідно до довідки архівного відділу Ружинської районної державної адміністрації Житомирської області від 09.07.2013 р. №266 (т.1, а.с.29) в архівному фонді транспортної контори Ружинського РСТ відсутні відомості про заробітну плату за 1986-1987 роки, фонд транспортної контори укомплектовано частково, частина документів загублена і на зберігання до Трудового архіву і архівного відділу адміністрації не надходили. До того ж форма довідки по заробітній платі не відповідає зразку, затвердженому листом Міністерства соціального захисту населення України від 27.02.1996 р. № 01-3/241-013-2.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З 01.01.2012 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1210, якою затверджений Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, пунктом 1 якої встановлено, що цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Згідно з ч.1 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Частиною 5 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи те, що норми чинного законодавства, Порядок № 1210 поширюється на громадян, які визнані інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС, що відсутнє у випадку позивача, інвалідність якого не пов"язана із наслідками ліквідації аварії на ЧАЕС.
Отже, відсутні підстави для проведення позивачу перерахунку розміру основної пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210, оскільки позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2 категорії та йому призначена пенсія відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", якою передбачено умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням судом норм матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Ружинського районного суду Житомирської області від "18" грудня 2015 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.Ю.Бучик
судді: Є.В.Одемчук
С.М. Шевчук
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_1
АДРЕСА_1 - відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі Житомирської області вул. Леніна, 36,смт. Ружин,Житомирська область, Ружинський район,13601
4-третій особі: - ,