Рішення від 26.01.2016 по справі 910/31679/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.01.2016Справа №910/31679/15

За позовом Комунального підприємства "Водоканал"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПХ Груп"

про стягнення 27 613,02 грн.

Суддя Турчин С.О.

Представники сторін:

від позивача: Подсвірова Н.С. (довіреність № 48 від 05.06.2015)

від відповідача: Гулій О.С. (довіреність б/н від 30.12.2015)

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач - Комунальне підприємство "Водоканал" звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ПХ Груп" про стягнення 27613,02 грн. заборгованості за договором № 9345/2 від 01.04.2010 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації .

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення вимог укладеного між сторонами Договору № 9345/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації від 01.04.2010, не здійснено сплату за скид понаднормативних забруднень, нарахованих за період з 01.04.2015 р. по 30.06.2015 р. та за період з 01.05.2015 р. по 31.07.2015 р. у загальному розмірі 27613,02 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.12.2015 прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження по справі № 910/31679/15, розгляд справи призначено на 12.01.2016.

05.01.2016 через відділ діловодства суду від відповідача надійшли документи на виконання вимог суду, серед яких відзив на позовну заяву.

У поданому відзиві відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог та зазначив, що позивачем не було надано відповідного рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради, яким би встановлювалась собівартість очищення 1 куб. м стічних вод. З огляду на наведене, відповідач вважає, що відсутня одна зі складових частин формули розрахунку додаткової плати за скид понаднормативних забруднень - нормативу плати за скид понаднормативних забруднень, який повинен дорівнювати виробничій собівартості очищення 1 куб.м. стічних вод. Зазначені обставини, на думку відповідача, виключають можливість правильного обрахування додаткової плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації, у зв'язку із чим, здійснений позивачем розрахунок не відповідає п. 5.2.2 Договору № 9345/2.

11.01.2016 через відділ діловодства суду від позивача надійшли письмові пояснення по справі.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.01.2016 розгляд справи № 910/31679/15 відкладено на 26.01.2016 на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

25.01.2016 р. через канцелярію суду від позивача надійшли письмові пояснення на відзив відповідача.

У поданих поясненнях позивач зазначає, що розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в стічні води є правильний, зроблений відповідно до вимог чинного законодавства.

В судовому засіданні 26.01.2016 представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача проти позову заперечив з підстав, викладених у відзиві, у задоволені позову просив відмовити.

Враховуючи те, що наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення, в судовому засіданні 26.01.2016 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення, відповідно до ст. 85 ГПК України.

Розглянувши надані документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

01.04.2010 між Комунальним підприємством «Водоканал» (далі - водоканал) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ПХ Груп» (далі - абонент) укладено Договір № 9345/2 про надання послуг з питного водопостачання та приймання стічних вод у системи каналізації (далі - Договір), відповідно до умов якого водоканал забезпечує абоненту подачу питної води на господарсько-питні, побутові та технічні потреби, а також приймання стічних вод по майданчикам: пр. Леніна, 42 - підприємство громадського харчування.

Відповідно до п. 1.1 Договору, сторони керуються Законами України «Про питну воду та питне водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», діючими Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених наказом Мінжитлокомунгоспу України від 27.06.2008, Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002 № 37, Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів, зареєстрованою Міністерством Юстиції України від 26.04.2002 № 402/6690, Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя, затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.2003, Правилами експлуатації та технічними вимогами до приладів обліку питної, технічної води, промислових та госпфекальних стоків від 20.12.1993, ДБН 360-92, СНІП 2.04.02-84, Правилами технічної експлуатації систем комунального водопостачання і каналізації населених пунктів України (КДП 204-12 Укр. 242-95).

Згідно з п. 3.2.1 Договору, абонент зобов'язаний своєчасно оплачувати надані йому послуги з водопостачання та водовідведення, експлуатувати водопровідні та каналізаційні мережі, прилади і пристрої на них у встановленому порядку та у відповідності з цим Договором та нормативними документами, вказаними в п. 1.1 Договору.

Положеннями п. 3.2.9 Договору встановлено, що абонент зобов'язаний виконувати скид стоків, якість та температура яких в контрольних точках КК-верхня труба повинна відповідати вимогам Правил приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя і допустимим концентраціям (ДК). Допустимі концентрації забруднюючих речовин, що скидаються в міську каналізацію, додаються (Додаток №1) щодо температурного показника - не перевищувати 40 градусів.

Відбір проб стічних вод водоканалом здійснюється у будь-який час доби без попередження абонента.

При перевищенні складу забруднюючих речовин та температурного показника в стічних водах абонента, які скидаються в систему каналізації, в порівнянні з ДК, абонент вносить плату за скид понаднормативних забруднень водоканалу, у відповідності з Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правилами приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя.

Відповідно до п. 5.2.2 Договору, за скид стоків з перевищенням ДК, встановлених разовим аналізом, а при необхідності, середньодобових проб, абонент зобов'язаний сплатити водоканалу претензію за скид в систему каналізації понаднормативних забруднень, складену у відповідності з Правилами приймання, Правилами приймання м. Запоріжжя, Правилами користування та Інструкцією. Період, за який стягується плата за скид абонентом понаднормативних забруднень складає три календарних місяці (поточний місяць та два попередніх).

У Додатку № 1 до п. 3.2.9 Договору сторонами були визначені показники допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються підприємствами у міську систему каналізування.

Як вбачається з матеріалів справи, 26.06.2015 на виконання умов Договору, лабораторією стічних вод КП «Водоканал» був здійснений контрольний відбір проб стічних вод Відповідача, що надходять в міську каналізацію через контрольну точку КК - верхня труба, за результатами якого було складено акт відбору проб стічних вод від 26.06.2015. Відбір проб стічних вод було зроблено в присутності представника відповідача - Тритяк І.В., якій вручено один екземпляр акту.

На підставі проб стічних вод, відібраних на точці відбору проб відповідача та оформлених актом від 26.06.2015 року, позивачем був складений протокол якості скиду стічних вод від 02.07.2015 р.

Результати хімічних досліджень показали, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановленим нормам по : СПАР - 2,82 мг/дм3, при ДК - 0,7 мг/дм3, хлориди - 152,0 мг/дм3, при ДК-81,0 мг/дм3.

Про результати дослідження та виявлення перевищення допустимих концентрацій по хлоридам, СПАР позивач повідомив відповідача телефонограмою від 30.06.2015 р.

Керуючись п. 2.3 «Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів України», затвердженою наказом Держбуду України від 19.02.2002 № 37, та п.п. 9.2, 9.3, 9.6 Правил приймання стічних вод підприємств в систему каналізації м. Запоріжжя, п. 5.2.2 Договору, позивачем виконаний розрахунок розміру додаткової плати за скид понаднормативних забруднень на весь обсяг стічних вод, відведених від майданчика відповідача в мережі міськканалізації за період з 01.04.2015 по 30.06.2015 р. у розмірі 11 170,37 грн.

17.07.2015р. на виконання умов Договору, лабораторією стічних вод КП «Водоканал» був здійснений контрольний відбір проб стічних вод Відповідача, що надходять в міську каналізацію через контрольну точку КК - верхня труба, за результатами якого було складено акт відбору проб стічних вод від 17.07.2015. Відбір проб стічних вод було зроблено в присутності представника відповідача - Матисюк Л.А., якій вручено один екземпляр акту.

На підставі проб стічних вод, відібраних на точці відбору проб відповідача та оформлених актом від 17.07.2015 року, позивачем був складений протокол якості скиду стічних вод від 23.07.2015 р.

Результати хімічних досліджень показали, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановленим нормам по : СПАР - 2,76 мг/дм3, при ДК - 0,7 мг/дм3, хлориди - 224,24 мг/дм3, при ДК - 81,0 мг/дм3, ХСК - 580,0 мг/дм3, при ДК - 360,0 мг/дм3, БПК5 - 244,0 мг/дм3, при ДК -175,0 мг/дм3.

Про результати дослідження та виявлення перевищення допустимих концентрацій по хлоридам, СПАР, ХСК, БПК5 позивач повідомив відповідача телефонограмою від 21.07.2015 р.

Керуючись п. 2.3 «Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів України», затвердженою наказом Держбуду України від 19.02.2002 № 37, та п.п. 9.2, 9.3, 9.6 Правил приймання стічних вод підприємств в систему каналізації м. Запоріжжя, п. 5.2.2 Договору, позивачем виконаний розрахунок розміру додаткової плати за скид понаднормативних забруднень на весь обсяг стічних вод, відведених від майданчика відповідача в мережі міськканалізації за період з 01.05.2015 по 31.07.2015 р. у розмірі 16 442,65 грн.

На підставі виявлених перевищень вмісту забруднюючих речовин у стічних водах, позивач 30.07.2015 р. цінним листом з описом вкладення направив відповідачу претензію вих. №7416 від 08.07.2015р. на суму 11 170,37грн., а також протокол аналізу стічних вод, розрахунок додаткової плати та рахунок № 9345/2 від 08.07.2015р.

21.08.2015 р. позивач цінним листом з описом вкладення направив відповідачу претензію вих. №8546 від 12.08.2015р. на суму 16 442,65грн., а також протокол аналізу стічних вод, розрахунок додаткової плати та рахунок № 9345/2 від 12.08.2015 р.

За твердженням позивача, зазначені вище претензії залишені відповідачем без відповіді та задоволення, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача суму боргу у розмірі 27613,02 грн. у судовому порядку.

Дослідивши наявні матеріали справи, оцінюючи надані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки; підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частинами 1 і 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що:

- суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться;

- кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №37 від 19.02.2002р. затверджено Правила приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, а також Інструкцію про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів.

Положеннями п. 1.2. "Правил приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України", затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002 року № 37, передбачено, що ці Правила поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - Водоканали) та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - Підприємства).

Згідно п. 2.1. вказаних Правил водоканали мають право, зокрема: розробляти, погоджувати та представляти на затвердження виконавчим органам рад місцеві Правила приймання стічних вод підприємств, а також зміни і доповнення до них; контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод підприємств; пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні як цих Правил, так і місцевих Правил приймання; пред'являти підприємствам претензії та позови (в установленому порядку) щодо відшкодування збитків, заподіяних системам комунальної каналізації, а також виставляти рахунки за скид понаднормативних забруднень.

Відповідно до п. 1.5. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України на підставі цих Правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі - Інструкція) водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві Правила приймання), у яких установлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.

Пунктом 1.6. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України закріплено, що місцеві Правила приймання є обов'язковими для всіх підприємств, яким водоканали надають послуги з водовідведення та які розташовані на території даної місцевої ради.

Згідно п. 1.7. зазначених Правил водоканали встановлюють кожному конкретному підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України.

Положеннями п. п. 2.1.2., 2.1.3. "Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізування м. Запоріжжя", затверджених рішенням виконавчого комітету міської ради № 167 від 29.05.2003 року, передбачено, що Водоканал має право проводити обстеження водопровідних та каналізаційних систем будь-якого абонента, приладів та пристроїв на них, контролювати раціональне водоспоживання і т. д., та складати акти за результатами цих обстежень. Водоканал також має право контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод у будь-який час доби без представника підприємства з участю представника відповідної компетентної організації або самостійно. Порядок та періодичність відбору проб визначає Водоканал без погодження Підприємства.

Відповідно до пункту 2.4 Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, підприємства зобов'язані виконувати в повному обсязі вимоги місцевих Правил та договору на послуги водовідведення, дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства, оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників.

Відповідно до п. 7.8. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, з метою контролю якості стічних вод Підприємств, Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента. У разі неявки уповноваженого представника Підприємства або при його відмові підписати акт, останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт.

Так, судом встановлено, що на виконання Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та з метою контролю якості стічних вод Підприємств лабораторією стічних вод КП "Водоканал" був проведений контрольний відбір проб стічних вод підприємства відповідача, що підтверджується актами відбору проб стічних вод від 26.06.2015 р. та від 17.07.2015 р.

Результати аналізу відібраних проб показали, що стічні води відповідача не відповідають встановленим нормам.

Згідно п. 7.10. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, при виявленні перевищення ДК забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення ДК Водоканал згідно з Господарським процесуальним кодексом України направляє Підприємству претензію, до якої додаються: копія акта про відбір проби, копія результатів аналізу стічних вод, розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод (передаються лише ті документи, що відсутні на Підприємстві).

Матеріалами справи підтверджується, що позивач про результати аналізу стічних вод повідомив відповідача телефонограмами від 30.06.2015 р. та від 21.07.2015 р. Зазначений факт не заперечується відповідачем.

Претензії з вимогами оплати 27613,02 грн. додаткової плати за скид понаднормативних забруднень, протоколи аналізу стічних вод, розрахунки величини додаткової вартості та відповідні рахунки були направлені на адресу відповідача 30.07.2015 р. та 27.08.2015 р, про що підтверджується описами вкладення та фіскальними чеками. Належним чином засвідчені копії яких долучені до матеріалів справи.

За приписами ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір є обов'язковим для виконання сторонами відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України.

Згідно ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Положеннями ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України закріплено, що в разі коли строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства

Враховуючи наведене вище, суд дійшов висновку, що позивачем доведено порушення відповідачем допустимих концентрацій в стічних водах підприємства при здійсненні відборів проб 26.06.2015 та 17.07.2015 р.

Відповідач, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, зазначає, що здійснений позивачем розрахунок не відповідає п. 5.2.2 Договору № 9345/2, оскільки позивачем не надано відповідного рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради, яким би встановлювалась собівартість очищення 1 куб. м стічних вод.

Суд відхиляє вказані твердження відповідача з огляду на наступне.

Згідно п. 2.3. Інструкції про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в системи каналізації населених пунктів", зареєстрованої Міністерством юстиції України 26.04.2002 року № 402/6690 нормативи плати за скид понаднормативних забруднень у системи каналізації населених пунктів (Нп) установлюються в місцевих Правилах приймання на рівні виробничої собівартості очищення 1 куб. м стічних вод з умістом забруднень у межах установлених в місцевих Правилах приймання допустимих концентрацій забруднюючих речовин.

Виробнича собівартість очищення 1 куб. м стічних вод визначається згідно з Порядком формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженим наказом Держбуду України від 27.06.2001 № 139, зареєстрованим Мін'юстом України 23.08.2001 за № 748/5939.

Можливість правильного обрахування додаткової плати за скид понаднормативних забруднень підтверджується рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 19.04.2013 № 113 «Про встановлення тарифів на послуги КП «Водоканал» м. Запоріжжя», яким встановлено тарифи з водопостачання та водовідведення без затвердження їх структури та які беруться за основу при обчисленні виробничої собівартості очищення 1 куб.м стічних вод.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України від 07.12.2015 р. у справі № 908/3364/15.

За таких обставин, суд дійшов висновку що розрахунок додаткової плати за скид понаднормативних забруднень в стічні води, здійснений позивачем відповідно до вимог чинного законодавства, а доводи відповідача, викладені у відзиві, є необґрунтованими.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «ПХ Груп» перед Комунальним підприємством «Водоканал» за скид стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій забруднюючих речовин у розмірі 27 613,02 грн. належним чином доведена та відповідачем не спростована, а тому вимоги позивача про стягнення з відповідача 27613,02 грн. заборгованості підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.06.2011 №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 28.12.2014 № 80-VIII, з 1 січня 2015 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 1218 грн. 00 коп.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати.

Позивачем заявлено до стягнення 27613,02 грн., а тому розмір судового збору має складати 1218,00 грн.

Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів, позивачем сплачено 1827,00 грн. судового збору.

Таким чином, позивачем сплачено судовий збір у більшому розмірі, ніж встановлено законом (надмірно сплачена сума судового збору складає 609,00 грн.).

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

З огляду на зазначене, надмірно сплачений судовий збір повертається за клопотанням сторони. Однак, відповідного клопотання на час прийняття рішення у даній справі позивачем не заявлялось.

Витрати по сплаті судового збору у розмірі 1218,00 грн., відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 4, 32-34, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ПХ Груп» (01001, м. Київ, вул. Хрещатик/Заньковецької, буд. 15/4 А; код 32950525) на користь Комунального підприємства «Водоканал» (69002, м. Запоріжжя, вул. Артема, буд. 61; код 03327121) 27613,02 грн. заборгованості та 1218,00 грн. витрат зі сплати судового збору.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено та підписано 01.02.2016 р.

Суддя С.О. Турчин