Ухвала від 30.09.2015 по справі 600/1062/15-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 600/1062/15-к

Справа № 1-в/600/11/2015

30 вересня 2015 року Козівський районний суд

Тернопільської області

в складі: судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

за участю: правопорушника ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козова справу за поданням т.в.о. начальника Козівського РВ УМВСУ в Тернопільської області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

В поданні про встановлення адміністративного нагляду вказано, що 12.05.2000 року Золочівським районним судом ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя с.Криниця, Миколаївського району, Львівської області, раніше засудженого за вчинення злочину, передбаченого ч.3 ст.81 КК України, обрано покарання у вигляді 3 /трьох/ років позбавлення волі, із застосуванням ст.46-1 КК України відкладено виконання вироку на 2 /два/ роки, штраф 700 /сімсот/ грн.

27.03.2002 року Франківським районним судом м.Львова ОСОБА_3 засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.152, ч.4 ст.152, ч.3 ст.153, ч.2 ст.156 КК України, обрано покарання у вигляді 9 /дев'ять/ років 6 /шість/ місяців позбавлення волі, відповідно до ст.71 КК України приєднано частину невідбутого покарання по вироку Золочівського районного суду від 10.05.2001 року, встановлено покарання у вигляді 10 /десять/ років позбавлення волі. Вирок вступив в законну силу 30.05.2002 року.

23.07.2002 року Золочівським районним судом ОСОБА_3 засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст140 КК України, обрано покарання у вигляді позбавлення волі на строк 2 /два/ роки, згідно ст.70 КК України приєднано невідбуте покарання по вироку Франківського районного суду м.Львова від 27.03.2002 року, встановлено покарання 11 /одинадцять/ років 21 /двадцять один/ день позбавлення волі.

Відбував покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 14.08.2002 р. по 21.01.2011 р. та умовно-достроково звільнений з Львівської виправної колонії.

Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 проживав в с.Криниця, Миколаївського району, Львівської області. З березня 2015 року переїхав в с.Геленки, Козівського району, Тернопільської області до дружини ОСОБА_4 . 11.08.2015 року поставлений на облік в Козівському РВ УМВС України в Тернопільській області як особа, яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

На шлях виправлення не став, ніде не працює, по місцю проживання характеризується негативно, зловживає алкогольними напоями, Козівським РВ УМВСУ неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку:

14.11.2014 року - за ч.1 ст.178 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.

23.02.2015 року - за ч.1 ст.173-2 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

30.04.2015 року - за ч.2 ст.173-2 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт.

23.06.2015 року - за ч.2 ст.178 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

10.07.2015 року - за ч.3 ст.178 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту, винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

29.07.2015 року - за ч.3 ст.178 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

10.08.2015 року - за ч.3 ст.178 КУпАП - накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

10.08.2015 року - за ч.2 ст.173-2 КУпАП - винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду.

Т.в.о. начальника Козівського РВ УМВСУ в Тернопільської області просить встановити адміністративний нагляд терміном на 1 (один) рік раніше засудженому ОСОБА_3 із встановленням наступних обмежень:

1.Заборонити вихід із свого помешкання після 22 години вечора до 06 годин ранку наступного дня.

2. Зобов'язати з'являтися в Козівський РВ УМВСУ для реєстрації три рази в місяць (1,2,3,-й понеділки місяця).

3. Заборонити відвідування місць, де продаж спиртного дозволений на розлив.

4.Заборонити виїзд за межі Козівського району без дозволу керівництва Козівського РВ УМВСУ.

5. Зобов'язати повідомляти працівників міліції, які будуть здійснювати нагляд, про зміну місця роботи та проживання.

Правопорушник ОСОБА_3 у судовому засіданні заперечує проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду.

Прокурор в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення правопорушника, суд вважає, що подання не обґрунтоване і до задоволення не підлягає виходячи з таких підстав.

Пунктом «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

ОСОБА_3 , будучи засудженим до позбавленні волі за тяжкий злочин, 21.01.2011 року умовно-достроково звільнений з місць позбавлення волі, з листопада 2014 року неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, передбачені ст.173, ч.1, 2 ст.173-2, ч.1, 2, 3 ст.178 КУпАП, за що притягувався до адміністративної відповідальності та попереджувався про необхідність припинення антигромадського способу життя.

Враховуючи ступінь тяжкості скоєних правопорушень, суд бере до уваги, що зазначені вище правопорушення не відноситься до правопорушень, які б свідчили про велику громадську небезпеку та посягають на громадський порядок ( ст. 9 КУпАП).

Таким чином, суд вважає що для встановлення ОСОБА_3 адміністративного нагляду недостатньо доказів та правових підстав.

Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши думку ОСОБА_3 вважає, що достатніх даних, які свідчать про небажання ОСОБА_3 стати на шлях виправлення не встановлено. ОСОБА_3 нового злочину не скоював, притягувався до адміністративної відповідальності, в задоволенні подання слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» ,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю с.Геленки, Козівського району, Тернопільської області.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Тернопільської області протягом 7 днів з дня її оголошення з подачею апеляції через Козівський районний суд.

Суддя: підпис

З оригіналом: вірно