Ухвала від 21.01.2016 по справі 50/26-б

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34

УХВАЛА

справа № 50/26-б 21.01.16

За позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Технофора"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд"

про порушення справи про банкрутство

Суддя Головатюк Л.Д.

Представники :

Ліквідатор Білоусов О.А.

Від заявника не прибув

Від ПАТ "Дельта Банк" Потапенко С.Ю.(дов. від 04.01.2016)

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Кредитор звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника, оскільки товариство з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд" неспроможне сплатити борг у сумі 300 238,67 грн., відсутнє за юридичною адресою і його місцезнаходження невідоме, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ станом на 09.12.2009.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 27.12.2010 порушено провадження у справі №50/26-б.

Постановою господарського суду міста Києва від 14.01.2011 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено ініціюючого кредитора - товариство з обмеженою відповідальністю "Технофора", яке зобов'язано провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.

07.02.2011 до господарського суду м. Києва надійшло клопотання ТОВ "Технофора" про заміну ліквідатора з ініціюючого кредитора на арбітражного керуючого - Юринця А.В., у зв"язку з тим, що у боржника виявлено майно. Розгляд справи було призначено на 17.06.2011.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 17.06.2011 задоволено клопотання ініціюючого кредитора та припинено повноваження ліквідатора боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Технофора", призначено ліквідатором у справі арбітражного керуючого Юринця Арсена Володимировича, якого зобов'язано ознайомитись з матеріалами справи та подати суду на затвердження свій звіт та ліквідаційний баланс у строк до 14.01.2012.

Ухвалою підготовчого засідання від 27.10.2011 ухвалено перейти із процедури банкрутства за особливостями, передбаченими ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", на загальну процедуру банкрутства боржника - ТОВ "Кама трейдинг Ко, Лтд"(код ЄДРПОУ 30407112), визнано безспірні грошові вимоги кредитора -товариства з обмеженою відповідальністю "Технофора", який подав заяву про порушення справи про банкрутство до ТОВ "Кама трейдинг Ко, Лтд" на суму 300 559,67 грн., призначено у справі № 50/26-б з метою забезпечення майнових інтересів кредиторів розпорядником майна арбітражного керуючого Юринця Арсена Володимировича, зобов'язано заявника виконати вимоги ч.5 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме: з метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які виявлять бажання взяти участь у санації боржника, за власний рахунок у десятиденний строк подати до офіційних друкованих органів оголошення про порушення справи про банкрутство боржника з метою виявлення всіх кредиторів та осіб, які виявлять бажання взяти участь у санації боржника та надати суду докази подання вищевказаного оголошення протягом двох тижнів з моменту опублікування (оригінал примірника газети); з метою виявлення всіх інших можливих кредиторів зобов'язано арбітражного керуючого Юринця А.В. направити запити до державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), зобов'язано розпорядника майна - арбітражного керуючого Юринця А.В. не пізніше двох місяців та десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду надати суду на затвердження реєстр вимог кредиторів боржника, у якому повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями чи зобов'язаннями щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), черговість задоволення кожної вимоги, окремо розмір неустойки (штрафу, пені). Внести в реєстр окремо відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.

Ухвалою попереднього засідання від 19.07.2012 визнано конкурсними кредиторами товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд":

1. Святошинську міжрайонну виконавчу дирекцію Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на суму 212,47 грн. -друга черга.

2. Державну податкову інспекцію у Оболонському районі м. Києва на суму 2200,71 грн. -третя черга.

3. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Києві на суму 120,21 грн. - друга черга.

4. Товариство з обмеженою відповідальністю "Технофора"(код ЄДРПОУ 33153962) на суму 300 559,67 грн., з яких 270 902,95 грн. -четверта черга, 29 656,72 грн. -шоста черга.

5. Київський міський центр зайнятості на суму 162,18 грн. -друга черга.

Визнано кредитором товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд", вимоги якого забезпечені заставою майна боржника, публічне акціонерне товариство "Кредитпромбанк"(код ЄДРПОУ 21666051) на суму 11 519 607,33 грн. -перша черга.

Відмовлено у включенні кредиторських вимог до реєстру вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд" товариству з обмеженою відповідальністю "Обмачівські зорі"на суму 14 431 687,00 грн.

Затверджено реєстр вимог кредиторів боржника -ТОВ "Кама трейдинг Ко, Лтд" на загальну суму 11 822 862,57 грн.

Зобов'язано розпорядника майна ТОВ "Кама трейдинг Ко, Лтд" арбітражного керуючого Юринця А.В. протягом десяти днів з дня винесення даної ухвали повідомити кредиторів про місце і час проведення зборів та зобов'язано розпорядника майна надати суду у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, протокол зборів кредиторів боржника стосовно обрання комітету кредиторів боржника, а також протокол засідання комітету кредиторів щодо вирішення питання про відкриття ліквідаційної процедури або процедури санації боржника, призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника.

Постановою господарського суду міста Києва від 02.10.2012 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного Микитьона Віктора Васильовича, якого зобов'язано провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження у строк до 02.10.2013.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 11.06.2013 задоволено клопотання арбітражного керуючого Микитьона Віктора Васильовича про звільнення його від виконання обов"язків ліквідатора банкрута

Задоволено клопотання арбітражного керуючого Білоусова Олексія Анатолійовича(свідоцтво на право здійснення діяльності арбітражного керуючого №119, від 04.02.2013) та призначено його ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд"(код ЄДРПОУ 30407112).

Зобов"язано арбітражного керуючого Білоусова Олексія Анатолійовича ознайомитись з матеріалами справи та подати суду на затвердження свій звіт та ліквідаційний баланс у строк до 02.10.2013.

08.10.2013 від ліквідатора надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд" та повноважень ліквідатора на шість місяців.

Розгляд справи призначено на 07.11.2013.

В судове засідання прибув ліквідатор та просив задовольнити його клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд" та повноважень ліквідатора на шість місяців.

Суд прийшов до висновку про витребування додаткових доказів по справі.

Розгляд справи відкладено на 21.11.2013.

В судове засідання 21.11.2013 прибув ліквідатор та просив задовольнити його клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд" та повноважень ліквідатора на шість місяців. Суд задовольнив дане клопотання.

Ухвалою суду від 21.11.2013 продовжено строк ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд" та повноваження ліквідатора на шість місяців - до 02.04.2014 та зобов"язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження у строк до 02.04.2014.

31.01.2014 через канцелярію суду від ПАТ "Дельта Банк" надійшла заява про заміну кредитора.

Розгляд справи призначено на 25.02.2014.

Ліквідатор в судове засідання 25.02.2014 не прибув, причин неявки не повідомив.

В судове засідання 25.02.2014 прибув представник ПАТ "Дельта Банк" та ПАТ "Кредитпромбанк" і просив задовольнити заява про заміну кредитора.

Ухвалою суду від 25.02.2014 замінено публічне акціонерне товариство «Кредитпромбанк»(код ЄДРПОУ 21666051) його правонаступником - публічним акціонерним товариством «Дельта Банк»(код ЄДРПОУ 34047020) у справі № 50/26-б про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Кама трейдинг Ко, Лтд"(код ЄДРПОУ 30407112).

Зобов"язано ліквідатора внести відповідні зміни в реєстр вимог кредиторів боржника у зв"язку з заміною публічного акціонерного товариства «Кредитпромбанк» його правонаступником - публічним акціонерним товариством «Дельта Банк».

Призначено розгляд справи на 03.04.2014.

В судове засідання 03.04.2014 прибули представник ПАТ "Дельта Банк" та ПАТ "Кредитпромбанк" та ліквідатор.

Ліквідатор подав суду клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури боржника. Суд задовольнив дане клопотання.

Крім того, 03.04.2014 через канцелярію суду від ліквідатора надійшло клопотання про залучення учасником провадження у справі про банкрутство ТОВ "Центр з реалізації проблемних активів". Суд задовольнив дане клопотання.

Ухвалою суду від 02.10.2014 продовжено строк ліквідаційної процедури ТОВ "Кама трейдинг Ко, Лтд"(код ЄДРПОУ 30407112) та строк повноважень ліквідатора Білоусова О.А. на шість місяців - до 02.04.2015.

Третій раз зобов"язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження у строк до 02.04.2015.

Станом на 15.12.2015 ліквідатором не надано суду звіт і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження, у зв"язку з чим розгляд справи призначено на 24.12.2015.

Представники заявника та ліквідатор в судове засідання 24.12.2015 не з'явилися, витребувані судом докази не подали, заявник причин неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Ліквідатор через канцелярію суду подав клопотання про відкладення розгляду справи. Суд задовольнив дане клопотання.

Також судом встановлено, що 21.04.2015 через канцелярію суду від ліквідатора надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та строку повноважень ліквідатора на шість місяців. Суд задовольнив дане клопотання.

Ухвалою суду від 24.12.2015 продовжено строк ліквідаційної процедури ТОВ "Кама трейдинг Ко, Лтд"(код ЄДРПОУ 30407112) та строк повноважень ліквідатора Білоусова О.А. на шість місяців - до 02.10.2015.

Продовжено строк ліквідаційної процедури ТОВ "Кама трейдинг Ко, Лтд"(код ЄДРПОУ 30407112) та строк повноважень ліквідатора Білоусова О.А. на шість місяців - до 02.04.2016.

Призначено розгляд справи на 21.01.2016.

В судове засідання 21.01.2016 прибули представник ПАТ "Дельта Банк" та ліквідатор.

Представник ПАТ "Дельта Банк" подав суду клопотання про:

1. Заборону Арбітражному керуючому ліквідатору ТОВ "Кама Трейдинг Ко,ЛТД" проводити другий повторний аукціон з продажу майна боржника з можливістю зниження початкової вартості.

2. Зобов'язання Арбітражного керуючого ліквідатора ТОВ "Кама Трейдинг Ко,ЛТД" проводити другий повторний аукціон з продажу майна боржника без можливості зниження початкової вартості.

3. В разі не продажу майна на другому повторному аукціоні зобов'язати ліквідатора ТОВ "Кама Трейдинг Ко,ЛТД" провести повторну оцінку майна та здійснити реалізацію майна в порядку ст. 64-66 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» без можливості зниження початкової вартості.

Ліквідатор заперечував проти даного клопотання.

Суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні вищезазначеного клопотання ПАТ "Дельта Банк", у зв"язку з наступним:

У своєму клопотанні кредитор посилається на норми та положення Національного банку України, тобто спеціальні норми, які регулюють лише питання ліквідаційної процедури комерційних банків (фінансових установ).

Провадження у справах про банкрутство регулюється спеціальним Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Юридичний факт банкрутства особи вводить відносно банкрута новий правовий режим, який регулюється спеціальним Законом - Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги якого розповсюджуються на усіх учасників суспільних відносин, що стосуються прав і обов'язків боржника-банкрута. Права та інтереси банкрута і кредиторів у справі реалізуються через ліквідатора, який для їх забезпечення має право подати відповідні заяви (клопотання) до органів та осіб, що наклали арешти чи заборони на майно боржника-банкрута, які, в свою чергу, зобов'язані їх скасувати (припинити, анулювати, зняти, погасити тощо).

Відповідно до ч. 3 ст. 66 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», якщо інше не встановлено договором про проведення аукціону, другий повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової вартості. Тобто арбітражний керуючий - ліквідатор ТОВ «Кама трейдинг Ко, Лтд» діє в межах повноважень, що визначенні діючим спеціальним законом.

Отже, вимоги ПАТ «Дельта Банк», щодо заборони арбітражному керуючому проводити продаж майна без можливості зниження початкової вартості, є таким, що не обґрунтовані, а тому не підлягають задоволенню, оскільки суперечать нормам діючого спеціального Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ліквідатор подав суду клопотання про припинення обтяження, відповідно до якого просить суд:

Зобов'язати Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Смілянського міськрайонного управління юстиції Черкаської області:

- скасувати заборону на нерухоме майно, внесену до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, номер запису про обтяження 6144314;

- провести реєстрацію припинення обтяжень прав на нерухоме майно, яке знаходиться за адресою: Черкаська обл., м. Сміла, вул. Гастелло, буд. 2 (код ЄДРПОу 30407112), які внесені до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, номери запису про обтяження 6144314, про що винести відповідну ухвалу.

Суд прийшов до висновку про задоволення даного клопотання, у зв"язку з таким:

В процесі виконання обов'язків ліквідатора ТОВ «Кама трейдинг Ко, Лтд» було виявлено комплекс будівель загальною площею 7 091,5 кв.м., що знаходиться за адресою: Черкаська обл., м. Сміла, вул. Гастелло, буд. 2.

В Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна міститься відомості про заборону на відчуження нерухомого майна, а саме комплекс нежитлових будівель за адресою Черкаська обл., вул. Гастелло 2.

Частиною 1 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, чинній станом на 04.11.2012 р.) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Відповідно до частини восьмої статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація обтяжень проводиться на підставі заяви органу або посадової особи, якими встановлено обтяження, особи, в інтересах якої встановлено обтяження, уповноваженої ними особи.

Пунктом 7 Порядку про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 N 703, визначено, що для проведення державної реєстрації прав заявник подає органові державної реєстрації прав, нотаріусові заяву про державну реєстрацію, форму та вимоги до заповнення якої встановлює Мін'юст.

Відповідно до пункту 66 Порядку про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 N 703, у разі проведення державної реєстрації обтяжень речових прав на нерухоме майно заінтересованою особою є орган державної влади, орган місцевого самоврядування або їх посадові особи, якими встановлено обтяження речових прав на нерухоме майно, а також особа, в інтересах якої встановлено обтяження (обтяжувач).

Звернення до обтяжувала ПАТ «Дельта Банк» не дало результатів. Від ПАТ «Дельта Банк» було отримано відмову щодо скасування заборон та припинення обтяження нерухомого майна (лист 18.5/442, від 10.09.2015), що значно ускладнює та затягує здійснення процедури ліквідації ТОВ «Кама трейдинг Ко, Лтд».

З метою належного виконання доручення Міністерства юстиції України від 07.10.2013 № 44386-0-61-13/13.2, з приводу доведення до відома арбітражним керуючим (розпорядникам майна, керуючим санацією, ліквідаторам) роз'яснення стосовно порядку проведення державної реєстрації припинення обтяжень прав на нерухоме майно боржника у зв'язку з відкриттям ліквідаційної процедури, відповідно листа Укрдержреєстру, від 19.09.2013 № 2805/8-13-05, Міністерство юстиції України своїм листом повідомило арбітражних керуючих, що якщо судом прийнято рішення, відповідно до якого припинено окреме обтяження прав на нерухоме майно, проведення державної реєстрації припинення такого обтяження можливе у разі звернення суду чи ліквідатора із відповідною заявою до органу державної реєстрації прав.

Керуючись ст. 1, ст. 23, ст. 64-66, Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні клопотання ПАТ "Дельта Банк" про:

1. Заборону Арбітражному керуючому ліквідатору ТОВ "Кама Трейдинг Ко,ЛТД" проводити другий повторний аукціон з продажу майна боржника з можливістю зниження початкової вартості.

2. Зобов'язання Арбітражного керуючого ліквідатора ТОВ "Кама Трейдинг Ко,ЛТД" проводити другий повторний аукціон з продажу майна боржника без можливості зниження початкової вартості.

3. В разі не продажу майна на другому повторному аукціоні зобов'язати ліквідатора ТОВ "Кама Трейдинг Ко,ЛТД" провести повторну оцінку майна та здійснити реалізацію майна в порядку ст. 64-66 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» без можливості зниження початкової вартості.

2. Задовольнити клопотання ліквідатора про припинення обтяження.

3. Зобов'язати Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Смілянського міськрайонного управління юстиції Черкаської області:

- скасувати заборону на нерухоме майно, внесену до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, номер запису про обтяження 6144314;

- провести реєстрацію припинення обтяжень прав на нерухоме майно, яке знаходиться за адресою: Черкаська обл., м. Сміла, вул. Гастелло, буд. 2 (код ЄДРПОу 30407112), які внесені до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, номери запису про обтяження 6144314.

4. Призначити розгляд справи на 05.04.2016 о 10:00. Судове засідання відбудеться за адресою: вул. Б.Хмельницького, 44-б, зал № 1. Викликати для участі у засіданні уповноважених представників сторін (заявника та боржника), ліквідатора, явку яких визнати обов"язковою (п.7 ст.65 ГПК України).

5. Вшосте зобов"язати ліквідатора провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.

6. Попередити сторони, що при ухиленні від виконання вимог суду до них будуть застосовані санкції, передбачені п. 5 ст. 83 ГПК України, а у випадку неподання витребуваних доказів або повторного нез'явлення в судове засідання справа відповідно до вимог ст. 75 ГПК України буде розглянута за наявними матеріалами.

7. Копію ухвали направити заявнику, боржнику, ліквідатору, ПАТ "Дельта Банк", відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Смілянського міськрайонного управління юстиції Черкаської області (20700, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Чапаева, 2).

Суддя Головатюк Л.Д.

Попередній документ
55278711
Наступний документ
55278713
Інформація про рішення:
№ рішення: 55278712
№ справи: 50/26-б
Дата рішення: 21.01.2016
Дата публікації: 02.02.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Справи про банкрутство; Банкрутство