про залишення позовної заяви без руху
21 січня 2016 року № 810/197/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області та Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про скасування рішень,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області та Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, у якому позивач просить суд:
- скасувати рішення Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області № 000030/10-06-21/НОМЕР_1 від 18.06.2015 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1 7000, 00 грн.;
- скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області № 1465/14/10-36-10-01-04/585 від 04.09.2015;
- скасувати рішення Державної фіскальної служби України № 11482/13/99-99-10-01-02-1 від 07.12.2015.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 106 Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду фізичною особою або фізичною особою-підприємцем адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
За подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» № 928-VIII від 25.12.2015 розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Абзацом 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить суд : скасувати рішення Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області № 000030/10-06-21/НОМЕР_1 від 18.06.2015 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1 7000, 00 грн.; скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області № 1465/14/10-36-10-01-04/585 від 04.09.2015; скасувати рішення Державної фіскальної служби України № 11482/13/99-99-10-01-02-1 від 07.12.2015.
Таким чином позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру та дві вимоги немайнового характеру.
Отже, за вимогу майнового характеру про скасування рішення про застосування фінансових санкцій позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 551, 20 грн. (0,4х1 378, 00 грн.), а за заявлені дві вимоги немайнового характеру про скасування рішень сума судового збору, яка підлягає до сплати, становить 2 756, 00 грн. (2 х1 378, 00 грн.).
Позивачем за подання позовної заяви було сплачено судовий збір за вимогу майнового характеру у розмірі 551, 21 грн., що підтверджується квитанцією б/н від 13.01.2015.
Таким чином, при зверненні до суду позивачем не було сплачено судовий збір за заявлені вимоги немайнового характеру у розмірі 2 756, 00 грн., які встановлений чинним законодавством.
Суд звертає увагу, що для перерахування судового збору за подання позовної заяви до Київського окружного адміністративного суду Головним управлінням Державної казначейської служби України у Київській області визначено наступні реквізити: отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд, код отримувача: 37955989, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській області, код банку отримувача: 821018, рахунок отримувача: 31213206784001, код класифікації доходів бюджету: 22030001 Символ звітності « 206».
У рядку «призначення платежу» платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова «судовий збір за позовом», ПІБ чи назва установи, організації позивача, «Київський окружний адміністративний суд», код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за інтернет-адресою: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Крім того, згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктом 9 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд скасувати рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області № 1465/14/10-36-10-01-04/585 від 04.09.2015 та рішення Державної фіскальної служби України № 11482/13/99-99-10-01-02-1 від 07.12.2015.
Отже, фактично позивачем звернуті вимоги також до ГУ ДФС у Київській області та ДФС України, які мають бути відповідачами у справі.
Разом з тим, вказані органи державної влади не зазначені позивачем в якості відповідачів по справі.
У зв'язку з цим, суд вбачає за доцільне роз'яснити позивачу про необхідність зазначення вказаних органів в якості відповідачів по справі або уточнення позовної заяви та виключення відповідних позовних вимог з прохальної частини позовної заяви.
Крім того, позивачем зазначено одним із відповідачів по справі Бориспільську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, проте жодна із зазначених в прохальній частині позовних вимог не заявлена до вказаного територіального органу ДФС.
У зв'язку з цим, суд звертає увагу позивача на необхідність уточнення позовних вимог, також і щодо вказаного відповідача, або виключення його з числа відповідачів.
Згідно з ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до положень ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 15.02.2016 р.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Залишити позовну заяву без руху.
2.У строк до 15 лютого 2016 року усунути вказані недоліки, а саме:
- надати виправлені примірники позовної заяви для суду та відповідачів, з урахуванням викладених судом зауважень;
- надати докази сплати судового збору у розмірі 2 756, 00 грн. доплати;
3.Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/197/16 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Дудін С.О.