ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/1217/16-а
провадження № 2-а/753/256/16
"25" січня 2016 р. суддя Дарницького районного суду м.Києва Лужецька О.Р. вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про безоплатне залишення автомобіля, -
Позивач звернувся до суду з позовом в порядку адміністративного судочинства до Департаменту соціальної політики Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якому просить зобов'язати відповідача залишити їй автомобіль, як члену сім'ї інваліда, що на час смерті інваліда була зареєстрована за місцем його реєстрації.
Вивчивши матеріали адміністративного позову суд вважає, що дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, виходячи зі слідуючого.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб"єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах (п.6 ч.1 ст.3 КАС України).
Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Як вбачається з ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Враховуючи викладені обставини, а також те, що фактично в своєму позові ОСОБА_2просить суд зобов'язати відповідача залишити їй автомобіль, як члену сім'ї інваліда, що на час смерті інваліда була зареєстрована за місцем його реєстрації, суд вважає, що правовідносини, що склалися між сторонами, є лише цивільно-правовими та не можуть бути предметом спору у адміністративному процесі, оскільки в даному випадку в наявності як спір про право цивільне.
Вищевикладене дає підстави для висновку про те, що спір підлягає розгляду в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного провадження.
Зважаючи на вищезазначені обставини, суд відмовляє позивачу у відкритті провадження в адміністративній справі.
При цьому, суд вважає за необхідне роз'яснити позивачеві, що даний спір відноситься до юрисдикції місцевих загальних судів в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 п.1 ст.109 КАС України, суд
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту соціальної політики Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про безоплатне залишення автомобіля.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дариницький районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі апеляційної скарги.
СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА