Ухвала від 27.01.2016 по справі 910/28297/14

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

27 січня 2016 року Справа № 910/28297/14

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючий суддя: судді: Дроботова Т.Б., Алєєва І.В. (доповідач), Рогач Л.І.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради на постанову Київського апеляційного господарського суду від 29.10.2015р.

у справі №910/28297/14 Господарського суду м.Києва

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські інвестиційні системи"

до: 1. Львівської міської ради

2. Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради

3. Львівської обласної державної адміністрації

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Представництво Американського Об'єднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу

про визнання договорів недійсними, застосування наслідків недійсності правочину та відшкодування збитків у розмірі 197 478 061,25 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Вищого господарського суду України від 14.12.2015р. касаційну скаргу Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради на постанову Київського апеляційного господарського суду від 29.10.2015р. у справі №910/28297/14 повернуто скаржнику на підставі п. 5 ч. 1 ст. 1113 ГПК України.

Подана вдруге Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради касаційна скарга на постанову Київського апеляційного господарського суду від 29.10.2015р. у справі №910/28297/14 не відповідає вимогам розділу ХІІ1 ГПК України з наступних підстав.

Відповідно до ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.

При зверненні з касаційною скаргою Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради не надано жодних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, при цьому заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору. Скаржник зазначає, що неможливість забезпечити своєчасну оплату судового збору обґрунтовується недостатністю коштів на рахунках управління комунальної власності.

У відповідності зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки або звільнення від сплати судового збору.

Пунктом 3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", визначено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін.

Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Статтею 111-8 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга у випадках, передбачених пунктом 1 частини першої статті 107 цього Кодексу, розглядається протягом одного місяця.

Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради у клопотанні про відстрочення сплати судового збору не наведено та не подано доказів на підтвердження того, що матеріальне становище скаржника зміниться протягом визначеного процесуальним законом строку розгляду касаційної скарги та він зможе сплатити судовий збір у встановленому розмірі.

З огляду на наведене, подане Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.

Згідно п. 4 ч.1 ст.1113 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

За таких обставин касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України та підлягає поверненню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 111, п. 4 ч. 1 ст. 1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -

УХВАЛИВ:

1.Відмовити Управлінню комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

2.Касаційну скаргу Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради на постанову Київського апеляційного господарського суду від 29.10.2015р.у справі №910/28297/14 повернути скаржнику.

Головуючий суддя Т.Б. Дроботова

Суддя(доповідач) І.В. Алєєва

Суддя Л.І. Рогач