Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
Харків
21 січня 2016 р. № 820/10154/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Зінченка А.В.,
при секретарі - Хмелівської Н.М., Алавердян Е.А.
за участі сторін:
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача ГУ ДГК - ОСОБА_3, ОСОБА_4
відповідача РУЮ - не прибув
ІІІ - особи - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та Реєстраційної служби Кегичівського районного управління юстиції Харківської області, з участю третіх осіб Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області і приватного орендного сільськогосподарського підприємства «Мажарка», про визнання дій протиправними, скасування наказу та рішення, і зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій після зміни позовних вимог, просив суд скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 06.07.2015р. №29 «Про додаткове включення до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав оренди на них», яким включено до такого переліку земельну ділянку загальною площею 29,4718 га. кадастровий №6323182500:02:000:0347, із проінвентаризованих земель державного резервного фонду сільськогосподарського призначення, рілля, розташовану за межами населенного пункту на території Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області; скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 03.09.2015 р. вих.№ С-96/0/14-180/0/21-15 у наданні ОСОБА_1 земельної ділянки із проінвентаризованих земель державного резервного фонд» сільськогосподарського призначення, рілля, загальною площею 29,4718 га, кадастровий №6323182500:02:000:0347, розташовану за межами населенного пункту на території Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області в довгострстрокову оренду для створення та ведення фермерського господарства; зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області розгляду заяву від 28.03.2015р. подану ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства у Харківській області відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням висновків вказаних у постанові Харківського окружного адміністративного суду від 08.07.2015р. по справі №820/5797/15; скасувати рішення Реєстраційної служби Кегичівського районного управління юстиції у Харківській області від 25 травня 2015 року індексний №21549465 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на підставі Договору оренди землі б/н від 12.03.2011року, укладеного між Кегичівською районною державною адміністрацією та Приватним орендним сільськогосподарським підприємством «Мажарка» (кадастровий номер земельної ділянки 6323182500:02:000:0347)».
Позивач вважає дії та рішення відповідачів протиправними, незаконними, а тому просить суд позов задовольнити в повному обсязі.
В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити.
Представники відповідача ГУ ДГК в судовому засіданні проти позову заперечували та вказали, що дії відповідача відповідають вимогам законодавства, правомірні, а тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Представник відповідача РУЮ в судове засідання не прибув, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, але надав до суду клопотання, в якому проти позову заперечував та просив справу розглядати за його відсутності.
Представник ІІІ- особи Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області позовні вимоги підтримав та просив справу розглядати за його відсутності.
Представник ІІІ - особи ПОСГП «Мажарка» в судовому засіданні проти позову заперечував, в задоволенні позовних вимог просив відмовити.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що в позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи підтверджено, що 17.11.2014р. позивач звернувся до Кегичівської РДА з приводу надання йому в оренду земельної ділянки та отримав відповідь від 20.11.2014р. вих. №01-32/4257, у якій вказувалось про те, що у районної державної адміністрації з 01.01.2013р. не має повноважень щодо розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності.
З цього ж питання позивач письмово звернувся до Відділу Держземагенства у Кегичівському районі Харківської області та отримав відповідь від 24.11.2014р. вих. №01- 43/3963, в якій було вказано про те, що з відповідним клопотанням позивачу необхідно звернутися до ГУ Держземагенства у Харківській області, а також вказано, що у Відділі відсутня інформація щодо зареєстрованого права в ДЗК на таку земельну ділянку.
16.01.2015р. у Відділі Держземагенства у Кегичівському районі Харківської області на свій запит отримав Довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками, землекористувачами, угіддями (ф.6-зем) від 16.01.2015р. за вих. №01-12/63 по земельній ділянці загальною площею 29,4718 га кадастровий №6323182500:02:000:0347 із проінвентаризованих земель (державного резервного фонду) сільськогосподарського призначення, розташованої за межами населеного пункту на території Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області.
З додаткової інформації у вказаній довідці вбачається, що земельна ділянка про інвентаризована при проведенні інвентаризаії земель сільськогосподарського призначення державної власності у 2013р. З'явилася додаткова інформація про земельну ділянку, а саме те, що ГУ Держземагенства у Харківській області 26.02.2015року така земельна ділянка була запропонована як земельна ділянка, права на яку можуть бути продані на земельних торгах у 2015 році, що підтверджується довідкою за ф.6-зем від 16.03.2015р. за вих.№01-12/809.
На підставі положень Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», а також враховуючи те, що відносини з приводу отримання земельних ділянок для ведення фермерських господарств врегульовані також Законом України «Про фермерське господарство», а саме, на підставі ст.118, п.4 ст.122, ст.123, ст.124 та ч.2 ст.134 ЗК України, стст.5, 7 ЗУ «Про фермерське господарство», позивач звернувся до ГУ Держземагенства у Харківській області із заявою від 18.03.2015р., потім із заявою від 28.03.2015р. до яких додав всі необхідні документи.
Враховуючи вимоги ч.2 ст.134 ЗК України, якою передбачається, що не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, просив відповідача 1 надати в довгострокову оренду вказану вище земельну ділянку для створення і ведення фермерського господарства та надати дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі ( на місцевості).
На заяву від 18.03.2015р. позивачем отримано відповідь від ГУ Держземагенства у Харківській області від 15.04.2015р. вих. №19-20-10-8837/0/9-15, в якій було вказано, що зазначена земельна ділянка була проінвентаризована і Відділ Держземагенства у Кегичівському районі запропонував її Головному управлінню як ділянку, права на яку можуть бути продані на земельних торгах.
На заяву від 28.03.2015р. отримав відповідь-відмову від ГУ Держземагенства у Харківській області від 28.04.2015р. вих. №19-20-11-10106/0/9-15, в якій було вказано, що земельна ділянка є сформованою і Відділ Держземагенства у Кегичівському районі запропонував її Головному управлінню як ділянку, права на яку можуть бути продані на земельних торгах.
Також було вказано, що Головне управління вважає, що найбільш раціональним є продаж земельної ділянки на земельних торгах.
Розпорядником інформації - ГУ Держземагенства у Харківській області, у відповіді від 22.05.2015 вих №31-20-14-12139/0/9-15 на запит на інформацію, вказано, що земельна ділянка загальною площею 29.4718 га кадастровий №6323182500:02:000:0347 не внесена до переліку земельних ділянок с-г призначення державної власності, право на які підлягає продажу на земельних торгах, зазначена земельна ділянка на даний час в користування на умовах оренди не передавалася.
Матеріалами справи підтверджено, що Позивач вернувся за захистом своїх порушених прав до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ Держземагенства у Харківській області, правонаступником якого є Відповідачі.
Суд, задовольняючи позовні вимоги зобов'язав ГУ Держземагенства у Харківській області розглянути його заяву від 28.03.2015р. відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням висновків суду та визнав протиправними дії ГУ Держземагенства у Харківській області при розгляді заяви від 18.03.2015р. та протиправною відмову ГУ Держземагенства у Харківській області від 28.04.2015р. вих..№19-20-11-10106/0/9-15. Постанова Харківського окружного адміністративного суду від 08.07.2015р. набрала законної сили 05.08.2015 року.
11 серпня 2015 року позивач звернувся до ГУ Держгеокадастру у Харківській області, як правонаступника ГУ Держземагенства у Харківській області, із заявою в якій просив повідомити про дату та час, коли, за рішенням суду, буде розглядатися заява від 28.03.2015р. та заявив про своє бажання бути присутнім при розгляді такої заяви.
27.08.2015р. подав Відповідачу доповнення до заяви від 11.08.2015р. з додатками в якій виклав додаткові факти та аргументи що стосуються даної земельної ділянки.
03.09.2015 року заступником начальника ГУ Держгеокадастру у Харківській області ОСОБА_6 за участі позивача було розглянуто заяву від 28.03.2015 року.
За результатами розгляду вказаної заяви, в усній формі було відмовлено в задоволенні заявленого клопотання у заяві від 28.03.2015р. щодо надання мені в оренду земельної ділянки державної власності сільськогосподарського призначення для створення та ведення фермерського господарства та вказано, що письмова відповідь на заяву буде віддрукована та направлена поштою.
Підставою для відмови в задоволенні заяви послугував наказ ГУ Держгеокадастру у Харківській області від 06.07.2015р. №29 «Про додаткове включення до Переліку земельних ділянок сільськогоспо дарського призначення державної власності для продажу прав оренди на них».
17.09.2015р. позивач отримав письмову відповідь ГУ Держгеокадастру Харківської області від 03.09.2015р. за вих. № С-96/0/14-180/0/21-15 за підписом начальника Головного управління ОСОБА_7, в якій є посилання на те, що вказана земельна ділянка на підставі наказу ГУ Держгеокадастру у Харківській області від 06.07.2015р. №29 внесена до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав оренди на земельних торгах і до завершення торгів ГУ Держгеокадастру у Харківській області немає можливості прийняти рішення стосовно передачі в користування вказаної ділянки.
Також судом встановлено, що 25.05.2015 року за заявою ПОСП «Мажарка» Реєстраційною службою Кегичівського районного управління юстиції Харківської області було проведено державну реєстрацію права оренди за ПОСП «Мажарка» строком на 49 років, підставою якої вказано Договір оренди землі від 12.03.2011р. б/н укладений між Кегичівською районною державною адміністрацією та ПОСП «Мажарка».
Позивач звернувся до Мажарської селищної ради із запитом від 29.09.2015р. на публічну інформацію та просив надати інформацію про надходження коштів (обов'язкової частки) до бюджету та надати йому копію Договору оренди землі від 12.03.2011 року №181 укладеного між Кегичівською районною державною адміністрацією та ПОСП «Мажарка» та копію ОСОБА_6 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно інд.№38009397 від 25.05.2015 року (заявник - ПОСП «Мажарка»).
З листа Мажарської с/р від 01.10.2015р. №2 вбачається, що земельною ділянкою з 2011 року користується ПОСП «Мажарка». У 2013-2014 роках кошти за оренду такої земельної ділянки не надходили, в 2015 році нараховано 14547,01грн., копій запитуваних документів позивачу не було надано.
Суд вказує, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" внесено зміни до ч.4 статті 122 Земельного кодексу України та із 01.01.2013 року центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Відповідно до п. є - 1 ч. 1 ст. 15-1, ч. 4 ст. 122 ЗК України до повноважень ГУ Держгеокадастру у Харківській області належить передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, до категорії яких відноситься земельна ділянка щодо якої позивачем подано клопотання, у власність або у користування для всіх потреб.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 Земельного кодексу України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). ОСОБА_8 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про фермерське господарство", право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство.
Як вбачається із ст. 7 Закону України "Про фермерське господарство", для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної районної державної адміністрації. Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до місцевої ради.
У заяві зазначаються: бажаний розмір і місце розташування ділянки, кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безоплатне одержання земельних ділянок у власність, обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. До заяви додаються документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 7 Закону України "Про фермерське господарство", громадянам України - членам фермерських господарств передаються безоплатно у власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Це положення не поширюється на громадян, які раніше набули права на земельну частку (пай).
Як вбачається із ч. 3 ст. 123 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України, не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, для сінокосіння і випасання худоби, для городництва.
Таким чином, враховуючи вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, та враховуючи, що жодних із цих підстав не зазначені у відповідях Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, а підстав, які вказані відповідачем не знайшли свого обґрунтування, суд приходить до висновку про скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 06.07.2015р. №29 «Про додаткове включення до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав оренди на них», яким включено до такого переліку земельну ділянку загальною площею 29,4718 га, кадастровий №6323182500:02:000:0347, із проінвентаризованих земель державного резервного фонду сільськогосподарського призначення, рілля, розташовану за межами населенного пункту на території Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області та відмови Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 03.09.2015 р. вих.№ С-96/0/14-180/0/21-15 у наданні ОСОБА_1 земельної ділянки із проінвентаризованих земель державного резервного фонду сільськогосподарського призначення, рілля, загальною площею 29,4718 га, кадастровий №6323182500:02:000:0347, розташовану за межами населенного пункту на території Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області в довгострокову оренду для створення та ведення фермерського господарства, а також необхідності зобов'язання відповідача розглянути заяву від 28.03.2015р. подану ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства у Харківській області відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням висновків вказаних у постанові Харківського окружного адміністративного суду від 08.07.2015р. по справі №820/5797/15.
Щодо скасування рішення Реєстраційної служби Кегичівського районного управління юстиції у Харківській області від 25 травня 2015 року індексний №21549465 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на підставі Договору оренди землі б/н від 12.03.2011 року укладеного між Кегичівською районною державною адміністрацією та Приватним орендним сільськогосподарським підприємством «Мажарка» суд зазначає наступне.
25.05.2015 року за результатами розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за реєстраційним номером 11541596 та пакету документів від ПОСП «Мажарка» державний реєстратор прав на нерухоме майно ОСОБА_9 прийняв рішення про державну реєстрацію прав та їх з обтяжень №21549465 про державну реєстрацію іншого речового права - право оренди земельної ділянки кадастровий номер 6323182500:02:000:0347.
Суд зазначає, що Кегичівською РДА своїм листом від 16.01.2016 року повідомлено позивача, що жодних договорів оренди між Кегичівською районною державною адміністрацією та Приватним орендним сільськогосподарським підприємством «Мажарка» не укладалося.
Також відповідно до листа Кегичівського районного управління юстиції у Харківській області від 18.12.2016 року №1123/03-03 реєстраційна справа щодо даної реєстраційної дії не була сформована.
Згідно ч. 4 ст.70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
А відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Проте відповідачем не надано суду в підтвердження правомірності свого рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином суд приходить до висновку, що підлягає скасуванню рішення Реєстраційної служби Кегичівського районного управління юстиції у Харківській області від 25 травня 2015 року індексний №21549465 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на підставі Договору оренди землі б/н від 12.03.2011 року укладеного між Кегичівською районною державною адміністрацією та Приватним орендним сільськогосподарським підприємством «Мажарка» (кадастровий номер земельної ділянки 6323182500:02:000:0347.
На підставі вищенаведенного, суд вважає, що позовні вимоги позивача документально та нормативно обгрунтовані, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати підлягають розподілу згідно ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
Адміністративний позов - задовольнити.
Скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 06.07.2015р. №29 «Про додаткове включення до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав оренди на них», яким включено до такого переліку земельну ділянку загальною площею 29,4718 га, кадастровий №6323182500:02:000:0347, із проінвентаризованих земель державного резервного фонду сільськогосподарського призначення, рілля, розташовану за межами населенного пункту на території Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області.
Скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Харківській області від 03.09.2015 р. вих.№ С-96/0/14-180/0/21-15 у наданні ОСОБА_1 земельної ділянки із проінвентаризованих земель державного резервного фонду сільськогосподарського призначення, рілля, загальною площею 29,4718 га, кадастровий №6323182500:02:000:0347, розташовану за межами населенного пункту на території Мажарської сільської ради Кегичівського району Харківської області в довгострокову оренду для створення та ведення фермерського господарства.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області розглянути заяву від 28.03.2015р. подану ОСОБА_1 до Головного управління Держземагенства у Харківській області відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням висновків вказаних у постанові Харківського окружного адміністративного суду від 08.07.2015р. по справі №820/5797/15.
Скасувати рішення Реєстраційної служби Кегичівського районного управління юстиції у Харківській області від 25 травня 2015 року індексний №21549465 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на підставі Договору оренди землі б/н від 12.03.2011 року укладеного між Кегичівською районною державною адміністрацією та Приватним орендним сільськогосподарським підприємством «Мажарка» (кадастровий номер земельної ділянки 6323182500:02:000:0347)».
Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Харківській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 1461 (одну тисячу чотириста шістдесят одну) грн. 60 коп.
Стягнути з Реєстраційної служби Кегичівського районного управління юстиції Харківської області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 487 (чотириста вісімдесят сім) грн. 20 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Постанова у повному обсязі виготовлена 26 січня 2016 року.
Суддя А.В. Зінченко