Справа № 367/214/13- а
18 січня 2016 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого судді Чернова Д.Є.
при секретарі Чамор Я.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Ірпінського міського суду при судовому розгляді адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бучанської міської ради, Голови Бучанської міської ради, треті особи: ТОВ «Комфорт ЛТД», ОК «ЖБК Кампа» про визнання дій протиправними та скасування рішення, -
До Ірпінського міського суду Київської області надійшов зазначений вище адміністративний позов, який позивач обґрунтовує тим, що 27.06.2012 р. 27 сесія 6-го скликання Бучанської міської ради Київської області прийняла рішення №744-27-VІ, яким було затверджено «Детальний план території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів (орієнтовною площею 9,2 га) в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова в місті Буча Київської області, з містобудівними умовами та обмеженнями». Одночасно вказаним рішенням було також вирішено включити матеріали вказаного Детального плану до матеріалів Генерального плану з проектом плану зонування території міста Буча Київської області. Зазначає, що даним рішенням порушуються його права, як власника та користувача земельних ділянок. Також зауважує, що відповідач не є власником земельних ділянок. Крім того вказує, що прийняття зазначеного вище рішення є незаконним, оскільки приймалось без згоди власників земельних ділянок. В межах визначеної оскаржуваним рішенням території 9,2 га, окресленої вулицями Лісова, Вокзальна та Паркова в м. Буча Київської області, вже знаходяться об'єкти нерухомого майна, а також земельні ділянки, які належать на праві власності та користування. З врахуванням цього будь-яка інша забудова неможлива без знесення чи/або пошкодження існуючих вже житлових будинків та будівель. Також позивач зазначає, що оскаржуване рішення прийнято з порушенням порядку та процедури підготовки й прийняття відповідних управлінських рішень, зокрема Порядку проведення громадських слухань, тобто громадські слухання належним чином проведені не були. Зауважує, що прийняття відповідачами оскаржуваного рішення тягне конкретні негативні наслідки, оскільки передбачається фактичне знищення існуючого оточуючого середовища.
Тому просить визнати протиправним та скасувати Рішення 27-ї сесії 6-го скликання Бучанської міської ради Київської області №744-27-VІ від 27.06.2012 р. «Про затвердження матеріалів «Детальний план території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів (орієнтовною площею 9,2 га) в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова в місті Буча Київської області, з містобудівними умовами та обмеженнями» та з включенням матеріалів вказаного Детального плану до матеріалів Генерального плану з проектом плану зонування території міста Буча Київської області; заборонити Бучанській міській раді та її структурним підрозділам видачу дозволів, прийняття рішень щодо зняття дерев в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова; заборонити Бучанській міській раді та її структурним підрозділам, ТОВ «Комфорт ЛТД», ОК «ЖБК Кампа» зняття дерев в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова; заборонити будівництво багатоквартирного та багатоповерхового будинку в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова.
Представник позивача в судове засідання з'явився, підтвердив обставини викладені в адміністративному позові, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник Відповідачів в судове засідання з'явився, позов не визнав, заперечував проти його задоволення.
Представники ТОВ «Комфорт ЛТД», ОК «ЖБК Кампа» в судове засідання з'явилися, просили відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши доводи та заперечення сторін по справі, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.
Судом встановлено, що 25.05.2012 р. в друкованому засобі масової інформації «Бучанські Новини» було опубліковане повідомлення про проведення громадських слухань з питань розгляду Детального плану території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів (орієнтовною площею 9,2 га) в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова» в місті Буча Київської області; територія забудови в межах проекту - 2,68 га; замовник ДПТ - Бучанська міська рада; розробник ДПТ - ДП «НДІ «Інститут містобудування». Крім того, в даному повідомленні було зазначено, що з проектними матеріалами є можливість ознайомитись в приміщенні Бучанської міської ради, у відділі архітектури та містобудування. Також в повідомлені зазначалась конкретна дата та місце громадських слухань - 22.06.2012 р. о 18:00 год. в приміщенні СТК «Кампа», за адресою: м. Буча, вул. Лісова, 1. Згідно рішення Бучанської міської ради Київської області №744-27-VІ від 27.06.2012 р. було затверджено, з врахуванням пропозицій та зауважень, згідно протоколу узгоджувальної комісії від 25.06.2012 р. по результатам врегулювання питань висвітлених на громадських слуханнях «Детальний план території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів (орієнтовною площею 9,2 га) в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова» в місті Буча Київської області, з містобудівними умовами та обмеженнями, розроблений ДП «НДПІ Містобудування». Також, вказаним рішенням, було включено матеріали детального плану «Детальний план території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів (орієнтовною площею 9,2 га) в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова» в місті Буча Київської області до матеріалів Генерального плану з проектом плану зонування території міста Буча Київської області (а.с.9). Згідно листа від 11.05.2012 р. мешканці садибних забудов мікрорайону «Мельники» м. Буча звернулися до Голови Бучанської міської ради Київської області з проханням привести процедуру проведенням громадських слухань, щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, до порядку, і провести її згідно чинного законодавства (а.с.62-65). Також судом встановлено, що 25.12.2007 р. Бучанська міська рада Київської області, в особі міського голови, та ТОВ «Комфорт ЛТД» уклали договір оренди земельної ділянки площею - 26 855 кв. м., яка розташована за адресою: Київська область, м. Буча, вул. Лісова, 1 (кадастровий номер - 3210945300:01:040:0049), призначення даної земельної ділянки: для будівництва та обслуговування спортивного тенісного клубу та готельного комплексу (а.с.147-155). Відповідно до колективної заяви від 16.05.2012 р. мешканці садибних забудов мікрорайону «Мельники» м. Буча звернулися до Бучанського міського голови про надання додаткової інформації для підготовки громадськістю пропозицій по детальному плану території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів, що знаходиться в м. Буча, в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова (а.с.95-96). Судом встановлено, що 17 березня 2015 року рішенням Бучанської міської ради №2124-67-VI затверджено матеріали Генерального плану міста Буча, що є складовою частиною містобудівної документації «Генеральний план м. Буча План зонування (зонінг) м. Буча Київської області», розробленої ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М.Білоконя. 21 квітня 2015 року ОК «ЖБК Кампа» сплатила до місцевого бюджету м. Буча 330 760 грн. за відновлювальну вартість зелених насаджень, що підтверджується платіжним дорученням №1011. Також, судом встановлено, що 30 квітня 2015 року рішенням Бучанської міської ради №2171-69-VI затверджено матеріали Плану зонування території м. Буча, що є складовою частиною містобудівної документації «Генеральний план м. Буча План зонування (зонінг) м. Буча Київської області», розробленої ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М.Білоконя.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Статтею 14 Конституції України та ст. 1 ЗК України визначено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Згідно ст.ст. 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, відповідно до закону, питання регулювання земельних відносин.
Статтею 21 Закону України «Про основи містобудування» встановлено, що визначення територій для містобудівних потреб здійснюється відповідно до затвердженої містобудівної документації з урахуванням планів земельно-господарського устрою.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про планування і забудову територій» передбачено, що сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, визначених законом, відповідно до генеральних планів населених пунктів, в тому числі, вирішують питання вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи в користування земельних ділянок.
Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території. Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції.
Відповідно до встановлених судом обставин та зазначених норм Закону, оскільки Бучанською міською радою Київської області було здійснено всіх необхідних дій для повідомлення громадськості через засоби масової інформації про початок процедури розгляду та врахування пропозицій щодо детального плану території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів (орієнтовною площею 9,2 га) в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова в місті Буча Київської області, але в період з 25.05.2012 р. по 22.06.2012 р., жодних пропозицій, в установленому законом Порядку, до ради не надходило, тому суд дійшов висновку, що зазначена рада при здійсненні підготовчих дій та при прийнятті оскаржуваного рішення дотрималася вимог чинного законодавства України і діяла в межах своїх повноважень, визначених законодавством.
Також суд зауважує, що оскаржуваним рішенням не надавалось будь-якого дозволу на здійснення забудови, а тільки затверджено матеріали детального плану території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів. Крім того, позивачем не надано доказів того, що даним рішенням передбачено будь-яке вилучення належної йому земельної ділянки.
Відповідно до ст. 190 ЗК України громадський контроль за використанням та охороною земель здійснюється громадськими інспекторами, які призначаються відповідними органами місцевого самоврядування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, і діють на підставі положення, затвердженого центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, охорони навколишнього природного середовища.
Оскільки Відповідачами було спростовано наявність очевидної реальної небезпеки фактичного знищення існуючого оточуючого середовища на території житлового кварталу з розташуванням громадських закладів (орієнтовною площею 9,2 га) в межах вулиць Лісова, Вокзальна та Паркова в місті Буча Київської області, тому суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача.
Крім цього суд відмовляє у задоволенні позовних вимог до Голови Бучанської міської ради Київської області, так як позивачем жодних позовних вимог до останнього не ставилось. Також, суд відмовляє в позовних вимогах до ТОВ «Комфорт ЛТД», ОК «ЖБК Кампа», оскільки останні не є співвідповідачами по справі.
Згідно із вищевикладеним, керуючись статтями 14, 68 Конституції України, статтями 1, 152, 190 Земельного кодексу України, статтями 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 21 Закону України «Про основи містобудування», статтею 12 Закону України «Про планування і забудову територій», статтею 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», керуючись статтями 2, 4, 7-12, 71, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Відмовити у задоволенні позову.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її отримання.
Суддя: Д. Є. Чернов