"13" січня 2016 р. Справа № 363/5409/15-п
13 січня 2016 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Войнаренко Л.Ф., в м. Вишгород розглянувши матеріали, які надійшли від Військового прокурора Дарницького гарнізону про притягнення до адміністративної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого начальником служби радіаційного хімічного, біологічного захисту - начальником служби екологічної безпеки Військової частини НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
17 грудня 2015 року прокурором військової прокуратури Дарницького гарнізону лейтенантом юстиції Плискою О.К. та залученим спеціалістом начальником відділу екології Розрахунково-аналітичного центру ЗСУ капітаном Кидонь В.В. проведено вивчення стану додержання природоохоронного законодавства та екологічної безпеки військової частини НОМЕР_2 .
В ході вказаного вище вивчення встановлено ряд грубих порушень вимог статей 16, 34, 51, 52 та 58 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 27 «Про охорону атмосферного повітря, статей 3 та 22 Закону України «Про відходи», статті 1 Закону України «Про охорону земель», статті 18 Водного кодексу України, статей 162, 163 та 187 Земельного кодексу України.
В ході вивчення виявлені наступні недоліки:
ОСОБА_2 (3 одиниці)
- Оснащення котелень приладами пилогазовловлювання та знешкодження шкідливих речовин - відсутнє.
- Обладнання нафтовідловлювачами котелень на твердому паливі.
- Дозвіл на викид забруднюючих речовин в атмосферу відсутній.
Парк озброєння і техніки:
- Пункт миття техніки відсутній. Миття техніки проводиться ; гідротехнічній споруді (протипожежна водойма).
- Відсутність під технікою лотків з піском для нафто вловлювання.
- На території парку виявлено відпрацьовані покришки від автомобілів які не зберігаються відповідним чином, знаходяться на відкрий ділянці місцевості разом з металобрухтом.
- Приміщення для збереження відпрацьованих люмісцентних ламп журналу обліку зберігання та паспорту для спеціального зберігання відсутнє.
Джерела водопостачання:
- Дозвіл на спеціальне водокористування відсутній.
- Дозвіл на скиди (викиди) стічних вод-відсутній.
Підсобне господарство (тваринницький комплекс):
- Відсутність утилізації (знешкодження) рідких та твердих відходів.
- Стан і утримання споруд збору і утилізацій тваринництва(сечозбірників і гноєсховища) в незадовільному стані.
- На території підсобного господарства знаходиться сміттєзвалище.
Сміттєзбірник частини:
- Відсутнє бетонне покриття.
- Баки зі сміттям пошкодженні.
- Територія сміттєзбірника частини не огороджена та відсутні покажчики.
- Контейнери зі сміттям переповнені більше ніж на 90% обсягу.
- Екологічна картка військової частини відсутня.
Підполковник ОСОБА_1 , як начальник служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту - начальник служби екологічної безпеки відповідно до вимог ст. ст. 9, 11, 12, 82, 84, 86 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1 - 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил У країни зобов'язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, дорожити честю й гідністю військовослужбовця, не допускати негідних вчинків самому та утримувати від їх вчинення товаришів по службі, організовувати та проводити підготовку хімічних інструкторів батальйонів та позаштатних відділень (екіпажів, обслуг) у підрозділах призначених для ведення радіаційної, хімічної і біологічної розвідки та спостереження, брати участь у розробленні заходів захисту полку від зброї масового ураження, організовувати їх виконання зі своєї службищ, здійснювати заходи для забезпечення радіаційної та екологічної безпеки , знати етеорологічну обстановку в в приземному шарі в районах розташування та бойових дій полку, проводити не рідше ніж один раз на три місяці перевірку наявності та технічного стану озброєння і засобів радіаційного, хімічного і біологічного захисту в підрозділах полку та на складі, здійснювати контроль за організацією екологічно безпечної експлуатації та технічного обслуговування озброєння, бойової та іншої техніки, комунальних і побутових об'єктів, технологічних ліній та цехів, пунктів заправлення і складів пально-мастильних матеріалів,підсобних господарств полку; вести облік та організовувати контроль за зберіганням, використанням і транспортуванням ядерних матеріалів, джерел іонізуючого випромінювання, токсичних речовин відповідно до встановлених норм і правил; планувати та контролювати реалізацію заходів щодо зменшення викидів (скидання) шкідливих речовин у довкілля; складати річний та перспективний плани контролю екологічної безпеки на підпорядкованих об'єктах та контролювати їх виконання; забезпечувати своєчасне оформлення у територіальних органах Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України дозволу на спеціальне водокористування, гранично допустимі норми викидів (скидання) та розміщення (складування) шкідливих речовин; контролювати затвердження екологічних паспортів у встановленому порядку; організовувати здійснення заходів щодо ліквідації наслідків забруднення довкілля у місцях розташування полку; організовувати проведення інвентаризації джерел забруднення, профілактичних оглядів та ремонту обладнання (систем) збору, очищення і знешкодження викидів (скидання) шкідливих речовин у довкілля; подавати за підпорядкованістю до служби екологічної безпеки статистичні дані про стан охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів у районі розташування полку : організовувати та проводити навчально-виховну роботу з особовим складом з питань охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки; своєчасно виявляти факти порушення природоохоронного законодавства та клопотати про притягнення винних посадових осіб військової частини до відповідальності, встановленої законом.
Однак, підполковник ОСОБА_1 , будучи начальником служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту - начальником служби екологічної безпеки військової частини польова пошта НОМЕР_2 та військовою службовою особою, через особисту недбалість, у порушення вимог ст. ст. 9, 11. 12, 83, 84, 86,82 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та :т ст. 1 - 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, протягом 2015 року неналежно віднісся до виконання своїх службових обов'язків, які визначені йому за посадою, не забезпечив своєчасне оформлення у територіальних органах Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України дозволу на спеціальне водокористування, гранично допустимі норми викидів (скидання) та розміщення (складування)шкідливих речовин; не проконтролював затвердження екологічних паспортів у встановленому порядку, внаслідок чого було завдано істотну шкоду екології держави та навколишньому середовищу взагалі.
Таким чином, підполковник ОСОБА_1 , будучи начальником служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту - начальником служби екологічної безпеки військової частини польова пошта НОМЕР_2 та військовою службовою особою, через особисту недбалість, у порушення вимог ст.ст. 9, 11, 12, 83, 84, 86,82 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. ст. 1 - 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, через особисту недбалість, допустив безконтрольне викидання скидів (викидів) в атмосферу понаднормативних об'ємів шкідливих твердих речовин з території військової частини польова пошта НОМЕР_2 , не забезпечив та не проконтролював: організацію утилізації відпрацьованих шин, створення приміщення для збереження відпрацьованих люмісцентних ламп, стан баків зі сміттям, баки пошкодженні та переповнені більш ніж на 90%, наявність бетонного покриття на сміттєзвалищі, утилізацію (знешкодження) рідких та твердих відходів на підсобному господарстві військової частини НОМЕР_2 , які викидались на відкриту місцевість, стан і утримання споруд збору і утилізації тваринництва (сечозбірників і гноєсховища) перебувають в незадовільному стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто, недбале ставлення військової службової особи до військової служби.
ОСОБА_1 провину визнав, розкаявся в скоєному правопорушення.
В діях ОСОБА_1 , вбачається склад правопорушення, передбачений ст. 172-15 КУАП.
Відповідно до стаття 22 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Оцінивши досліджені докази суд прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 , які виразилися у порушенні правил дорожнього руху ОСОБА_1 , суд вважає доведеною.
В силу ст. 22 КУпАП, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальність і обмежитися усним зауваженням.
На підставі ст. 172-15 КУАП, керуючись ст.ст. 33, 283,284 КУАП,
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення передбаченого ст. 172-15 КУпАП та обмежитьсь усним зауваженням.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят п'ять) грн. 60 коп.
Постанова суду протягом 10 днів може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області.
Термін пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя Л.Ф. Войнаренко