ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
15 січня 2016 року м. Київ № 826/23792/15
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Келеберди В.І., розглянувши у письмовому провадженні питання щодо наявності підстав для залишення без розгляду частини позовних вимог у справі
за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю " Фреш-Пак-Україна"
до
Київської міської митниці ДФС, третя особа Головне управління ДКСУ у м. Києві
про
визнання відмови протиправною, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фреш-пак-Україна» звернулось до суду з позовом до Київської міської митниці ДФС, третя особа Головне управління ДКСУ у м. Києві про визнання протиправними відмови у поверненні позивачу помилково сплачених до бюджету митних платежів, оформлені листами від 29.12.2014 №673/6/26-70-25-04, від 10.06.2015 № 3593/10/26-70-25-01-02, від 28.07.2015 № 4552/10/26-70-25-01-06, від 11.09.2015 № 5555/10/26-70-25-01-06; зобов'язання підготувати висновок про повернення ТОВ «Фреш-Пак-Україна» з Державного бюджету України помилково зарахованих до бюджету митних платежів (податку на додану вартість) по митній декларації від 17.07.2014 № 100270001/2014/280348 у сумі 51 990,65 грн. та подати його разом з іншими документами до виконання Головному управлінню ДКСУ у м. Києві.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із ч. 2. ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Як зазначено вище, предметом даного позову, серед іншого, є вимога про визнання протиправною відмову у поверненні позивачу помилково сплачених до бюджету митних платежів, оформлену листами від 29.12.2014 №673/6/26-70-25-04.
Відповідно до штемпелю вхідної документації Окружного адміністративного суду міста Києва позивач звернувся до суду з позовом 20.10.2015, тобто в частині позову про визнання протиправною відмову у поверненні позивачу помилково сплачених до бюджету митних платежів, оформлену листами від 29.12.2014 №673/6/26-70-25-04 з пропуском встановленого ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України шестимісячного строку звернення до суду.
Позивачем поважних причин пропуску строку звернення до суду з зазначеною вище позовною вимогою не наведено, не вбачається таких причин із з матеріалів позовної заяви.
Відповідно до ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо: позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи, що позивачем пропущено строк звернення до суду з вимогою про протиправною відмову у поверненні позивачу помилково сплачених до бюджету митних платежів, оформлену листами від 29.12.2014 №673/6/26-70-25-04 та не наведено поважних причин пропуску строку звернення до суду, суд дійшов висновку про доцільність застосування наслідків пропуску строку звернення до суду та залишення без розгляду позову в частині визнання протиправною відмову у поверненні позивачу помилково сплачених до бюджету митних платежів, оформлену листами від 29.12.2014 №673/6/26-70-25-04.
З огляду на викладене та керуючись статтями ст. ст. 99, 100, ч. 4 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
Залишити без розгляду адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Фреш-Пак-Україна» до Київської міської митниці ДФС, третя особа: Головне управління ДКСУ у м. Києві в частині позовних вимог про протиправною відмову у поверненні позивачу помилково сплачених до бюджету митних платежів, оформлену листами від 29.12.2014 №673/6/26-70-25-04.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки встановленні ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено.
Суддя В.І. Келеберда