Постанова від 20.01.2016 по справі 808/8473/15

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2016 року о 14 год. 38 хв.Справа № 808/8473/15 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Семененко М.О.

за участю секретаря судового засідання Бірюкової І.В.

за участю позивача - ОСОБА_2,

представника позивача - ОСОБА_3,

відповідача - Клюєвої М.Д.,

третьої особи - Сафронової Є.М., Цветцих Ю.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_2

до Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та легалізації об'єднань громадян Запорізького міського управління юстиції Клюєвої Марини Дмитрівни

третя особа, Гаражне товариство «Титан» робітників титано - магнієвого комбінату

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

27 жовтня 2015 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_2 (далі - позивач, ОСОБА_2) до Державного реєстратора реєстраційної служби Запорізького міського управління юстиції Запорізької області Клюєвої Марини Дмитрівни (далі - відповідач, державний реєстратор Клюєва М.Д.), третя особа, Гаражне товариство «Титан» робітників титано - магнієвого комбінату (далі - ГО «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату»), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача з проведення 11.08.2015 реєстраційної дії - включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відомостей про Громадську організацію «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» з раніше присвоєним кодом 25493400, запис в ЄДР №11031200000038458 від 11.08.2015 «Включення відомостей про юридичну особу»;

- зобов'язати відповідача виключити із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис «Включення відомостей про юридичну особу - Громадську організацію» Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» з раніше присвоєним кодом 25493400, шляхом скасування запису №11031200000038458 від 11.08.2015 «Включення відомостей про юридичну особу».

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем не правомірно включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР) відомості про юридичну особу Громадську організацію «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» за раніше присвоєним ідентифікаційним кодом 25493400, оскільки вважає, що відомості щодо організаційно-правової форми мали вноситись на підставі первісного Статуту (Громадське об'єднання), а не на підставі Статуту у новій редакції (Громадська організація). Зазначає, що реєстрація такої юридичної особи неодноразово скасовувалась судовими рішеннями через недотримання державними реєстраторами вимог чинного законодавства. Крім того, позивач посилається на те, що Гаражне товариство «Титан» за своєю організаційно-правовою формою є обслуговуючим кооперативом, а тому не могло бути зареєстроване як громадська організація. Також, позивач зазначив, що документи для проведення державної реєстрації були подані неуповноваженою не те особою. Просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідач проти позову заперечив. В обґрунтування заперечень зазначив, що під час проведення реєстраційної дії по включенню до ЄДР запису №11031200000038458 про включення відомостей про юридичну особу Громадську організацію «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» з ідентифікаційним кодом 25493400 діяв у відповідності до приписів чинного законодавства, оскільки уповноваженою особою ГО «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» було подано належним чином заповнену реєстраційну картку та належним чином оформленні документи та підтвердження зазначених в ній відомостей, які передбачені чинним законодавством. Зазначає, що у відповідача були відсутні підстави для відмови у включенні до ЄДР відомостей про юридичну особу. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Представники третьої особи проти позову заперечили. В обґрунтування заперечень зазначили, що для включення до ЄДР відомостей про юридичну особу Громадську організацію «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» уповноваженою особою були подані всі документи, передбачені чинним законодавством, а тому дії відповідача є правомірними. Вказує, що посилання позивача на неправомірність дій реєстратора базується виключно на припущеннях та судових рішеннях, які не мають відношення до реєстраційної дії, проведеної 11.08.2015. Просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення сторін та їх представників, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, вважає за необхідне зазначити наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що 11 серпня 2015 року державним реєстратором Клюєвою М.Д., за заявою ОСОБА_6, до ЄДР внесено запис №11031200000038458 «Включення відомостей про юридичну особу» щодо Громадської організації «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» за ідентифікаційним кодом 25493400.

Позивач, вважаючи такі дії державного реєстратора протиправними, звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З матеріалів справи судом встановлено, що 28.07.1995 Виконавчим комітетом Орджонікідзевської районної Ради народних депутатів зареєстровано статут громадського об'єднання - Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату (ідентифікаційний номер 25493400), про що видано свідоцтво про реєстрацію статуту громадського об'єднання №647-р від 28.07.1995.

В свідоцтві про реєстрацію статуту громадського об'єднання №647-р від 28.07.1995 зазначено, що основною метою діяльності товариства є надання допомоги членам товариства у зберіганні транспортних засобів, що їм належать, підставою для реєстрації, відповідно до свідоцтва, стала постанова Президії Верховної Ради Української РСР від 29.09.1990 «Про порядок реєстрації громадських об'єднань».

08 вересня 2003 року розпорядженням голови Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради від 08.09.2003 №1603р зареєстровано зміни до Статуту Гаражного товариства «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату, змінено назву товариства на Гаражний кооператив «Титан» працівників титано-магнієвого комбінату.

06 березня 2006 року, у зв'язку з набранням чинності Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», до ЄДР, на підставі поданих документів, державним реєстратором внесено відомості про юридичну особу Гаражний кооператив «Титан».

10 жовтня 2008 року розпорядженням голови Орджонікідзеської РДА №1158р, на підставі рішення Апеляційного суду Запорізької області від 10.06.2008 по справі №22-1945/2008, скасовано розпорядження №1603р від 08.09.2003 про реєстрацію змін до статуту Гаражного товариства «Титан».

16 вересня 2010 року постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду по справі №2а-8/10, залишено без змін постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20.01.2010, у справі за позовом ОСОБА_6 до державного реєстратора виконавчого комітету Запорізької міської ради Євстаф'євої Г.І., державного реєстратора виконавчого комітету Запорізької міської ради Медведєвої Т.О., третіх осіб Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради та гаражного кооперативу «Титан», в частині позовних вимог про зобов'язання державного реєстратора виконавчого комітету Запорізької міської ради Медведєву Т.О. скасувати державну реєстрацію Гаражного кооперативу «Титан» працівників титано-магнієвого комбінату, здійснену на підставі розпорядження голови Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради від 08.09.2003 №1603р шляхом внесення до Єдиного державного реєстру підприємств, організацій і установ відповідного запису про виключення.

01 березня 2011 року, на підставі вищевказаного рішення суду, державним реєстратором скасовано запис про включення відомостей про Гаражний кооператив «Титан» до ЄДР.

02 березня 2011 року державним реєстратором до ЄДР повторно включено відомості про Гаражне товариство «Титан» титано-магнієвого комбінату.

25 березня 2014 року постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду по справі №0818/5781/2012 скасовано постанову Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 02.11.2012, у справі за позовом ОСОБА_2 до Державного реєстратора виконавчого комітету Запорізької міської ради Медведєвої Т.О., третя особа Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату, визнано дії державного реєстратора виконавчого комітету Запорізької міської ради Медведєвої Т.О. з проведення реєстраційної дії «включення відомостей про юридичну особу Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» від 02.03.2011 незаконними та зобов'язано державного реєстратора виконавчого комітету Запорізької міської ради Медведєву Т.О. виключити із Єдиного державного реєстру підприємств, організацій і установ запис про включення відомостей про юридичну особу Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату від 02.03.2011.

04 червня 2015 року, на виконання постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25.03.2014 по справі №0818/5781/2012, державним реєстратором виключено з ЄДР запис про включення відомостей про юридичну особу Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату від 02.03.2011.

Таким чином, у період з 06.03.2006 по 01.03.2011 та з 02.03.2011 по 04.06.2015 у ЄДР містились відомості про Гаражний кооператив «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату за ідентифікаційним номером 25493400.

11 серпня 2015 року за заявою гр. ОСОБА_6, голови правління Гаражного товариства «Титан», державним реєстратором було включено до ЄДР відомості про юридичну особу Громадську організацію Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату, а 14.08.2015, після надходження від органів статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду, довідок про взяття на облік юридичної особи, видано виписку з ЄДР.

Аналізуючи викладені обставини справи, суд зазначає, що в результаті набрання законної сили вищезазначеними судовими рішеннями та скасування всіх здійснених записів, на момент звернення ГО «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» до державного реєстратора Клюєвої М.Д. в ЄДР не містилось відомостей про дану юридичну особу. Тобто станом на 11.08.2015 зазначена юридична особа була зареєстрована, не припинена, відомості про неї не включені до ЄДР.

Суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, врегульовані нормами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі - Закон №755).

Відповідно до ст.2 Закону №755 відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Статтею 3 Закону №755 встановлено, що дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок, організацій роботодавців, їх об'єднань), політичних партій, державних органів та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.

Об'єднання громадян, політичні партії, державні органи та органи місцевого самоврядування, асоціації органів місцевого самоврядування, банки, торгово-промислові палати, фінансові установи (у тому числі кредитні спілки), біржі, інші установи та організації, для яких законом встановлені особливості державної реєстрації, набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, здійснює реєстрацію (легалізацію) об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок та їх об'єднань), благодійних організацій, політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, асоціацій органів місцевого самоврядування, інших установ та організацій, визначених законом, та видає виписку з Єдиного державного реєстру, оформлену державним реєстратором відповідного центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, за місцезнаходженням юридичної особи.

Згідно ч.ч.1-2 ст.4 Закону №755 державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців являє собою засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.

Порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема:

перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;

перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;

внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру;

оформлення і видачу виписки з Єдиного державного реєстру.

За змістом ч.1 ст.6 Закону №755 державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводить державний реєстратор.

Статтею 8 Закону №755 встановлені вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору.

Так, за змістом ч.1-6 даної статті документи, які відповідно до вимог цього Закону подаються (надсилаються поштовим відправленням або електронним документом) державному реєстратору, повинні бути викладені державною мовою.

Реєстраційна картка заповнюється машинодруком або від руки друкованими літерами. Якщо документи надсилаються державному реєстратору поштовим відправленням, справжність підпису заявника на реєстраційній картці (заяві, повідомленні) повинна бути нотаріально засвідчена.

Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку.

Установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

Статути банків, установчі документи інших юридичних осіб, які відповідно до закону підлягають погодженню Національним банком України, іншими державними органами, подаються з відміткою про їх погодження відповідно Національним банком України, іншими державними органами.

Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними державними органами.

Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону № 755 усі діючі юридичні особи та фізичні особи-підприємці, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, відомості про яких не включені до Єдиного державного реєстру, зобов'язані подати державному реєстратору відповідно до вимог статті 19 цього Закону реєстраційну картку для включення відомостей про них до Єдиного державного реєстру. Державний реєстратор після отримання від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної картки зобов'язаний включити відомості про юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і видати їм виписку з Єдиного державного реєстру.

Частиною 6 статті 19 Закону № 755 встановлено перелік підстав, за наявності яких державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо:

документи подані не за місцем проведення державної реєстрації;

документи не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 цього Закону;

документи подані не у повному обсязі;

документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.

Наказом Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3178/5 (зі змінами згідно наказу Міністерства юстиції України 17.06.2015 № 992/5), який був чинним на момент звернення уповноваженої особи ГО «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» до державного реєстратора 11.08.2015, затверджено форму Реєстраційної картки про включення відомостей про юридичну особу (форма 16).

Аналізуючи вищезазначені норми, суд дійшов висновків, що для внесення до ЄДР відомостей про юридичну особу, яка була створена та зареєстрована до 01.07.2004, уповноважена особа такої юридичної особи має подати державному реєстратору заповнену реєстраційну картку (форма 16) та документ та підтвердження повноважень особи, яка її подає.

З матеріалів справи судом встановлено, що 11.08.2015 для внесення до ЄДР відомостей про юридичну особу ГО «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» громадянином ОСОБА_6 подано державному реєстратору заповнену Реєстраційну картку про включення відомостей про юридичну особу (форма 16), на підтвердження повноважень, як голови, надано виписку з протоколу зборів правління №3 від 01.03.2004 про призначення гр. ОСОБА_6 головою правління.

Для перевірки відомостей, зазначених в реєстраційній картці, державному реєстратору, крім іншого, надано: копію Статуту Гаражного товариства «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату, зареєстрованого 28.07.1995, копію свідоцтва про реєстрацію статуту Гаражного товариства «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату № 647р від 28.07.1995, копію Статуту Громадської організації «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» від 11.02.2015.

Стосовно посилань позивача на те, що документи були подані державному реєстратору особою, яка не має на це повноважень, суд зазначає наступне.

З матеріалів справи встановлено, що на підтвердження повноважень особи, яка звернулась для проведення реєстраційної дії (ОСОБА_6) державному реєстратору було подано виписку з протоколу зборів правління №3 від 01.03.2004, відповідно до п.1 якого зазначено про обрання головою правління ГО «Титан» члена правління - ОСОБА_6, копія якої міститься в матеріалах справи.

В обґрунтування відсутності у ОСОБА_6 повноважень діяти від імені ГО «Титан», позивач посилається на вирок Орджонікідзевського районного суду від 09.04.2009 по справі №1-126/2009, яким ОСОБА_6 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.356 Кримінального кодексу України.

Так, в описовій частині вироку Орджонікідзевського районного суду від 09.04.2009 по справі №1-126/2009 зазначено, що станом на 16.04.2006 Гаражне товариство «Титан» як юридична особа не зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, у зв'язку з чим не є легітимною організацією, тому ОСОБА_6 обраний головою правління незареєстрованого в передбаченому законом порядку ГО «Титан» на мав права надавати доручення, обов'язкові для інших осіб.

Разом з тим, суд зазначає, що у зазначеному судовому рішенні не досліджувалось питання легітимності засідання правління ГО «Титан» від 01.03.2004, а встановлені ним обставини лише свідчать про те, що для здійснення Гаражним товариством «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату господарської діяльності, дане товариство повинно бути зареєстровано належним чином, як юридична особа.

Доказів наявності рішення суду або рішення правління ГО «Титан», яким було б визнано недійсним протокол №3 засідання правління ГО «Титан» від 01.03.2004, до матеріалів справи сторонами не надано.

Також, сторонами до матеріалів справи не надано доказів того, що на момент звернення 11.08.2015 ОСОБА_6 до державного реєстратора, уповноваженою особою була інша особа.

Крім того, суд звертає увагу, що при вирішенні питання щодо внесення відомостей до ЄДР про юридичну особу ГО «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» державний реєстратор не була обізнана щодо існування даного вироку та встановлених ним обставин, відтак з об'єктивних причин не могла їх враховувати.

Таким чином, отримавши від представника третьої особи протокол №3 засідання правління ГО «Титан» від 01.03.2004 на підтвердження повноважень ОСОБА_6, державний реєстратор Клюєва М.Д. не мала обґрунтованих підстав для сумнівів у його змісті та, відповідно, сумнівів щодо повноважень ОСОБА_6.

Стосовно посилань позивача на те, що державним реєстратором не правомірно зареєстровано гаражне товариство «Титан», як громадську організацію, оскільки гаражне товариство «Титан» утворювалось, як обслуговуючий кооператив, суд зазначає, що при вирішенні питання про внесення до ЄДР відомостей про юридичну особу державний реєстратор не наділений повноваженнями надавати оцінку відповідності її організаційно-правової форми та здійснюваної діяльності, адже таку оцінку було надано органом, який здійснив реєстрацію Статуту організації в новій редакції.

Відповідно до п.1.1 Статуту від 11.02.2015 Громадська організації «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» є незалежною, добровільною, неполітичною, неприбутковою громадською організацією, яка об'єднує громадян на основі спільності інтересів своїх членів для реалізації мети та завдань, передбачених цим Статутом.

Згідно п.1.4 Статуту від 11.02.2015 Громадська організації «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» створена та діє у відповідності з Конституцією України, Законом України «Про громадські об'єднання», іншими законодавчими актами та цим Статутом.

Суд зазначає, що ч. 1 ст. 1 Закону України «Про громадські об'єднання» передбачено, що громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Відповідно до ч.5 ст.1 Закону України «Про громадські об'єднання» громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Згідно з ч.ч.1 та 2 ст. 10 Закону України «Про громадські об'єднання» найменування громадського об'єднання визначається рішенням установчих зборів під час його утворення. Найменування громадського об'єднання складається з двох частин - загальної та власної назв. У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об'єднання ("громадська організація", "громадська спілка").

Суд зазначає, що рішенням Загальних Зборів членів Громадської організації «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» від 03.02.2015 затверджено Статут Громадської організації «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» в новій редакції, відповідно до п.1.2 якого визначено повне найменування організації: Громадська організація «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату». Даний статут зареєстровано в Запорізькому міському управлінні юстиції від 11.02.2015 №16/01-03.

Крім іншого, суд звертає увагу, що в матеріалах справи міститься копія довідки № 24/6518 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, виданої 09.12.1998 Запорізьким обласним управлінням статистики, згідно якої організаційно-правовою формою господарювання Гаражного товариства «Титан» є «Громадська організація» (код 460).

Враховуючи викладене, суд зазначає, що у відповідача були відсутні підстави для відмови в проведенні реєстрації такої громадської організації.

Щодо посилань позивача на те, що державний реєстратор мав включити відомості про юридичну особу щодо організаційно-правової форми за первісним Статутом 1995 року, суд зазначає, що Статут Громадської організації «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» в новій редакції був затверджений та зареєстрований в Запорізькому міському управлінні юстиції у лютому 2015 року, тобто в період, коли відомості про організацію були внесені до ЄДР, вона була легітимною, а відтак, могла здійснювати свою діяльність у відповідності до норм чинного законодавство, у тому числі щодо можливості внесення змін до Статуту, або викладення його у новій редакції.

Суд зазначає, що прийняття, затвердження та легалізація у встановленому законом порядку змін до установчих документів нівелює юридичне значення попередньої редакції таких документів, отже вони не можуть бути підставою для вчинення юридично значущих дій. Суду не надано доказів скасування Статуту Громадської організації «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» в новій редакції від 03.02.2015.

За таких обставин, суд вважає, що відповідачем правомірно здійснено внесення відомостей про юридичну особу Громадську організацію «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» на підставі даних Статуту в новій редакції від 03.02.2015.

Також, суд погоджується з позицією відповідача щодо того, що скасування запису про юридичну особу в ЄДР не є ліквідацією такої юридичної особи, відтак посилання позивача на норми Закону № 755 щодо проведення первісної реєстрації юридичної особи не можуть бути взяті судом до уваги.

Крім того, суд вважає хибними посилання позивача на преюдиціальний характер постанов Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16.09.2010 по справі №2а-8/10 та від 25.03.2014 по справі №0818/5781/2012 для розгляду даної справи, та зазначає, що чинне законодавство зобов'язує державного реєстратора здійснити певні дії перед внесенням відомостей до ЄДР під час кожної реєстраційної дії, відтак факт визнання протиправними дій реєстратора у минулому не може бути підставою для відмови у внесенні до ЄДР відомостей про юридичну особу.

Суд зазначає, що після відмови у здійсненні реєстраційної дії чи її скасування зацікавлена особа не позбавлена можливості усунити обставини, що слугували підставою для відмові, та повторно звернутися до державного реєстратора для проведення реєстраційної дії.

За таких обставин, визнання судом незаконними дій державних реєстраторів по включенню до ЄДР відомостей про Гаражне товариство «Титан» в 2010 та 2014 роках жодним чином не може бути підставою для висновків про неправомірність дій державного реєстратора щодо включення таких відомостей до ЄДР у 2015 році.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач при внесенні до ЄДР відомостей про юридичну особу Громадську організацію «Гаражне товариство «Титан» робітників титано-магнієвого комбінату» діяв у межах наданих повноважень на відповідно до норм чинного законодавства, у зв'язку з чим підстави для визнання його дій протиправними відсутні.

Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_2.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.О. Семененко