Ухвала від 20.01.2016 по справі 812/1510/15

Головуючий у 1 інстанції - Тихонов І.В.

Суддя-доповідач - Арабей Т. Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2016 року справа №812/1510/15

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Арабей Т.Г., Геращенка І.В., Сіваченка І.В., за участю секретаря судового засідання - Святодух О.Б., за участю представників позивача - Ладіка Д.О., Салахової А.В., представника відповідача - Пропльоткіної Н.В., діючих за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2015 року у справі № 812/1510/15 за позовом Комунального закладу «Лисичанська міська дитячо-юнацька спортивна школа» до Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про зобов'язання відшкодувати фактичні витрати, -

ВСТАНОВИВ:

08 жовтня 2015 року Комунальний заклад «Лисичанська міська дитячо-юнацька спортивна школа» звернувся до Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про зобов'язання відповідача відшкодувати комунальному закладу фактичні витрати з проведення спортивно-масових заходів за 2014 рік у сумі 51 100,00 грн., перерахувавши зазначені кошти на розрахунковий рахунок позивача (а.с. 2-6 т. 1).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2015 року адміністративний позов Комунального закладу "Лисичанська міська дитячо-юнацька спортивна школа" задоволено. Стягнуто з Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на користь Комунального закладу "Лисичанська міська дитячо-юнацька спортивна школа" фактичні витрати з проведення спортивно-масових заходів за 2014 рік у розмірі 51 100,00 грн. (а.с. 29-30 т. 1).

Не погодившись з судовим рішенням, Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Луганського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2015 року у справі № 812/763/15 та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги відділенням зазначено, що оскільки позивачем у звіти про використання коштів фонду, які він подає щоквартально, не були включені кошти на проведення учбово-тренувальних зборів та спортивної роботи, фонд не повинен їх відшкодовувати (а.с. 36-39 т. 1).

Представник апелянта підтримала доводи апеляційної скарги, навела пояснення аналогічні викладеним в ній, просила суд спасувати постанову суду першої інстанції та відмовити у задоволені позовних вимог у повному обсязі.

Представники позивача у судовому засіданні заперечували проти апеляційної скарги, зазначили, що постанова суду першої інстанції прийнята з урахуванням норм процесуального та матеріального права та просили залишити її в силі.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, вивчивши заперечення на апеляційну скаргу, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, залишити без задоволення, постанову суду першої інстанції без змін, з наступних підстав.

Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що Комунальний заклад "Лисичанська міська дитячо-юнацька спортивна школа" (код 23255872) зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Лисичанської міської ради 25 грудня 1992 року за № 1 381 107 000 700 0848 (а.с. 20-21 т. 1), перебуває на обліку платника податків як неприбуткова організація, що підтверджується довідкою від 15 червня 2009 року № 2078 (а.с. 22 т. 1).

28 січня 2014 року між Комунальним закладом «Лисичанська міська дитячо-юнацька спортивна школа» та Луганським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності укладено договір №4 (а.с.24-26 т.1). Предметом даного Договору є часткове фінансування ДЮСШ за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Пунктом 2.1 цього Договору визначено суму фінансування - 304 000,00 грн. В подальшому додатковою угодою №1 від 30 вересня 2014 року даний пункт договору викладено в наступній редакції: "Загальна сума фінансування за цим Договором становить 203 000,00 грн." (а.с.32 т.1).

Відповідно до п.3.2 Договору відділення Фонду здійснює перерахування коштів на часткове фінансування ДЮСШ щомісячно згідно із бюджетом відділення Фонду, кошторисом ДЮСШ, погодженим з відділенням Фонду та наданими заявками на фінансування.

Відповідно до п.3.3 Договору у разі відсутності коштів на ці цілі на рахунку відділення Фонду, зменшення асигнувань з бюджету Фонду, передбачених на часткове фінансування школи, або прийняття нормативно-правових актів, що впливають на розмір надходжень та (або) розмір видатків коштів з бюджету Фонду, відділення Фонду має право затримати перерахування коштів на часткове фінансування школи або в односторонньому порядку зменшити загальну суму фінансування за цим Договором.

У разі не подання школою до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом, відділенню Фонду звіту про використання коштів Фонду та рух товарно-матеріальних цінностей (основних засобів та інших матеріальних активів), придбаних за рахунок коштів Фонду, за формами, відділення Фонду своїм наказом припиняє перерахування коштів Фонду ДСШ на часткове фінансування, відповідно до п.3.4 Договору.

Відповідно до п.3.5 Договору у разі виявлення порушень використання коштів Фонду, несвоєчасного повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду, відділення Фонду своїм наказом припиняє перерахування коштів Фонду ДЮСШ на часткове фінансування ДЮСШ до повернення відділенню Фонду у повному обсязі коштів Фонду, використаних їх одержувачем не за цільовим призначенням.

Відповідно до п.4.1 Договору відділення Фонду зобов'язано здійснити часткове фінансування школи у поряду та умовах, визначених цим Договором та Порядком №49.

Директором Комунального закладу "Лисичанська МДЮСШ", начальником відділу у справах сімґї, молоді та спорту Лисичанської міської ради, директором Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності дирекції Луганського відділення Фонду було погоджено кошторис школи за коштами Фонду на 2014 рік (а.с.33 т.1).

Протягом 2014 року позивач подавав заявки на фінансування, відповідно до п.3.2 Договору (а.с.39-49 т.1).

На виконання п. 3.4 Договору позивач надавав звіти про використання коштів Фонду соціального страхування тимчасової втрати непрацездатності дитячо-юнацькою спортивною школою м. Лисичанська за І квартал 2014 року (а.с.51 т.1), за ІІ квартал 2014 року (а.с.52 т.1), за ІІІ квартал 2014 року (а.с.53 т.1), за ІV квартал 2014 року (а.с.54 т.1), що не заперечувалось представником відповідача.

Відповідно до реєстру заявок на фінансування, сума, на яку не було профінансовано Комунальний заклад "Лисичанська МДЮСШ", складає 51100,00 грн. за період липень-грудень 2014 року (а.с.50 т.1).

Спірним питанням даної справи є правомірність заявлених вимог позивача про зобов'язання фонду відшкодувати фактичні витрати з проведення спортивно-масових заходів за 2014 рік у розмірі 51 100,00 грн.

При прийнятті спірного рішення, суд першої інстанції виходив з того, що матеріалами справи підтверджено недофінансування школи фондом на суму 51 100,00 грн, відтак остання підлягає стягненню.

Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18 січня 2001 року № 2240-III (далі - Закон № 2240).

Відповідно до ст. 48 Закону № 2240 за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, навчальних закладів та організацій, утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків в порядку, визначеному правлінням Фонду.

На виконання ст. 48 Закону № 2240, Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 08 жовтня 2013 року прийнято постанову № 49, якою затверджено Порядок часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Порядок №49, який визначає умови часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які відповідають вимогам Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 року № 993, за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідно до Закону № 2240.

Враховуючи вищевикладене, та те, що школою у 2014 році використано 279 100,00 грн. на учбово-тренувальної і спортивної роботи, з яких профінансовано за рахунок коштів Фонду лише 151 900,00 грн., враховуючи відсутність доказів про порушення позивачем п.3.4, п.3.5 Договору та інших умов договору, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про порушення з боку відповідача п.4.1 Договору, а саме недофінансування позивача у розмірі 51 100,00 грн.

Щодо зміни способу захисту порушених прав позивача шляхом стягнення недофінансованої суми, суд апеляційної інстанції не вбачає порушень норм процесуального права судом першої інстанції з огляду на положення ст. 3, 11 Кодексу адміністративного судочинства України.

Що стосується доводів апелянта щодо не включення всій суми фактично витрачених коштів на проведення учбово-тренувальних зборів та спортивної роботи до звітів, суд апеляційної інстанції до уваги не приймає, оскільки відповідно до умов договору позивач звітує о використанні вже отриманих коштах Фонду. Оскільки сума 51100 гривень не була відповідачем профінансована, то позивач не має можливості звітувати про їх використання.

Таким чином, суд вважає, що висновки відповідача є недопустимими та суперечать нормам Кодексу адміністративного судочинства України і які суд не приймає з огляду на положення ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Приймаючи викладене до уваги суд апеляційної інстанції вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та ухвалено постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

На підставі наведеного, керуючись статтями 184, 195, 197, п.1 ч. 1ст. 198, 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 24 листопада2015 року у справі № 812/1510/15 за позовом Комунального закладу «Лисичанська міська дитячо-юнацька спортивна школа» до Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про зобов'язання відшкодувати фактичні витрати - залишити без змін.

Вступну та резолютивну частини ухвали прийнято в нарадчій кімнаті та проголошено в судовому засіданні 20 січня 2016 року.

Повний текст ухвали виготовлено 25 січня 2016 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі

Судді Т.Г.Арабей

І.В. Геращенко

І.В. Сіваченко