Постанова від 12.01.2016 по справі 404/5560/14-а

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2016 рокусправа № 404/5560/14-а (2а/404/456/2014)

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Туркіної Л.П.

суддів: Дурасової Ю.В. Коршуна А.О.

за участю секретаря судового засідання: Комар Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційні скарги ОСОБА_1, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на постанову Кіровського районного суду м.Кіровограда від 29 грудня 2014 року у справі № 404/5560/14-а (2а/404/456/2014) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання дій протиправними та проведення перерахунку пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

02.07.2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області, в якому просив : визнати дії, проведені по перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 86 на 80% Головним управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області, неправомірними; визнати дії, проведені по перерахунку пенсії ОСОБА_1 із зменшенням відсоткової надбавки за виконання особливих завдань з 50 на 41 % Головним управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області неправомірними; визнати дії, проведені по перерахунку пенсії ОСОБА_1 із зменшенням відсотків надбавки премії з 33-56,9% на 12% Головним управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області, неправомірними; визнати дії, проведені по перерахунку пенсії ОСОБА_1 щодо не нарахування до пенсії 7% та 42% надбавки за оперативно-розшукову діяльність Головним управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області, неправомірними; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області зробити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2012 року з урахуванням основного розміру пенсії 86%, з 01.01.2008 року з урахуванням надбавок, встановлених позивачу згідно Закону України від 15.06.2004 року № 1769-ІV "Про внесення змін до ст. 43 ЗУ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" - 33% - 59,6% премії, 50% - за виконання особливо важливих завдань. З 01.01.2008 року з урахуванням 7% за ОРД та з 01.04.2012 року з урахуванням 42% за ОРД, та виплатити несплачену її частину; звернути постанову до негайно виконання.

Постановою Кіровського районного суду м. Кіровограда від 29 грудня 2014 р. у справі № 404/5560/14-а (2а/404/456/2014) позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням надбавки за оперативно - розшукову діяльність.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести перерахунок пенсії позивача відповідно до вимог ч.3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-12 від 09.04.1992 р. та постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 року на підставі довідки №90/7243 від 25.06.2013року, тобто, з урахуванням надбавки за оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно - службову діяльність та здійснити її виплату з 01.07.2012року з урахуванням сум, отриманих за цей час.

Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області щодо зменшення розміру пенсії при її перерахунку відповідно до вимог постанови № 355 з липня 2012 р. з 86 % до 80 % неправомірними та зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області повторно провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно з постановою №355 з 01.07.2012 р. з урахуванням основного розміру пенсії з 86 % грошового забезпечення і виплатити не сплачену її частину.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Не погодившись з постановою суду, ОСОБА_1, Головне управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області подали апеляційні скарги.

Так, посилаючись на невірне застосування норм матеріального права та невідповідність рішення суду обставинам справи, позивач просить скасувати постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 29 грудня 2014 р. у справі № 404/5560/14-а (2а/404/456/2014) в частині відмови в перерахунку пенсії з 01.01.2008 року та з 01.04.2012 року відповідно до довідок ПФО УМВС України у Кіровоградській області та прийняте нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги щодо поновлення грошового забезпечення з 01.01.2008 року з урахуванням надбавки за виконання особливих завдань у розмірі 50%, премії у розмірі 33,3%, які були встановлені у 2005 році згідно постанови КМУ 1769-IV від 15.06.2004 року, а з 01.04.2012 року про перерахунок пенсії з урахуванням премії у розмірі 59,6% надбавки за ОРД 41% надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, які передбачені постановою КМУ №1294 від 08.11.2007 року, №45 від 13.02.2013 року, відповідно довідки ПФО УМВС України у Кіровоградській області за №7243, якою зазначено, що довідка додається для перерахунку пенсії.

Відповідач в апеляційній скарзі зазначає, що судом порушено норми матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Кіровського районного суду м. Кіровограда від 29 грудня 2014 р. у справі № 404/5560/14-а (2а/404/456/2014) та прийняте нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Так, відповідач вказує, що рішення суду винесено з порушенням норм ст.99 КАС України.

Відповідач також вказує, що рішення суду не відповідає нормам п.5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45, згідно якого додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.

Крім того, відповідач посилається на Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», згідно якого з 01.10.2011 р. розмір пенсії військовослужбовця визначено у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення.

Судом встановлено, що на підставі наказу 325 О/С від 03.10.2001 р. ОСОБА_1 було звільнено 06.11.2001 р. з посади заступника начальника відділення КР КМ Кіровоградського ВМ УМВС у запас за віком. Пенсія призначена з 06.11.2001р. довічно у розмірі 86% грошового забезпечення. Як свідчать пояснення позивача та матеріали справи, станом на 01.01.2005 р. відповідно до ст.43 Закону України зі змінами, постанов КМУ №1769-IV від 15.06.2004 р., грошове забезпечення позивача складало:посадовий оклад - 130 грн., оклад за військове звання - 125 грн., надбавка за вислугу років - 40% - 102 грн., надбавка по Указу Президента - 100%-375 грн., надбавка за роботу з таємними документами - 15% - 19 грн., надбавка за особливі умови служби - 50%-127 грн., надбавка за очікувану пенсію - 468 грн., надбавка за безперервну службу - 90%, 1196 грн., премія - 33%-841 грн., всього - 3368 грн., пенсія 86% - 2896 грн.

Відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені ч.2 ст. 51 цього закону.

Як вбачається з наведеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45, перерахунок раніше призначених згідно вказаного закону пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Згідно п.п.4,5 названого Порядку, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частиною другою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Станом на 01.01.2008 р. відповідно до постанови КМУ №1294 від 01.11.2006 р. №45 від 19.02.2008 р. до грошового забезпечення позивача було включено: посадовий оклад - 925 грн., оклад за військове звання - 125 грн., надбавка за вислугу років - 40%-420 грн., надбавка за роботу з таємними документами - 15%-138 грн., надбавка за особливі умови служби - 41%-602 грн., премія - 12% - 265 грн.

При цьому, Постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007р. "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" з січня 2008 року запроваджено нові умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та системи виконання покарань, зокрема, збільшені розміри додаткових видів грошового забезпечення.

Вказаною постановою №1294 передбачено, що особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які провадять оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність, установлюється надбавка в розмірі до 50% посадового окладу.

Як свідчать матеріали справи, зокрема відповідь Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, надана позивачу, зміст заперечень на позовну заяву (а.с.49-51), а також зміст апеляційної скарги відповідача, надбавка за оперативно-розшукову діяльність до розрахунку пенсії позивача включена не була з тих підстав, що посада, з якої звільнився на пенсію ОСОБА_1, у списках посад, по яким фактично проводилась виплата надбавки, відсутня.

В той же час, на виконання Постанови № 1294 та з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ Наказом МВС від 31.12.2007 № 499 було затверджено та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 березня 2008р. за № 205/14896 Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

Відповідно п. 2.6. вказаної Інструкції особам середнього, старшого і вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які провадять оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно-службову діяльність, установлюється надбавка в розмірі до 50 відсотків посадового окладу. Розмір надбавок установлюється індивідуально особам середнього, старшого і вищого начальницького складу керівниками органів, підрозділів, закладів та установ органів внутрішніх справ на підставі мотивованого подання керівника структурних підрозділів та оголошується наказом.

Виходячи з названих нормативно-правових актів, визначальним для вирішення питання щодо врахування позивачу в грошове забезпечення надбавки за оперативно-розшукову діяльність є факт зайняття позивачем під час служби посади, яка передбачла здійснення оперативно-розшукової діяльності, тобто здійснення позивачем під час проходження служби оперативно-розшукової діяльності.

Враховуючи, що позивач перебував на посаді заступника начальника карного розшуку кримінальної міліції Кіровського міського відділу УМВС України у Кіровоградській області, підтверджується здійснення ним під час проходження служби оперативно-розшукової діяльності.

Як свідчать додатки до листа Управління МВС України в Кіровоградській області від 07.11.2012 р. №12/1655, направленого начальнику Головного Управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області, пенсіонер ОСОБА_1 включений комісією до списку, згідно якого він має право на надбавку за ОРД.

Доказів, які б спростовували висновки комісії , відповідач не надав. Зокрема, будь-яких пояснень стосовно того, чи існувала посада позивача у період 2008-2014 р., яка особа займала названу посаду, які надбавки були виплачені названій особі відповідачем у справі не наведено.

На підставі зазначеного, слід дійти висновку, що вимоги позивача стосовно включення до складу грошового забезпечення надбавки за ОРД у розмірі 7% є такими, що відповідають чинному законодавству.

Таким чином, вимога позивача про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2008 року з урахуванням 7% за ОРД підлягає задоволенню.

Щодо позовних вимог, які стосуються включення надбавки за виконання особливих завдань у розмірі 50%, премії у розмірі 33 %, то названі вимоги не відповідають нормам п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45, згідно якого, як зазначено вище, Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Отже, названі надбавки підлягають включенню до розрахунку суми грошового забезпечення у розмірі, визначеному законодавством на момент виникнення права на здійснення перерахунку (у даному випадку у розмірі станом на 01.01.2008 р.)

Що стосується правовідносин, які виникли між сторонами на підставі Постанови КМУ від 23.04.2012 р. №355 Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", слід зазначити наступне.

Вказаною постановою №355 з 01 липня 2012 р. встановлено підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у розмірі 11% пенсій, обчислених відповідно до статей 13,21 і 36 названого закону, збільшивши його з 01 вересня 2012 р. до 23% та з січня 2013 р. - до 35%.

При цьому, Постановою №355 визначено, що розміри перерахованих пенсій не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислених відповідно до закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01 квітня 2012 р.

Перерахунок пенсій органами Пенсійного фонду України здійснюється на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих уповноваженими органами, станом на 01 квітня 2012 р.

Проаналізувавши зміст Постанови №355, слід дійти висновку, що зазначеною постановою Кабінет міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Отже, зазначена постанова не може бути підставою для перерахунку пенсії.

Аналогічний висновок щодо застосування зазначених норм матеріального права міститься, зокрема, у постановах Верховного суду України від 17 березня та 21 квітня 2015 р. (№№ 21-641а14 та 21-145а15 відповідно).

Отже, премія в розмірі 59,6 % та надбавка за ОРД в розмірі 41%, враховані в довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії згідно з постановою КМУ від 23.04.2012 р.№355, обґрунтовано застосовувались органом Пенсійного фонду України виключно для обчислення суми підвищення до пенсії.

Пояснення відповідача, зокрема направлені позивачу листом від 30.07.2013р. №484/03-15 (а.с.11-12), та інші матеріали справи також свідчать, що суми, які підлягають виплаті позивачу обраховані Головним управлінням Пенсійного фонду України з урахуванням 86 % від суми грошового забезпечення визначеного станом на 01.01.2008 р. (86% від 2476,92 грн.), що підтверджується розрахунком, який міститься на сторінці 12 справи.

Отже, порушення, допущені відповідачем при розрахунку належних позивачу пенсійних виплат, полягає у неврахуванні надбавки за ОРД у розмірі 7 %.

За таких обставин, вимоги позивача стосовно здійснення перерахунку пенсії з урахуванням 7% надбавки за ОРД слід визнати законними та обґрунтованими.

При цьому, враховуючи значні складнощі при визначенні сум пенсійних виплат, неодноразові перевірки, що проводились органом пенсійного фонду та Міністерства внутрішніх справ з приводу визначення осіб, що мають право на отримання надбавки за здійснення ОРД, суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо наявності поважних причин, які перешкоджали позивачу своєчасно звернутись до суду.

Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Виходячи з викладеного вище, позов ОСОБА_1 слід задовольнити частково. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням надбавки за оперативно - розшукову діяльність. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести перерахунок пенсії позивача відповідно до вимог ч.3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-12 від 09.04.1992 р. та постанови КМУ № 1294 від 07.11.2007 року з урахуванням надбавки за оперативно-розшукову, розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення органів державної влади і оперативно - службову діяльність та здійснити її виплату з 01.01.2008 року з урахуванням сум, отриманих за цей час. У задоволенні решти позовних вимог слід відмовити, виходячи із зазначеного вище.

Відповідно до ст.202 КАС України підставою для скасування рішення суду першої інстанції є неповне з'ясування судом обставин справи, невідповідність рішення суду нормам матеріального права.

Виходячи з зазначеного, апеляційну скаргу ОСОБА_1 та Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області слід задовольнити частково. Постанову Кіровського районного суду м.Кіровограда від 29 грудня 2014 року скасувати. Адміністративний позов задовольнити частково.

На підставі викладеного, керуючись ст.195,196,198,202,205,206 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційні скарги ОСОБА_1 та Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області - задовольнити частково.

Постанову Кіровського районного суду м.Кіровограда від 29 грудня 2014 року у справі № 404/5560/14-а (2а/404/456/2014) - скасувати.

Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням надбавки за оперативно - розшукову діяльність.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести перерахунок пенсії позивача відповідно до вимог ч.3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-12 від 09.04.1992 р. та постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» № 1294 від 07.11.2007 року з урахуванням надбавки за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 7% за період з 01.01.2008 р. по 01.07.2012 р. та здійснити її виплату з урахуванням сум, отриманих за цей час.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення судового рішення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення судового рішення в повному обсязі.

Постанова складена у повному обсязі 18.01.2016р.

Головуючий: Л.П. Туркіна

Суддя: Ю.В. Дурасова

Суддя: А.О. Коршун