Ухвала від 22.01.2016 по справі 815/289/16

Справа № 815/289/16

УХВАЛА

22 січня 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в особі Регіонального комітету захисту прав інвалідів, ветеранів війни, праці про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов позов ОСОБА_1 до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в особі Регіонального комітету захисту прав інвалідів, ветеранів війни, праці про зобов'язання вчинити певні дії.

Розглянувши поданий адміністративний позов, суд зазначає, що адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 ст. 3 КАС України, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про:

1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;

2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;

3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;

4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;

5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;

6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Відповідно до вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Проте поданий адміністративний позов ОСОБА_1 вищевикладеним вимогам не відповідає.

Так з поданого адміністративного позову вбачається, що позивач просить зобов'язати відповідача, а саме Регіональний комітет Держаної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції прийняти документи на розгляд, розглянути їх та винести правомірне рішення.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до ст.6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Однак, зі змісту позову незрозуміло яким чином порушено право позивача саме Регіональним комітетом Держаної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач не надає до суду як докази звернення позивача до відповідача з будь-яким запитом, так само як і докази подання ним на адресу відповідача, а саме до Регіонального комітету захисту прав інвалідів, ветеранів війни, праці пакету документів щодо розгляду питання про надання йому статусу учасника бойових дій, так само як позивач не надає до суду і будь-якого рішення відповідача, прийнятого за результатами розгляду його звернення. При цьому позивач додав до позову лист Департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками АТО Держаної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції про розгляд його заяви, разом з тим, суд наголошує, що відповідачем згідно поданого позову є Регіональний комітет захисту прав інвалідів, ветеранів війни, праці, до якого позивачем і звернуті позовні вимоги.

Тобто, зі змісту позовних вимог, не зрозуміло які саме конкретно дії, що входить до компетенції відповідача позивач просить зобов'язати вчинити для набуття ним статусу учасника бойових дій, тобто які саме владні повноваження не виконані конкретно суб'єктом владних повноважень - відповідачем згідно поданого позову, але повинні були бути виконані, що привело до порушення прав та інтересів позивача у сфері публічно-правових відносин.

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом уточнення позовних вимог, надання вищезазначених документів та доказів.

При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в особі Регіонального комітету захисту прав інвалідів, ветеранів війни, праці про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачам 5-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникам.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня отримання ухвали.

Суддя С.О. Стефанов