20 січня 2016 рокуСправа № ЗВ/817/6/15
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А., за участю секретаря судового засідання Сисун Н.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
державний виконавець: не з'явився,
боржник: представник не з'явився,
стягувач: представник не з'явився,
розглянувши подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Костопільського районного управління юстиції ОСОБА_1 про розстрочення виконання вимоги №Ю-918-25 -274 -у від 07.12.2015,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшло подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Костопільського районного управління юстиції ОСОБА_1 про розстрочення виконання вимоги Костопільської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області №Ю-918-25-274 -у від 07.12.2015 про стягнення з ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" заборгованості в сумі 61 393,51грн.
В обґрунтування подання зазначає, що 25.12.2015 до відділу ДВС Костопільського районного управління юстиції надійшла заява від ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" про розстрочення виконання вимоги про сплату боргу (недоїмки) №Ю-918-25-274у від 07.12.2015. На обґрунтування вказаної заяви підприємство вказує, що одночасне погашення податкового боргу у розмірі 61 393,51 грн. може призвести до заборгованості по виплаті заробітних плат та зупинки підприємства. Підприємство вказало, що заборгованість виникла у зв'язку з тим, що бюджетом не проведено бюджетного відшкодування ПДВ в сумі 300000,00 грн. Зважаючи на критичну ситуацію, ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" вважає за можливе сплатити податковий борг, у разі розстрочення суми на п'ять років, сплачуючи 1023, 23 грн. щомісячно.
Заявник та особи, які беруть участь по справі не з'явилися, про розгляд подання повідомлені в установленому порядку.
Відповідно до ч.2 ст.263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на відсутність перешкод для розгляду подання по суті, відсутність клопотань сторін провадження про відкладення розгляду, суд приймає рішення про розгляд останнього без участі вказаних осіб та без засобів фіксування судового процесу.
Розглянувши подання, дослідивши докази, подані в його обгрунтування, суд дійшов висновку, що подання про розстрочення виконання вимоги податкового органу до задоволення не підлягає з таких підстав.
Частиною 1 ст.263 КАС України визначено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Відповідно до ч.1 ст.36 Закону України "Про виконавче провадження" № 606-XIV від 21.04.1999 за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Частиною 3 ст.36 Закону України "Про виконавче провадження" № 606-XIV від 21.04.1999 визначено, що щодо інших рішень відстрочка або розстрочка виконання, встановлення чи зміна способу і порядку виконання не допускаються.
Відтак, державний виконавець може звернутися до суду із поданням про розстрочення виконання лише судового рішення. З урахуванням викладеного, у державного виконавця відділу державної виконавчої служби Костопільського районного управління юстиції ОСОБА_1 відсутня компетенція (право) щодо звернення до суду з поданням про розстрочення виконання вимоги Костопільської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області №Ю-918-25-274-у від 07.12.2015 про стягнення з ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" заборгованості в сумі 61 393,51 грн.
Разом з тим, суд зазначає, що порядок розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків визначено статтею 100 Податкового кодексу України та Порядком розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України № 574 від 10.10.2013, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за № 1853/24385.
За таких обставин, подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Костопільського районного управління юстиції ОСОБА_1 про розстрочення виконання вимоги Костопільської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області№Ю-918-25-274-у від 07.12.2015 про стягнення з ВАТ "Берестовецький спецкар'єр" заборгованості в сумі 61 393,51 грн. до задоволення не підлягає.
Керуючись ст.263 КАС України, суд, -
У задоволенні подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Костопільського районного управління юстиції ОСОБА_1 відмовити повністю.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання нею законної сили за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Жуковська Л.А.