Справа 826/8280/15
22 січня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Міщук М.С., перевіривши апеляційну скаргу Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 жовтня 2015 року адміністративний позов задоволено.
На вказане рішення суду відповідачем подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу встановлено, що вона не відповідає вимогам статті 187 КАС України, а саме: на порушення частини 6 статті 187 КАС України до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору на реквізити Київського апеляційного адміністративного суду.
Згідно статті 88 Кодексу адміністративного судочинства, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Клопотання Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України про відстрочення сплати судового збору суд вважає необгрунтованим, оскільки не додано жодних доказів в підтвердження відсутності коштів на рахунку.
Суд зазначає, що звільнення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду однієї із сторін поставить сторони у нерівне становище іншу сторону, що буде порушенням принципу рівності сторін.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VІ, який набрав чинності з 01.11.2011 року.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» на момент подання адміністративного позову ставки судового збору встановлювались у таких розмірах: за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами, що набули чинності з 01.09.2015 року) на момент подання апеляційної скарги ставки судового збору встановлювались у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг:
Одержувач: УДКСУ у Печерському районі м. Києва, ЄДРПОУ одержувача: 38004897.
Банк одержувача: ГУДКСУ у м. Києві, МФО банку: 820019, рахунок: 31211206781007.
Код класифікації доходів бюджету: 22030001.
Розмір мінімальної заробітної плати в Україні станом на 01.01.2015 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» становить 1218 грн.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з матеріалів справи позовна заява містить три позовні вимоги немайнового характеру.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 жовтня 2015 року становить 803,88 грн.
(Розрахунок: 1218 грн. * 0,2 = 243,60 грн., 243,60 грн. * 3 = 730,80 грн., 110 відсотків від якої становить розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги 730,80*110%= 803,88 грн).
Отже, апелянт повинен сплатити суму судового збору у розмірі 803,88 грн.
У зв'язку із зазначеним, апелянт повинен надати до розгляду апеляційного суду оригінал документу про сплату судового збору.
Згідно із частиною 3 статті 189 КАС України апеляційна скарга, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу залишається без руху.
Керуючись статтями 187, 189 КАС України суддя, -
У задоволенні клопотання Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 жовтня 2015 року - відмовити.
Апеляційну скаргу Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 жовтня 2015 року залишити без руху та надати 5-ти денний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення недоліків.
У випадку невиконання вимог ухвали апеляційну скаргу повернути апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту винесення і може бути оскаржена в порядку статті 212 КАС України.
Суддя М.С. Міщук