з питань забезпечення адміністративного позову
Справа № 819/3569/15
31 грудня 2015 року
м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Подлісної І.М.
при секретарі судового засідання Дармограй Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання про забезпечення адміністративного позову Державного підприємства "Кременецьке лісове господарство" до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу, -
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулось Державного підприємства "Кременецьке лісове господарство" з адміністративним позовом до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу.
30 грудня 2015 року позивачем через канцелярію суду подано клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії Наказу Міністерства економічного розвитку та торгівлі від 20.07.2015 р. №831 про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності України відповідно до ст. 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 28.09.2015 р. №1211 про застосування спеціальної санкції - індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності України, застосовану до ДП "Кременецьке лісове господарство" .
В обґрунтування вказаного клопотання позивач посилається на те, що увипадку задоволення судом заявлених позовних вимог відновлення порушених прав буде унеможливлене або потребуватиме значних зусиль, часу та витрат
Ознайомившись з матеріалами справи та поданим клопотанням суд встановив наступні обставини:
Міністерством економічного розвитку та торгівлі України 20.07.2015 р. видано наказ №831 про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності України відповідно до ст. 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та Наказ від 28.09.2015 р. №1211 про застосування спеціальної санкції - індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності України, застосований до ДП "Кременецьке лісове господарство"
Відповідно до частин третьої, четвертої ст.117 КАС України суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Розглядаючи клопотання про забезпечення позову, суд враховує докази, надані на підтвердження вказаних позивачем обставин, повинен пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, перевірити відповідність способу забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам та положенням ст.117 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Позивач посилається та те, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, а також, що без вжиття заходів забезпечення захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим.
Однак, належні та допустимі докази існування такої небезпеки в матеріалах справи відсутні.
Позивачем не надано доказів на підтвердження обставин, які зазначені в клопотанні, а достатні дані які б вказували на необхідність забезпечення позову саме у такий спосіб взагалі відсутні, відтак правових підстав для забезпечення позову немає.
Таким чином, зазначені у клопотанні обставини не знайшли свого підтвердження в матеріалах справи, не доведені позивачем належними та допустимими доказами, а тому, не можуть слугувати підставою для забезпечення позову.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову є безпідставним, а тому, задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.117-118, 158-160 КАС України, суд -
У задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову Державного підприємства "Кременецьке лісове господарство" до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування наказу - відмовити.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Подлісна І.М.
копія вірна
Суддя Подлісна І.М.