Ухвала від 22.01.2016 по справі 815/247/16

Справа № 815/247/16

УХВАЛА

22 січня 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду - Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси до відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області про визнання незаконними та скасування постанов,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси до відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області в якому позивач просить:

- визнати незаконною та скасувати постанову про накладення штрафу на управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси винесену 21.08.2015 старшим державним виконавцем управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1 в виконавчому провадженні № 44240559;

- визнати незаконною та скасувати постанову про накладення штрафу на управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси винесену 28.08.2015 старшим державним виконавцем управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1 в виконавчому провадженні № 44240559;

- визнати незаконною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 10.09.2015 по справі № 48694230 винесену старшим державним виконавцем управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1;

- визнати незаконною та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 10.09.2015 по справі № 48694128 винесену старшим державним виконавцем управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_1;

- зобов'язати відповідача завершити виконавче провадження № 44240559 у зв'язку з фактичним виконанням у встановлений строк на самостійне виконання рішення суду..

Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 коментованої статті, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 106 КАС України - у адміністративному позові зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з ч. 3 ст. 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо; перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

У відповідності до ч. 3 ст.106 КАС України до позовної заяви також додається документ про сплату судового збору.

У відповідності до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Приписами ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду: адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою сплачується судовий збір 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру який поданий фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви , що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Відповідні процесуальні дії за які передбачено сплату судового збору, суди здійснюють тільки після пред'явлення платником платіжного документа про сплату належної суми судового збору з підтвердженнями зарахування суми судового збору на казначейський рахунок згідно виписки з казначейського рахунку.

Позивач надав до суду платіжне доручення № 14 від 16.01.2016 р., згідно якої позивачем сплачений судовий збір у розмірі 1 378, 00 грн., тоді як у позові заявлено чотири вимоги майнового характеру та одна вимога немайнового характеру.

Крім того, позивачу необхідно надати до суду письмові пояснення з приводу строку звернення до суду.

З урахуванням викладеного, суддя приходить до висновку, що поданий адміністративний позов не відповідає приписам КАС України та Закону України «Про судовий збір».

Позивачу необхідно у встановленому КАС України порядку надати до адміністративного позову квитанцію про сплату судового збору з урахуванням приписів Закону України «Про судовий збір».

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Суворовському районі м. Одеси до відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області про визнання незаконними та скасування постанов - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 11 лютого 2016 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали адміністративний позов буде вважатись неподаним і буде повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали, апеляційної скарги.

Суддя Потоцька Н.В.