Апеляційний суд Київської області
м. Київ, вул. Володимирська, 15, 01601, (044) 278-46-20
16 листопада 2011 року колегія суддів апеляційного суду Київської області у складі:
головуючого Приходька К.П.
суддів: Голуб С.А., ТаргонійД.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні апеляційного суду Київської області в м.Києві адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради на рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 квітня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради про зобов»язання провести перерахунок та виплату недоотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-
ОСОБА_1О.(надалі по тексту позивач) звернулась до суду з позовом до Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради (надалі по тексту відповідач), в якому просила зобов»язати відповідача здійснити перерахунок призначеної позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 16.10.2009 року, виплатити заборгованість і проводити в подальшому виплати відповідно до ст.. 43 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням»
Рішенням Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 квітня 2010 року позовні вимоги задоволено частково .
Зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплатити позивачу щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ст. 15 Закону України « Про державну допомогу сім»ям з дітьми» за період з 16 жовтня 2009 року по грудень 2009 року включно з врахуванням виплачених за цей період коштів.
)
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Відповідач, не погодившись з постановою суду, подав апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову повністю.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на прийняття рішення суду з порушенням норм матеріального та процесуального права, а саме: ст. 95 Конституції України, ст. 116
Бюджетного кодексу України, приписів Закону України Про Державний бюджет України на 2008 р. та Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", що призвело до неправильного вирішення справи.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановленою, що позивач має сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку позивачу була призначена як особі застрахованій у системі загальнообов»язкового державного соціального страхування з 03 грудня 2009 року у розмірі 130 грн.
Посилаючись на те, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується їй у розмірі меншому, ніж встановлено чинним законодавством, позивач звернулась до суду.
Правове регулювання питання щодо призначення та виплати державної допомоги при народженні дитини регулюється Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".
Пунктом 23 частини Розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів У країни" до статей 13,15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"були внесені зміни, які вступили в силу з 01 січня 2008 року, і, у відповідності до яких, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Рішенням Конституційного Суду України не визнано неконституційними положення пункту 23 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо внесення змін до Закону України
"Про державну допомогу сім'ям з дітьми", які діяли до 31 грудня 2008 року.
При цьому колегія суддів зазначає, що у 2009-10 роках ч. 1 ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" діє в редакції п. 23 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів", а тому підстави для перерахунку та виплати позивачу допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 16.10.2009 року по грудень 2009 року відсутні.
Таким чином, відповідач, здійснивши у зазначений період, виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірах, встановлених Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" в редакції закону від 28.12.2007 р.. правомірно діяв, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначено діючим законодавством України
Суд першої інстанції не врахував вказаних положень норм матеріального права, неповно з'ясував обставини, що мають значення для справи та прийшов до помилкового висновку про задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 160. 167. 195. 196. п. З ст. 198, п. 4 ч.І ст. 202. 205. 207. 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія
суддів, -
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Вишгородської районної державної адміністрації Київської області задовольнити.
Рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 квітня 2010 скасувати та прийняти нову постанову.
В задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити.
Постанова набирає законної сили відповідно до ч.5 ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий
Судді