Ухвала від 12.01.2016 по справі 906/1607/15

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

ОКРЕМА УХВАЛА

"12" січня 2016 р. Справа № 906/1607/15.

Господарський суд Житомирської області у складі:

Судді: Лозинської І.В.

За позовом:Приватного підприємства "ВЖРЕП 4" (м. Житомир)

до Житомирської міської ради (м. Житомир)

за участю третьої особи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 (м. Житомир)

про визнання протиправним та скасування рішення Житомирської міської ради №881 від 20.03.2015

ВСТАНОВИВ:

Господарським судом Житомирської області розглядалась справа 906/1607/15 за позовом Приватного підприємства ВЖРЕП 4 до Житомирської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Житомирської міської ради №881 від 20.03.2015.

Рішенням господарського суду від 12.01.2015 у справі в позові відмовлено.

При розгляді спору господарським судом виявлено порушення Управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради вимог чинного законодавства.

Так, господарським судом встановлено, що Управлінням містобудування архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради видано Приватному підприємству ВЖРЕП 4 Паспорт прив"язки від 08.05.2015 №283/2015.

Рішенням Житомирської міської ради від 18.12.2013 №611 "Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира" затверджено комплексну схему розміщення ТС та архітектурні типи тимчасових споруд.

У пункті 3.8. Комплексної схеми (додаток 1 до рішення виконавчого комітету від 18.12.2013 №611) зазначається, що розміщення тимчасових споруд забороняється в охоронних зонах пам"яток історії, культури і архітектури, в зонах історичного центру і охоронних зонах регулювання забудови, на резервних територіях, призначених для капітального будівництва, територіях, займаних зеленими насадженнями і у водозахисних зонах, на територіях, зайнятих інженерними мережами і в їх охоронних зонах (або при умові обов"язкового погодження з відповідними організаціями).

Частинами 5 та 6 ст. 87 Водного кодексу України передбачено, що зовнішні межі водоохоронних зон визначаються за спеціально розробленими проектами. Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 88 Водного Кодексу України з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:

- для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів;

- для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів;

- для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.

У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.

Аналогічні положення містяться в ст. ст. 60, 61 Земельного кодексу України.

Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках всіх категорій земель, крім земель морського транспорту.

Як вбачається з матеріалів справи поруч з земельною ділянкою, розташовано водний об"єкт (ставок), що підтверджується висновком Управління містобудування архітектури та дизайну міського середовища від 26.06.2015 №283/2015.

Статтею 89 ВК України передбачено обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

Проте всупереч наведеному, Управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища листом від 06.03.2015, вих. №324/11 повідомлено позивача, що місце розташування заявленого тимчасового павільйону відповідає Комплексній схемі розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира (територія зони "В"), затвердженій рішенням міськвиконкому від 18.12.2013 №611.

Таким чином, управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища видано паспорт прив"язки без погодження з відповідними фахівцями управлінь екології та природних ресурсів,, Держводгоспу та Держкомзему.

У зв"язку з вищевикладеним господарський суд прийшов до висновку, що Паспорт прив"язки від 08.05.2015 №283/2015, виданий Управлінням містобудування архітектури та дизайну міського середовища без дотримання вимог чинного законодавства, а саме без врахування ст. ст. 88, 89 Водного кодексу України та ст. ст. 60,61 Земельного кодексу України.

Статтею 90 ГПК України передбачено, що господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу, яка надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку про надіслання окремої ухвали Управлінню містобудування архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради з метою виявлення причин порушення вимог чинного законодавства, їх усунення та недопущення подібних порушень у подальшому.

Згідно із п. 5.9. постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції”, суд, керуючись ч.2 ст.13 Закону України „Про судоустрій і статус суддів” з метою забезпечення виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі, встановлює у ній строк для надання відповіді в залежності від змісту вказівок та терміну, необхідного для виконання.

Керуючись ст. ст. 86, 90 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Направити вказану окрему ухвалу на адресу Управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради (10014, м Житомир, вул. Щорса, 6).

2. Управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради :

- розглянути окрему ухвалу та не допускати порушень приписів діючого законодавства в подальшому;

- про результати розгляду окремої ухвали повідомити господарський суд Житомирської області у місячний строк з дати винесення даної окремої ухвали.

Суддя ОСОБА_2

Друк:

1 - в справу

2 - Управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища(10014, м. Житомир, вул. Щорса, 6) (реком.)

3 - в наряд