Ухвала від 13.01.2016 по справі 2а-3307/09/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про відстрочку виконання судового рішення

13 січня 2016 року 11 год. 42 хв. Справа № 2а-3307/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Козак О.О,

представника заявника - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління капітального будівництва Львівської міської ради про відстрочку виконання судового рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Управління капітального будівництва Львівської міської ради (далі - УКБ ЛМР) звернулося 23.12.2015 року до суду з заявою про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 18.06.2009 року на підставі виконавчого листа № 2а-3307/09/1370, виданого Львівським окружним адміністративним судом 29.12.2012 року по справі за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів в сумі 299 499,00 грн.

В обґрунтування заяви зазначає, що Управління капітального будівництва є структурним підрозділом Львівської міської ради і утримується за рахунок спецфонду, який утворюється за рахунок відрахувань на утримання служби замовника в розмірі не більше ніж 2,5% від виконання будівельно-монтажних робіт. Тому УКБ ЛМР має можливість проводити виплати лише при оплаті виконаних робіт з міського бюджету. Внаслідок постійного недофінансування УКБ ЛМР, виникла численна заборгованість перед підрядними організаціями, заборгованість по заробітній платі та інших платежах.

Представник заявника в судовому засіданні вимоги заяви підтримала з підстав, викладених у ній. Пояснила, що фінансова ситуація, яка склалася в УКБ ЛМР, утруднює виконання судового рішення №2а-3307/09/1370, просила заяву задовольнити.

Представник Державної архітектурно-будівельної інспекції України в судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про дату, час і місце розгляду заяви, що в силу положень частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає судовому розгляду.

При прийнятті ухвали, суд виходив з наступного.

18.06.2009 року Львівським окружним адміністративним судом винесено постанову, якою задоволено позовні вимоги Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради про стягнення коштів в сумі 299 499 грн. відповідно до постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 27.10.2008 року № 63.

Вищевказана постанова набрала законної сили 15.03.2012 року.

29.12.2012 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 2а-3307/09/1370.

11.06.2013 року винесено ухвалу про виправлення помилки у виконавчому листі та про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання. Ухвала суду набрала законної сили 04.12.2013 року.

11.03.2014 року винесено ухвалу про заміну сторони у виконавчому провадженні, а саме здійснено заміну відповідача Управління капітального будівництва Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради правонаступником Управлінням капітального будівництва Львівської міської ради. Ухвала суду набрала законної сили 18.03.2014 року.

Згідно з пунктом 1.4. Положення про управління капітального будівництва Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконкому від 24.09.2010 № 1276, Управління капітального будівництва Львівської міської ради є юридичною особою, відповідно до чинного законодавства має самостійний баланс, рахунки в установах Державного казначейства України, штампи і бланки, печатку з зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, право набувати майнових і немайнових прав та обов'язків, право виступати позивачем і відповідачем у судах від свого імені.

Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року (у редакції постанови Кабміну від 30.01.2013 року № 45) (далі - Порядок № 845), визначено механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

Боржниками в розумінні цього Порядку є визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Таким чином, виконання судового рішення №2а-3307/09/1370 здійснюється органами Казначейства.

Відповідно до положень частини першої 263 Кодексу адміністративного судочинства України відстрочення судового рішення можливе лише у виняткових випадках за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна, стихійне лихо тощо).

У зв'язку з вищенаведеним, суд приходить до висновку, що доводи, якими представник Управління капітального будівництва Львівської міської ради обґрунтовує наявність підстав для відстрочення виконання постанови суду від 18.06.2009 року, свідчать про наявність об'єктивних обставин, які ускладнюють виконання цього рішення. Разом з тим суд бере до уваги, те, що як зазначено в листі першого заступника міського голови від 21.12.2015 року № 05-508, лише після затвердження міського бюджету на 2016 рік стане можливим виділення коштів для управління капітального будівництва, за рахунок яких останнє планує погасити заборгованість по сплаті штрафу, накладеного інспекцією ДАБК у Львівській області.

Відтак, суд вважає, що відстрочити виконання постанови суду від 18.06.2009 року року слід не на один рік, як про це просить боржник, а на строк до 01 серпня 2016 року.

Керуючись ст.ст. 55, 160, 165, 167, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

УХВАЛИВ:

1.Заяву задовольнити частково.

2.Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 18.06.2009 року по справі №2а-3307/09/1370 про стягнення з Управління капітального будівництва Львівської міської ради на користь бюджету штраф за правопорушення у сфері містобудування коштів в сумі 299 499,00 грн. до 01 серпня 2016 року.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст ухвали виготовлено 15.01.2016 року.

Суддя Сакалош В.М.