Ухвала від 13.01.2016 по справі 127/20577/15-а

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 127/20577/15-а

Головуючий у 1-й інстанції: Жмудь О.О.

Суддя-доповідач: Сушко О.О.

13 січня 2016 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Смілянця Е. С. Залімського І. Г. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 01 грудня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору Управління Служби безпеки України у Вінницькій області про зобов'язання проведення перерахунку пенсії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому з урахуванням уточнених позовних вимог просив зобов'язати головне управління ПФУ у Вінницькій області провести підвищення до пенсії за вислугу років відповідно до Постанови №355 з урахуванням наступної методики розрахунків підвищення пенсії: з 01.07.2012 року - на 192,70 грн. ( 1751,89 грн. х 11%) = 1944,04 грн. (1751,89+ 192,70 грн.); з 1.09.2012 року - на 447,25,93 грн. ( 1944,04 х 23%) = 2391,84 грн. (1944,04 грн. + 447,93 грн.); з 1.01.2013 року-на 837,16 грн. (2391,84 х 35%) = 3228,98 грн. (2391,84 грн. + 837,16 грн.). Зобов'язати ГУПФ у Вінницькій області одноразово виплатити за 12 місяців недоплачену суму до пенсії в розмірі 10367,16 грн., а решту в сумі 27645,76 грн. виплачувати рівними частинами до пенсії по 863,93 грн. Провести підвищення до призначеної пенсії з дня прийняття правомірного рішення суду та стягнути з відповідача на його користь судові витрати в розмірі 182,70 грн..

Відповідно до постанови Вінницького міського суду Вінницької області суду від 01 грудня 2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити з підстав, викладених в апеляційній скарзі.

В обґрунтування апеляційної скарги позивач зазначає, що постанова суду першої інстанції є такою, що прийнята з порушенням вимог матеріального та процесуального права та неповним з'ясуванням всіх обставин справи.

Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволенню з наступних підстав.

Як вірно встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області з 04.12.1998 року та отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ».

Позивач звернувся до Пенсійного фонду України у Вінницькій області з заявою про перерахунок його пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №355 від 23.04.2012 року, на яку отримав лист відповідача №286/Л-12 від 08.06.2015 року, щодо відмови у перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 року у зв'язку з тим, що вказана постанова не передбачає перерахунок основного розміру пенсії, а лише установлює підвищення до неї.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що довідка СБУ не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки передбачає нові розміри надбавок та премій, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови в задоволенні адміністративного позову з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Так, перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 вказаного Закону.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 року, встановлено з 01 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 вказаного Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків. При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Вимогами ч. 2 ст. 13 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 відсотків відповідних сум грошового забезпечення.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Пунктом 3 Порядку передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Перерахунок пенсій здійснюється органами Пенсійного фонду України на підставі довідок уповноважених органів тих міністерств та центральних органів влади, у складі яких проходили службу військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу.

Водночас, Управлінням Служби безпеки України у Вінницькій області було направлено до Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року за посадою, яку обіймав позивач перед звільненням.

Разом з тим, Постанова Кабінету Міністрів України №355 від 23.04.2012 року встановлює підвищення до пенсії у відсотковому відношенні до розмірів пенсії.

Однак, зазначеною постановою не передбачено перерахунок основного розміру пенсій, а лише встановлюється підвищення до неї.

Отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що характер та умови преміювання згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №355 «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 23.04.2012 року не є підставою для перерахунку позивачу пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Також, зазначеною постановою № 355 Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції було вірно встановлено фактичні обставини справи, надано належну оцінку дослідженим доказам, прийнято законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права. В зв'язку з цим колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу позивача залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних підстав.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Вінницького міського суду Вінницької області від 01 грудня 2015 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку встановленому ч.5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.

Головуючий Сушко О.О.

Судді Смілянець Е. С. Залімський І. Г.