8.1
про залишення позовної заяви без руху
11 січня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/8/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Рубіжанська міська виконавча дирекція) до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Головного управління державної фіскальної служби у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,-
04 січня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Рубіжанська міська виконавча дирекція) до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Головного управління державної фіскальної служби у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч.3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить суд скасувати рішення №0007171703 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, винесене виконуючим обов'язки начальника Рубіжанської ОДПІ ГУ у Луганській області ОСОБА_1 від 02.11.2015 р. та скасувати рішення про залишення скарги без розгляду за вих.. №610/9/12-32-10-04-22 винесене в. о. начальника Головного управління ДФС у Луганській області ОСОБА_2 23.11.2015 р.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір”.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” установлено на 2015 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1218 гривень.
За подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову майнового характеру пунктом 2 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” встановлена ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання позову немайнового характеру розмір судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
З огляду на розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2015 року, заявлену позивачем майнову та не майнову вимогу, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір за майнову вимогу у розмірі 1218 грн. та за немайнову вимогу у розмірі 1218 грн.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову та відповідно до платіжного доручення №599 від 25.12.2015 позивачем сплачено судовий збір у розмірі 300,00 грн.
Таким чином, позивачем у повному обсязі не сплачено судовий збір за подання позовної заяви, яка має майновий та немайновий характер у законодавчо визначеному розмірі.
Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року “Про судовий збір”, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має одночасно майновий та немайновий характер, слід надати суду документ про доплату судового збору у загальному розмірі -2136,00 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ 37944909), банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030001.
З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись Законом України “Про судовий збір” та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Рубіжанська міська виконавча дирекція) до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Головного управління державної фіскальної служби у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Луганське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 (сім) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у загальному розмірі 2136,00 грн.
У разі ненадання вищевказаного документу позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_3