Постанова від 26.05.2010 по справі 2а-923/10

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 2а-923/10

Провадження № -

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" травня 2010 р. м. Коростень

Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі : головуючої- судді ОСОБА_1

розглянувши м. Коростені матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 івни до Управління Пенсійного фонду України в м.Коростень Житомирської області про стягнення іовиплаченої щомісячної державної соціальної допомоги , відповідно до ЗУ « Про соціальний захист ей війни», суд

Встановив:

Позивачка звернулася до суду з даним позовом та просить рішенням суду стягнути з відповідача довиплачену щомісячну державну соціальну допомогу , відповідно до ЗУ « Про соціальний захист ей війни», як дитині війни в сумі 4471,00 грн. за період 2006-2008 роки. Вимоги мотивує тим, що іє статус дитини війни, відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», має право отримання щомісячної соціальної допомоги в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Однак, на грошова допомога їй фактично не виплачувалась.

Позивачка в судове засідання не з»явилась, надала заяву, в якій, просить зобов»язати відповідача ірахувати та виплатити їй підвищення до пенсії, справу розглянути у її відсутність в письмовому ювадженні.

Відповідач в судове засідання не з»явився, належним чином повідомлені про час і місце розгляду ірави, позов не визнав, про що подав заперечення.

Дослідивши матеріали справи, в їх сукупності та давши їм оцінку, суд встановив, що спірні равовідносини регулюються Законом України «Про соціальний захист дітей війни» (далі: Закон).

Встановлено, що позивачка є пенсіонерою та має статус дитини війни, що стверджується ідиовідним посвідченням (а.с.5). Згідно зі ст.6 Закону (крім тих, на яких поширюється дія Закону 'країни «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») ,що діяв на час виникнення пірних правовідносин, таким особам до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи іержавної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення в розмірі іадбавки, встановленої для учасників війни (30 відсотків мінімальної пенсії за віком, розмір якої, іідповідно до Закону України «Про загапьнообов»язкове державне пенсійне страхування» істановлюється відповідно до розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який визначається законом про бюджет на відповідний календарний рік). Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (ст.7 Закону). Виплата допомоги проводиться органами, що виплачують пенсію, одночасно з її виплатою.

ленням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року у справі №10 - рп/2008. визнано такими, що не довідають Конституції України, зокрема, зміни до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей іни», які були внесені Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік" такі законодавчі ги України , визнані неконституційними, втрачають чинність з дня прийняття рішення конституційним дом України. При цьому, рішення про відновлення дії Закону України «Про соціальний захист дітей іни» у редакції, чинній до внесення змін з 01.01.2008 року та порядку обчислення розміру підвищення гям війни. Верховною Радою України не приймалось, внаслідок чого, питання обчислення підвищення до :нсії дітям війни залишилось неврегульованим. КМ України, з метою визначення порядку обчислення двищення пенсій дітям війни, було прийнято постанову від 28.02.2008 року №530, якою надано право на шначення та виплату пенсій та підвищень в розмірах, встановлених Законом України «Про державний оджет України на 2008 рік . П 8 цієї постанови визначає такі підвищення в розмірах : з 22.5.2008 року - і.10 грн., з 1.7.2008 року - 49.80 грн., з 1.10.2008 року - 49.80 грн. В цих розмірах позивачка і отримувала ікі соціальні виплати. Згідно ст. 54 ЗУ “Про державний бюджет на 2009 рік", визначено, що розмір рожиткового мінімуму на одну особу на місяць, для осіб, що втратили працездатність, встановлюється в їх же розмірах, які діяли станом на грудень 2008 року. В 2008 році розмір прожиткового мінімуму на одну собу на місяць, для осіб, що втратили працездатність, визначався ст. 58 ЗУ“Про державний бюджет на 008 рік" в розмірах - з 01.04.2008 року- 481грн., з 01.07.2008 року- 482 грн., з 01.10.2008 року- 498 грн.

За таких обставин, суд вважає, що позов слід задоволити частково, виходячи з того, що дія ст.6 ЗУ

«Про соціальний захист дітей війни» відновлена з 22.05.2008 року, при цьому згідно ст. 99 КАС України, спорах такої категорії визначено строк позовної давності в 1 рік, з того часу, коли особа дізналась повинна була дізнатись про порушення свого права, застосування такого положення , відповідно до ст.І КАС України, вимагає відповідач, тому позивач має право на отримання таких виплат в період 22.05.2008 року.

Суд визнає безпідставним посилання відповідача на те, що відповідно із частиною 3 статті 3 Законі України „Про звернення громадян", заява про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свободтощо* викладається у формі письмового звернення, а письмова заява до головного управління, в якій викладена вимога про перерахунок пенсії позивачем не подавалась, тому такі виплати позивачу не повинні провадитись, бо відповідно до вимог Положення про управління ПФ України в районах,містах і районі вмістах (Затвердж. Постановою правління ПФУ 30.04.2002 року №8-2, облік осіб з таким статусомі ведеться УПФ в місті чи районі, про що в пенсійному посвідченні ставиться відповідна помітка,а такі кошти! нараховуються і виплачуються відповідачем централізовано. Суд визнає, що такі виплати має провадити 1 позивачці саме Управління Пенсійного фонду України в Коростенському районі. Безпідставним еІ посилання відповідача і на те, що вимога позивачки не спрямована на оскарження рішення чи бездіяльносв 1 УПФ , бо позивачка в своїй заяві саме ставить питання про оскарження неправомірних дій УПФ, в частині р невиплати їй зазначених кошт. При цьому, відповідно до ст.2 та 159 КАС України, суд дослідив правосубжкгність відповідача, його права і обов»язки , в сфері публічних правовідносин, та визначив, що він є належним відповідачем по заявлених вимогах. Саме відповідач (УПФ в Коростенському районі) має! обов»язок провадити нарахування конкретних сум соціальних виплат, передбачених ЗУ” «Про соціальний* захист дітей війни»- позивачу. Фінансування таких виплат, здійснюється за рахунок державного бюджету* УПФ в Коростенському районі не надано суду доказів тому що відповідні перерахування бюджетних кошт на ] їх рахунки для виплати позивачці не було здійснено. Аналізуючи розмір видатків, що направляються органам Мінпраці і соціальної політики з державного бюджету, для соціальних виплат , суд встановивлце джерело фінансування таких виплат було недостатнім, однак, невизначення відповідних бюджетних видатків ; в Законі «Про державний бюджет України », не може приводити до обмеження витрат на#* загальносуспільні потреби, порушення прав людини і громадянина, встановлених Конституцією України. Згідно наказу № 147 від 02.04.2004 року Міністерства праці та соціальної політики України - , за якими головним розпорядником бюджетних коштів, призначених для видатків на соціальний захист громадян, е Міністерство Праці та соціальної політики України, а на місцях відповідні Управління праці та соціального». захисту населення та Управління Пенсійного фонду України в м. Коростені, тому суд, стягує зазначені ¦ кошти з УПФ України в м.Коростень.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6, 9, 11, 12, 158-163 КАС України, ст.ст.8. 22 ї Конституції України, Законом України «Про соціальний захист дітей війни» № 2195-1У від 18 листопада 2004 року зі змінами, Законом України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-Х11 від 5 листопада 1991 року І зі змінами. Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», суд,

Постановив: %

Позов задоволити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м.Коростень, щодо | невиплати ОСОБА_3 щомісячної державної соціальної допомоги , передбаченої ЗУ «Про соціальний захист дітей війни».

^Зобов»язати УПФ України в м.Коростень нарахувати та виплатити ОСОБА_2 : щомісячну державну соціальну допомогу, передбачену ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» за період з 27.05.2008 року, ЗЛ ^ ?> , А

В решті позову відмовити за необгрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення ( постанови.

Постанова набирає чинності: 1/ якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано - після закінчення строку подання заяви; 2\якщо заяву було подано, але не подано після цього протягом 20 днів апеляційної скарги - після закінчення строку подання апеляційної скарги; 3\ в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано.

Суддя